Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tudnám megakadályozni,...

Hogy tudnám megakadályozni, hogy a macskám elhízzon?

Figyelt kérdés

A cicám nem eszik ugyan sokat, és elég gyakran ugrabugrál meg játszunk, mégis kezd hasat ereszteni. egy éves herélt cica.

Próbáltam neki kevesebb kaját adni, de ha ő enni akar, akkor zaklatni kezd, akár az éjszaka közepén (nem tudom kizárni, egy szoba van, meg amúgy sem akarom a macskát ki- esetleg bezárni), és addg nem hagy békén, amíg nem adok neki.

a múltkor reggel HATIG nem hagyott aludni!!!

hogy neveljem a cicát? nagyon kedves, szelíd macska, amúgy nem bánt, de a zaklatást felsőfokon gyakorolja. nem akarom bántani, vagy rákiabálni, rá szoktam szólni erélyesen, de tényleg nem akart lelki terrort alkalmazni.

hogy fogjak ki rajta...? ez a macska nagyon okos, mintha tudná, hogy mit hogyan kell elérnie... :)


2010. júl. 30. 00:35
 1/6 N.Balu válasza:
43%

A macska nem buta állat, csak önző.


Na most, van egy kandúr cica, aki ki lett herélve, és eszik. Sokat.


Egyik magyarázat:

Hím nemi hormonok nélkül, amik a herékben termelődtek volna, majdnem úgy viselkedik szegény cica, mintha fel akarna készülni egy terhességre.


Másik magyarázat:

De mégis, mi maradt meg neki? Szaporodni nem tud, tehát csak a létfenntartási ösztön erős benne, de az nagyon. Eszik, mert utódai nem lehetnek, tehát a saját létét kénytelen ilyen primitív módon bebiztosítani, mindenáron evéssel. (Amint tudod, a nem evésbe bele lehet halni, komolyan.)


A génjei túlélésének az lett volna a legjobb ls legegyszerűbb biztosítéka, ha adtatok volna esélyt neki a szaporodásra. Ez nem adatott meg neki. Kényszerűségből választott egy más módszert.


Neked ez meg nem tetszik. Talán nem kellett volna kiherélni.

2010. júl. 30. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
ne adj neki kaját!
2010. júl. 30. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
01:18-as Minden szép amit írtál, de ha meg nincs kiherélve, akkor meg a fajfentartási ösztöne meg kiviszi az utcára, csajozni, ahol verekedik, megsérülhet, hajtja az ösztöne, 1 kocsi elütheti, és hogyha párosodik, akkor az árva kismacskák hova kerülnének? Gazdihoz? TAlán de csak kis eséllyel, az a 2 millió árva állat ami CSAK az utcán él, mindig abból van hogy nincsenek ivartalanítva, NA és a másik, a 2 millió árva utcai állat közül talán majdnem mind IVAROS! azok is szaporodnak! Menhelyek televannak! Kérdező nagyon jól tette az ivartalanítást és a megoldás, annyi kaját adni neki, amennyit tklér, és etetésenként, nagyon kicsivel kevesebbet, és nagyon sok mozgás, sok futkosós játék! közbe nem eszik, mozog, lefogy, ÉS mivel kajánál Annyit eszik amennyit kért, utána alig észrevehetően kevesebbet. rááll a gyomra hogy csak ennyit kap! NEkem ez így vált be!
2010. júl. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Először is, szerintem ne etesd tovább bolti konzerves tápokkal, tasakos kajákkal. ezekben alig van hús, csak búza meg gabonaféle, ami pumpálja az állatot felfele de hamar megéhezik mégis. mint nálunk embereknél a mekis kaja.. biztos érezted már, hogyha normális ebédet eszel levessel, hússal, körettel nem éhezel meg akár 4-5 órán át sem. a mekis kajáknál meg hiába veszel mindenfélét 1-2 óra múlva megéhezel.

mi a nagy macskáknak nyers csirkemellet adunk. elsőre biztos úgy hangzik mintha valami úri huncutság lenne, de nem az: hetente veszünk neki egy nagyobb darab csirkemellet, amit elosztok kis adagokba és egy-egy kisebb adagot kap reggel és este. alaposan meg kell mosni feldarabolás előtt. alufóliába csomagolom a porciókat és beteszem a mélyhűtőbe. olcsóbban kijön így mint a konzerv táp és sokkal egészségesebb az állatnak, mert szín húshoz és fehérjéhez jut, a konzervvel ellentétben. ezen kívül száraz tápot kap, ezt eszegeti 2 főétkezés között, valamint szik egy kis tejet meg néha csipeget a mi kosztunkból is ezt-azt. teljesen egészséges a cica, gyönyörű bundával, szép alakkal. az állatorvos is megdicsérte, milyen egészséges, jól tartott a cica.

2010. júl. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

sajnos nem sok hasznos ötletet olvastam.

a macskát - mielőtt még bárki a saját tökeit féltené a háziállatok kiherélése miatt - azért herélték ki, mert egy ritka fajta, és megelőzendő a szaporítást, a tenyésztő csak így adja tovább a macskáit.

a herélés amúgy sem árt a macskáknak, teljesen drámaian fested le a helyzetet (nem is értem, honnan veszed ezeket az elképzeléseket, mintha magadról beszélnél, kb. olyan), ez a macska teljesen jól elvan, boldog, sokat játszunk, és melyik állat nem zabálna folyamatosan, akár herélt, akár nem.


a maradékot azért nem preferálom, még ha hús is, mert ez a macska elég érzékeny, és ha nem olyan kaját kap, amit megszokott, azonnal fosni kezd. a tésztát, stb. meg meg se eszi. csak a húst és csokit. azt meg persze nem adok neki (bár volt olyan, hogy kibányászta a táskámból és elfogyasztotta az én csokimat).

az utolsónak azért köszönöm, de ezeket már próbáltam.

2010. júl. 30. 12:16
 6/6 anonim válasza:
Hát pedig muszáj lenne kevesebb kaját adni neki. Nekünk is van egy 2éves herélt kandúrunk, bár ő csak sima mezei tarkamacska, de már 5,5 kg, szinte gurul. Én igyekszem visszafogni magam, és hiába szorul össze a szívem, kevesebbet etetem, de a család másik 3 tagja úgyis bepótolja:S Féltem a macsekot, mert egy másik cicánk, mikor ilyen dagi volt, akkor műtötte a doki, és azt mondta, fogyóztatni kell, mert már a máját is ellepte a háj:S Nem tesz jót az elhízás nekik.
2010. aug. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!