Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A szomszed felelossegre...

A szomszed felelossegre vonhat, ha a macskam atmegy hozzajuk a dolgat elvegezni?

Figyelt kérdés

Ivartalanitott, kint tartott, oltott, fereghajtozott, chipelt macska. A szomszed megtalalt azzal, hogy osszekakilja a kertet, es csinaljak vele valamit.

Kertvarosban lakunk.

Mondtam neki, hogy ne habozzon, nyugodtan kizavarhatja, lespriccelheti vizzel, megijesztheti, szoval emiatt ne aggodjon, de ezen kivul nem tudom, mit tehetnek az o keresere.


2019. szept. 6. 09:35
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
74%
Macskabiztos kerítés, vagy esetleg tarthatnád bent.:)
2019. szept. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
85%
..és igen, felelősségre vonhat.
2019. szept. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
80%

Érvényes szabályozás szerint köteles vagy az állataidat telekhatáron belül tartani.

Szóval igen, felelősségre vonhat.

Mit tehetnél? Pl nem engeded az utcán kóborolni. Macskabiztos kerítés, csak hogy a legegyszerűbbet említsem.

2019. szept. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
89%
ha estére nem tudod zárt helyen tartani akkor nem sok mindent tudsz tenni vele. Kinti-benti macskánál már jó esetben 100% ig megszüntethető lenne a probléma egy alomtálcával (napi egyszer járnak WC re és elég hamar átszoktatható a kaja adás időpontjával arra,hogy este végezze el a dolgát). Kintre is tehetnél,de csak olyan helyre,ahová kizárólag a saját macskád jár. De ezt meg azért nagyon nehéz megoldani. Nagyon más megoldás nincs. Ha nincs kívánatosabb macska wc a te portádon akkor ott végzi el a dolgát ahol jónak látja.
2019. szept. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nagyon agyagos a talaj.

A macskaim nem is tudják elkaparni, inkább atjarnak a szomszéd hoz, ahol van kiskert amit rendszeresen kapalnak.

Nyilván oda járt a macskám a dolgát végezni.


Hiába volt a teraszon almostal nem használták.

Úgyhogy vettem ketzsak homokot,azt a kert végébe leszortam, és látom hogy használják.

Néha almoslapáttal hatramegyek,egy zsákba összeszedem , És kidoom.


Azóta nincs panasz a kaparasra.

2019. szept. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
100%
Igen és jogosan. Sajnos nálunk is van olyan cica ami átjár és hiába zavarom el éjjel visszajön, reggelre odaszarik a fűbe,vagy elássa a virágok közé.Nagyon guszta reggel belelépni vagy kertészkedésnél belenyúlni. Zavarás nem megoldás,éjjel senki se nézi ott van e, nappal meg pl nincs otthon az ember. Benti tartás vagy kerítés amin nem jut ki.Mást nem tehetsz.
2019. szept. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:

Nem tarthatom bent, most nem reszlezetem, de egeszsegugyi okokbol. A foldes megoldast megprobalom. Szerintetek hanyszor uritenek naponta? Mert meg arra gondoltam, hogy reggel es este beengedem a garazsba WC-re, csak az lehet, hogy keves! Nem tudom.

A keritesrol: Kutyabiztos van, ilyen felul gorgos, befele dolos, de valami modot ugyis talal, hogy atmenjen rajta, pl a garazs tetejerol, ami talalkozik a szomszed faval. Nem hiszek a teljesen macskabiztos kerites letezeseben :)

2019. szept. 6. 10:35
 8/42 anonim ***** válasza:
75%

Pedig létezik, csak némi odafigyelést igényel, például a garázs tetejét is macskabiztossá tenni, a fákat megfelelően metszeni...

Kifogást könnyebb találni, mint megoldást, de utóbbi hosszabb tàvon kifizetődőbb!

2019. szept. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:
en megoldast akarok talalni. A fa metszest sajnos nem en dontom el,mert nem az enyem a fa. Vannak ilyen tuske bigyok, azokat vajon megeri feltenni a keritesre?
2019. szept. 6. 10:52
 10/42 anonim ***** válasza:
100%

Az 5-ös válaszadó módszerét próbáld ki.

Te is, szórj ki homokot vagy tedd porhanyóssá a telked egy részét, mondjuk, pl. a szomszéd kerítése közelében vagy mellett. Azzal elérheted, hogy a macskád nem megy át a kerítésen, hanem a Te telkeden végzi el. A macskák homokos, porhanyós talajt keresnek a dolguk végzéséhez.

2019. szept. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!