Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért az ágyra végzi a dolgát?

Miért az ágyra végzi a dolgát?

Figyelt kérdés
Van egy mentett cicám. Imádjuk egymást tényleg amit tudok mindent megadok neki és nagyon szeretem. Viszont most ugye a korona virus miatt elvesztettem a munkam es mar egy jo ideje itthon vagyok aminek ő nagyon örül. Viszont hamarosan munkába fogok állni. Tegnap próbanapon voltam és mire hazajöttem az ágyra kakilt. Soha nem csinált ilyet, mindig az alomba végezte a dolgát. Máskor is előfordult már hogyha magára hagytam picit hosszabb ideig akkor az ágyra pisilt. Miért csinálja ezt?
2020. máj. 15. 05:02
 1/7 anonim ***** válasza:
9%
Néha bekattannak és csinálnak hülyeségeket, én közvetlen utána elvertem a valagát és azóta nem szart be többször.
2020. máj. 15. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
74%
Nekünk is volt ilyen eset.Ez nem arról szól amit az első ír. A macska így "büntet" téged. Amikor változás van, vagy stressz éri. Sajnos ők így fejezik ezt ki. :-( Lehet kapni cicanyugtatót, ha nagyon rossz a helyzet. De próbálhatsz neki kedveskedni játékkal, kajàval. Szerencsére a mi cicànk már eléggé jól tűri a változásokat, de eleinte nehéz volt egy-két dolog nálunk is.
2020. máj. 15. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
#2. Egy macska nem büntet, egy kisállatnak nincs agykapacitása ilyen absztrakt dolgokhoz. Új szagoktól vagy éppen az ágyad szagától megzavarodhat és azt hiszi hogy ott van az ürítés helye, ennyi történt.
2020. máj. 15. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
3, nem jó szót használt a második, de attól még igaza van. Nem büntet, hogy szemèt gazdi elmentél, jól az ágyadra csinálok; hanem megijed, hogy elment a gazdi, itt vagyok egyedül, mi lesz most velem, és ezt a bizonytalanságot próbálja ellensúlyozni azzal, hogy a gazdi illatához a saját jelöléseit keveri, mert az megnyugtatja. Ebből lesz az ágyrakaki, ágyrapisi.
2020. máj. 15. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jaj szegény én meg veszekedtem rá meg egy picit oda is ütöttem a fenekére 😕 Lehet hogy megfogom próbálni ezt a cica nyugtatót mert egyébként sem ártana neki mert rettentően hiperaktív. Volt már cicám de ennyire egyik sem volt durva eset. Egyébként ez hogy néz ki? Tabletta ? Teljesen ártalmatlan rájuk?
2020. máj. 15. 08:08
 6/7 anonim ***** válasza:
82%
Nem tabletta, párologtató (úgy néz ki, mint a konnektorba dugható szúnyogirtók), Feliway Classic néven keresd.
2020. máj. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A változástól ideges lett, de majd megszokja. De azért az ágyra pisilést-kakilást nem kell engedni, mert ki szeretne ilyen ágyban aludni...? Én sem verném meg, úgysem érti. De pl. amikor az enyém ilyet kezdett csinálni, rátettem a partvist az ágyra, és mivel retteg a partvistól (Nem, nem vertem meg vele, csak utálja, ahogy húzogatom), nem mert felmenni az ágyra, és az alomba végezte a dolgát.
2020. máj. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!