Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen macskafajta nincs...

Milyen macskafajta nincs tenyésztve Magyarországon?

Figyelt kérdés
Nem a lehető legdrágább érdekelne. Tenyésztenék

2020. máj. 15. 07:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg fajta van amit nem tenyészt itthon senki.


De mivel itthon nincs így a beszerzése nagyon költséges. Külföldről kell beszerezni őket és a szállítási költség nem olcsó ha messzebről jön a macska.


Illetve be kell jegyeztetned magad tenyésztőnek és nem ártana ha lenne hozzá kapcsolódó szakmád is.

Nem a macska lesz a drága hanem a rengeteg szűrés, kiállítás stb.


Ha nem vagy jómódú csak egy átlag ember akkor nem fogod anyagilag bírni a költségeket mert ez egy hobbi. Nem lehet vele elég pénzt keresni hogy rendes bevételed legyen. Mindig minuszba leszel.

2020. máj. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

A tenyésztő nem az alapján választ macskát, hogy mi nincs, ami olcsó. A tenyésztő azért tenyészt, mert beleszeret egy fajtába, és azt a fajtát szeretné fejleszteni, népszerűsíteni. Ha már alapból olcsó macskát keresel, megbukott a dolog, sose lesz belőled normális tenyésztő.

[link]

Ajánlom ezt elolvasni, értelmezni, átgondolni, és jól dönteni.

Szerintem nincs olyan "olcsó" fajta, amit nem tenyésztenek itthon. Már igencsak van a legdrágábbakból is.

2020. máj. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Olcsó alatt azt értem, hogy utódját 30- 200 ezer közötti áron adnám el. Nem szeretnék olyan macskát tenyészteni, ami ennél drágább


Hobbim fedezésére szánnám a pénzt, van szakmám amiből élek és sokat vagyok itthon


Nem egyetlen macskafajtába vagyok belezúgva, hanem maga a Macskákba a és a kölkökbe (de nem szeretnék szaporító lenni)

2020. máj. 15. 13:14
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Először is nézz körül.

Ami Magyarországon 200.000 az külföldön 300.000 forint.


Fajta tiszta macskákat 150.000 től árulnak magyarországon. Ennyibe kerül egy nem ritka fajta (most ne nézzük hogy milyen extra felmenői vannak mert akkor egy gyakorinfajta is drágább)

A nem ritka fajtákat már megtalálod itthon is.


Ha olyat szeretnél ami itthon nincs akkor az már ritka fajta és 200.000-nél többe fog kerülni

2020. máj. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egyetertek az előttem válaszolóval.

Nézegesd a fajtákat. Ez több, mint "szeretem a macskákat". Minden fajta más és más, más igényeik vannak, eltérő az is, hogy mennyi előzetes tudást igényel. Mivel egy tenyésztőnek fontos a genetikai része, jó ha tud erről is valamit az ember. Mi a fajta standardja, melyik szimpatikusabb... Hiába mondjuk, hogy tenyéssz britet, ha neked az orientális tetszik, mert teljese máshogy néznek ki.

Egy tenyésztő nem azért tenyésztő, mert szereti a cicákat. Akkor elég sokan elkezdhetnék. :D

2020. máj. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Serval
2020. máj. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó:

"A hímek keresztezhetők a házi macskával. A hibrideket szavanna macskának nevezik."

Több szavanna tenyésztő is van az országban. Szervált szervállal nem szokták, házimacskával történik a háziasításuk. :) És ők is drágábbak, mint 200.000 Forint, tekintve, hogy ritkák és a tenyészmacska ára is nagyon magas.

2020. máj. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Illetve bocsánat, az esetek 99%-aban bengálival keresztezik a szavannát, hogy megmaradjanak a külső jegyei amennyire csak lehet.
2020. máj. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Hobbim fedezésére szánnám a pénzt

...

de nem szeretnék szaporító lenni"


Akkor ne legyél az, ne akarj macskát tenyészteni (melyik éri meg legjobban?) alapon, anyagi megfontolásból. Mert ezt hívják szaporításnak.

2020. szept. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!