Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák megértik a másik...

A macskák megértik a másik macska halálát?

Figyelt kérdés
Múlt hónap elején halt meg a vörös cirmosom, én azóta is szenvedek, de szeretném néha tudni, hogy a "tesója" (aki egy Bombay, kb. egyszerre születtek, csak 3 hónapos koruk óta nevelkedtek együtt) mit érezhet. Most lett volna 6 éves június 25-én, fiatal volt, nem ezt érdemelte. Két héttel a halála előtt észleltük, hogy valami baja lehet, nem akart enni és olyan elesett volt (előtte sose láttuk rajta ezt), elvittük dokihoz, akkor több vizsgálat alapján nem látott semmit, csak hogy a vérkeringése nem a legjobb. De kapott immumerősítőt meg pár szurit, ami segített neki. Vagyis úgy tűnt. Aztán két hét eltelt probléma nélkül, majd március utolsó napján olyan volt, mint aki egy elefántnyi nyugtatót kapott, meredt szemmel nézett a semmibe, elhagyta magát, hideg volt a teste, 3 nap alatt a testsúlyának felét elveszette, még inni se akart, csak feküdt, de nem aludt. Ekkor a másik cicánk már agresszívabb volt vele, amit nem értettünk, miért, hiszen eddig nagyon jól megvoltak. Újra orvoshoz vittük, akkor megvizsgálta, 90%-os eséllyel megállapította, hogy nagyon kiskorban, talán már születésekor, FIV-es lett, és most hirtelen kijött rajta minden tünet, hiába volt eddig teljesen egészséges. Nem akartuk elaltatni, annyira sokkolt minket ez, bíztunk abban a csodában, abban a 10%-os lehetőségben, hogy meg legyet gyógyítani és még pár évig élhet ezzel együtt is. De ő feladta, két nappal később a kanapén fekve hirtelen elkezdett fulladozni és két perc után vége lett mindennek. Ezt a másik macskánk végignézte, látta, hogy mi történik. De vajon felfogta, hogy meghalt? Vagy azt gondolja, hogy elszökött, vagy mi vittük el a testvérét, barátját? Hogy élik meg ezt a testvérként felnövő macskák? Ez lehet az oka annak, hogy azóta folyton alszik nappal, éjjel meg fent van és vonyít? Azelőtt ők is megszokták, hogy amíg mi alszunk, addig ők is, nappal meg eljátszottak. Ezzel jelzi talán, hogy hiányolja és engedjük ki, hogy megkeresse, hátha csak elszökött? Egyébként benti cicák (voltak) mindketten, az erkélyre is ritkán néztek ki.
2020. máj. 5. 00:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy jó/és összetett kérdés!az állatok alapvetően magát a halált nemtudják feldolgozni,megérteni.ők max annyit értenek hogy,miért nem mozog a társam?vagy ha elviszed a tetemet,akkor hogy,hova tünt a társam?de magát a halált nemtudjak feldolgozno,megérteni,ezért ugrik autó elé rengeteg cica(sajnos)ert nemtudják hogy ők meghalnak,nemtudják mi az a halál
2020. máj. 5. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ha úgy vesszük, én se tudom feldolgozni, mindenről eszembe jut, mindenhol ott az emléke, valami története. Kedvence volt a főttkrumplilopás. Azóta is, ha főzök, egy kis adagot kirakok a tálba és otthagyom az asztal közepén, hogy ellophassa (megszokásból teszem). És amikor reggel látom, hogy még mindig ott van... Egyszerűen nem tudom felfogni, hogy itthagyott.


Mikor meghalt, 25 órán keresztül nem mozgattuk el a helyéről, csak másnap reggel tudtuk a temetőbe vinni, hogy tisztességes módon, ahogy megérdemli, az előző macskánk mellé eltemessük. Szóval addig ott volt a kanapén, csak betakartuk, hogy olyan legyen, mintha csak aludna, ő meg mellette feküdt, de hogy ebből mennyit fogott fel, azt nem tudom. Meg tudom, mit gondolhat arról, hogy hirtelen miért lett egyedül. Vagy azért is lehetett akkor agresszívebb, mert érezte, hogy baj van és nem tetszett neki? Állítólag ilyeneket megéreznek az állatok.


Csak azt remélem, hogy most jó helyen van (függetlenül attól, hogy nem hiszek semmiféle vallásban), hogy vidáman él a lelke és egyszer még újra találkozom vele valahol, ha eljön az az idő.

2020. máj. 5. 02:02
 3/8 A kérdező kommentje:
(Véletlen mellényomtam, és macskák helyett a madarak kategóriába került. Nem tudom, hol lehetne jelezni, ezer bocsánat.)
2020. máj. 5. 02:06
 4/8 anonim ***** válasza:
30%
Azért ilyet többet légyszi ne csinálj már, hogy elpusztul szegény azt a kanapén ott hagyjátok még több mint 1 napig halottan. Hogy miért? Egyszerűen csak azért, mert nem ezt érdemli, és nem is szép látvány, főleg egy olyan helyen, amit elsősorban ti használtok mindennap. Inkább rakjátok be valamibe, mint egy koporsóba, ha egy ideig nem lehetséges eltemetni.
2020. máj. 5. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jaaj, én nagy macskás vagyok, de én sem hagynám a kanapén, a meghalt cicát.


Hiányzik neki mint tarsa. Nem szeretik a változást. Viszont az állatok nagy többsége, kiturja, a gyengebbet.

Ha érzi, látja hogy rosszul van, azért agresszív vele.


Vigyél neki másik cicát.

2020. máj. 5. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ezt olyan szomorú volt olvasni :( Részvétem!
2020. máj. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem voltunk erre felkészülve, még fel se fogtuk, hogy halálos beteg, mikor meghalt. Szerezni kellett egy akkora dobozt is, amibe egy felnőtt macska rendesen elfér és amiben el lehet temetni, főleg, hogy még másnap is teljesen merev volt, így nagyobb hely kellett neki. Az erkélyre nem akartam kitenni, ki tudja, milyen állat mászik be a földszinten. Meg rettentő nehéz volt elengedni.


Azóta gondolkodtam egy másik kismacskában, sajnos vagy nem, de ez a másik olyan, hogy felnőttként már csak a kicsiket fogadja el (tapasztaltam, mert volt, hogy a szomszéd pár hónapos cicájára mi vigyáztunk, őt elfogadta gond nélkül, de ha felnőtt macskát látott, akkor felment nála a pumpa). Keresgéltem, de hiába írtam rá 17 gazdikeresőre, még válaszra se méltattak, aztán feladtam. De ha valaki esetleg tud Zala megyében most születettről, akinek gazdát keresnek, akkor szólhat nyugodtan.

2020. máj. 5. 16:33
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem értik magát a halált. Nekem egy 3 éves cicám van, ők 3-an voltak testvérek. 1-1,5 évesek voltak, amikor nem egyszerre de egymásután elpusztult 2 tesója mérgezésben. Azóta nagyon bújós és szokott sírni is éjjelente. Van másik cicánk azóta, de rá se hederít.
2020. máj. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!