Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám leszoktatni a...

Hogyan tudnám leszoktatni a macskám a harapdálásról?

Figyelt kérdés
Egy nőstény kölyök cicám van, aki mindenféle előzmény nélkül szokott harapni. (Legalábbis én nem veszek észre rajta semmi különöset) Dorombolva mászik fel az ölembe, lefekszik és elkezd harapdálni. Hol a kezem, hol a lábam. Vagy például én épp csinálok valamit, odasétál mellém és ezt követően beleharap a vádlimba. Mi lehet a probléma? Mit tudnék tenni ez ügyben?

2020. máj. 7. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Felszisszensz/odébb tolod/rácsapsz a fenekére, függően a harapás erősségétől. A lényeg, hogy jelezned kell, hogy ez fáj/nem kívánt viselkedés a részéről.
2020. máj. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 mark54239 válasza:
17%
Nekem nem macskám, kiskutyuson van, Yorkshire Terrier. Nagyon aranyos, hozzám is sokszor jön, és harapdál.Ilyenkor rászólok, ha nem fejezi be, egy kicsit vele foglalkozok. Hagyom h rágjon, simogatom, amíg lenyugszik, utána meg magától elmegy. Szerintem csak több figyelemre van szüksége. ;)
2020. máj. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A kutyák meg a macskák viselkedésében alapvető különbségek vannak.
2020. máj. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyetértek az 1es és 3as válasszal. Jelezd felé, hogy fáj. Én fel szoktam szisszenni, esetleg au-t kialtok határozottan. ebből már tudja. eleinte párszor gyengéden az orrára is kellett koppintanom.
2020. máj. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!