Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi az értelme a szerződésnek?

Mi az értelme a szerződésnek?

Figyelt kérdés

Sok macskás hirdetésnél kikötik, hogy csak szerződéssel eladó a cica.


A szerződésben részletesen taglalják mennyit kell vele foglalkozni, milyen tápot vehet az új gazdi.

Ivartalanítási kötelezettség.

Benti tartás..


Ez mind szép és jó, de ki fogja ellenőrizni hogy betartják-e a szerződésben foglaltakat?

Mivel kötelezik rá, hogy betartsák?

Az új gazdi nyakára járnak?


2020. máj. 18. 10:05
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
92%

Ivartalanítás szokott benne lenni.

Benti tartás.

Étkezés csak akkor, ha valami baja van és csak speciális tápot ehet.

Sajnos sokan mindenféle felelősség nélkül magukhoz vesznek állatot. Van, aki szaporítani akarja, van, aki kínozni. Van, aki 'csak' nem foglalkozik vele rendesen és újra az utcára kerül vagy menhelyre, mert beteg, sérült, stb. Van pár olyan ember, aki rendszeresen menhelyekről, alapítványoktól szerzi be az állatokat. Aztán bántják őket. Az ő képük általában már forog körbe, hogy mindenki tudjon róla.

Ezért jó ez a szerződés.

Macskát nem ivartalanítani? Aztán mi lenne a kismacskákkal és azok kismacskáival és így tovább.

Kint tartani? Lehet, hogy sose élt kint. Meg elég veszélyes is, ha nem valami kihalt tanyán élsz.

Aki ezeket az alap dolgokat nem tudja biztosítani, betartani, az nem felelős gazdi, és jobb helye van a menhelyen az állatnak.

2020. máj. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
0%
"Aki ezeket az alap dolgokat nem tudja biztosítani, betartani, az nem felelős gazdi, és jobb helye van a menhelyen az állatnak" Ez így igaz ,de aki pénzért árulja és eladta annak onnantól semmi köze hozzá,mivel a tulajdonjoga megszűnik.jól nézne ki ha vennék egy autót és évekig rámjárna a kereskedő h az ő ízlésének megfelelően rendben tartom-e...
2020. máj. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
97%
Csakhogy ez egy nem autó, hanem élőlény. Nagy különbség.
2020. máj. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Mint a gyerek örökbefogadással. Ott is a gyàmügy ellenőrzi a családot rendszeresen.

Ha már valaki megszeret egy àllatot, a családtagjànak fogadja, akkor nem fogja csak úgy annyiban hagyni, hogy hová kerül.

2020. máj. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
0%
Ha tudja, hogy úgyis elpasszolja, akkor ne szeresse meg annyira, hogy aztán heti szinten zaklatja az új gazdikat. Tudjátok, ez a jószágnak sem tesz jót, mivel össze fog zavarodni, ha vissza-visszatér a régi gazdi, akihez nyilván anno ő is ragaszkodott. Így sosem lesz igazán az új gazdié a szíve, talán ez a problémájuk az örökbefogadóknak. A gyereknek meg ha örökbe fogadják, el tudod magyarázni a dolgokat, a kutya nem így gondolkodik, őt csak összezavarod ezzel.
2020. máj. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
89%
De ki beszél itt heti szintről? Oké, az elején nyilván gyakoribb az érdeklődés, hogy sikerült e beilleszkedni, de az se heti. Utána meg félévente, évente ne legyen már megerőltető két sort írni, hogy Mucika jól van, a család szeme fénye, és csatolsz hozzá három képet, hogy horkol a kanapén.
2020. máj. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
38%
Hát ismerősömnek hetente írnak, hogy mi van a kutyával. Már 3 hónapja vele van.
2020. máj. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
24%
"Csakhogy ez egy nem autó, hanem élőlény. Nagy különbség."Már vártam ezt a választ...Nem autó ,de az alap szituáció ugyanaz, a macskát autót ,eladják és az új tulajdonos onnantól a teljes jogú birtokosa,vagyis az eladónak onnantól semmi köze hozzá...Mint írtam is fentebb ,választhat azok között akinek eladja,de utána nem dumálhat bele semmibe.Az meg h visszaveszi ha valami nem tetszik?Hát mi ez lízingmacska?
2020. máj. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
36%
Nekünk az egyik macskánk macskamentőtől van, szerződéssel fogadtuk örökbe. Nálunk annyi volt, hogy a macskamentő srác ragaszkodott hozzá, hogy személyesen ő hozza ki a cicát, hogy megnézze a helyet, ahova a cica jön. Kicsit féltem is, hogy nem hagyja majd itt, mert akkoriban több albérlővel laktunk együtt, és emiatt elég lepukkant volt a lakás, de látta, hogy mennyire olvadozunk a cicától, és gond nélkül itt hagyta. Azóta sem keresett minket. Én egyszer még próbáltam kapcsolatba lépni vele, mikor egy második cicát akartunk, de még arra sem válaszolt, nem gondolom, hogy bunkóságból, nyilván nagyon elfoglalt. Szóval nálunk pl. a szerződés ellenére sem keresett utána. Amúgy szerintem ritka, hogy konkrétan látogatni járnak utána az állatot, nekünk több ismerősünknek is így van macskája, de egyikhez sem mentek látogatni. Max. be kell fotózni az igazolást az ivartalanításról, meg az elején néha küldeni egy-két fotót. Szerintem ennyi bőven belefér. Ha bele gondolsz, ha lesz egy gyereked, akkor is ugyanúgy ellenőrizni fog a védőnő, mert attól, hogy a "tiéd", még nem tarthatod akármilyen körülmények között. És igen, ha rosszul tartod, a gyereket is elveszik. Szerintem épp ideje, hogy Magyarországon is tanuljanak meg felelősséget vállalni az emberek az állataikért.
2020. máj. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
24%
#19: Ez így oké, de mi fentebb nem erről beszéltünk. Hanem amikor már túlmennek egy határon az állatvédők. Szerinted az is normális, hogy 3 hónapon át hetente zaklatják az embert, hogy mi van a kutyával???
2020. máj. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!