Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Attól félek, hogy elkapom a...

Attól félek, hogy elkapom a koronavírust, mert a szomszédból átjárnak a macskák. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Nem akarok meghalni csak azért, mert a szomszédból a macskák áthozzák hozzám a vírust. A szomszédnak meg hiába mondom, hogy zárja be a macskáit, csak körberöhög, hogy nem veszélyesebb ez sem, mint egy influenza. Nem értem, hogy lehetnek ennyire felelőtlenek egyesek. Most már a saját kertemben is csak kesztyűben tudok megfogni mindent, meg fertőtleníthetem még a lábtörlőt és a küszöböt is. Akartam venni macskariasztót, de azt mondták, hogy az egész kertet úgysem tudom megvédeni. És ha lélegeztetőgépre kerülök a macskái miatt, akkor hogy bizonyítom be, hogy én szóltam előre?

Tudtok valamit ajánlani, hogy biztosan távol tartsam a macskákat?



2020. máj. 22. 20:31
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
10%
:O
2020. máj. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
32%
🤦‍♀️
2020. máj. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
19%
Ez nekem is megfordult a fejemben, de nálunk a szomszéd macskája, aki konkrétan a többi szomszédot is végig járja, össze is simogattatja magát mindenkinél, aztán jön be hozzánk a macskaajtón, és befekszik az ágyamba, előtte meg végigdörgöl engem is... szóval nekem is megfordult a fejemben, és úgy döntöttem, hogy most a cirmosságnak kívül tágasabb. De hogy egy kertben mászkáló macskától nem fogsz elkapni semmit az biztos, meg áttételesen attól se, hogy a papucsod végigmegy a macska által bejárt úton két óra múlva. Az a helyzet, hogy baromira nem terjed ám ez a vírus könnyen, még a napok óta egymást nyaló-faló fertőzött családtagoknál is a fele családtag negatív. Ma meg már nincs is vírus csak négy megyében, ott is félmillióból pár fő, azok is csak a kórházból hazajövő ápoló dolgozók. Jó az elővigyázatosság, mi is betartunk mindent, állandóan áztatom a kezem mindenféle szerekben... de ez már azért túlzás.
2020. máj. 23. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
42%

Mennyi ilyen hülye van...

De a macska gazdája még hülyébb.

Rengeteg olyan hír van mostanában, hogy ölik a kijárós macskákat mert azt hiszik terjesztik a koronát.

Ha a kérdező begurul, megöli a macskát/ kidobja valahol akkor meg a szomszéd háborodik fel.. Pedig figyelmeztetve is lett.


Szerencsétlen macska nem tehet róla, hogy ilyen fogyatékos a gazdája és nem próbálja megvédeni.


Ha ennyire aggódsz (alaptalanul) akkor jelentsd fel/ indíts birtokvédelmi eljárást ellene.

Úgy tudom a törvény alapján köteles lenne a saját telkén tartani az állatait. Még a macskát is.

2020. máj. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
68%
Vagy szerezz be egy kutyát, az elkergeti őket.
2020. máj. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
70%
Valójában egy kis permetezővel szórja tele a kérted te eszesmajom. Undorodom tőletek! Képzeld három cicám van,és semmit sem kaptam el tőlük! Mit fsod össze magad? Tényleg nem veszélyesebb egy influenzánál,csak riogatják a népet,de amíg vannak ilyenek mint te,akik elhiszik, addig sikerül is. Ha ennyire félsz zárd be a házat,ne menj boltba,se sehova,és fogdoss otthon mindent kesztyűben. Minket meg kímélj meg a külvilágban a hülyeségeiddel. Vannak ennél sokkal veszélyesebb dolgok is. Nekem ha azt mondanád zárjam be a macskáimat én is pofán röhögnelek. Zárkózz be te ha így félsz!
2020. máj. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
75%
Birtokvédelmi eljárás egy macska ellen. Istenem remélem ti panelban elitek a szánalmas életeteket.... Ha nem tetszik hogy macska mászkálás van akkor nem kell kertes házban lakni nagyokosok. Hú én minden reggel borrogtetnem nektek a traktort,meg minden zajos dolgot. Elkell dönteni,ha kell a kertes házas élet akkor ez is van mellé. Velem nem sokáig szaroznatok ilyenekkel. A szomszéd macskája is átjön,bántja az én cicaimat, és? Jelentsem fel? Jó hogy nem a házatok előtt nem mehet el senki...gondolkodjatok akkor egy lakáson vagy nagy tanyán. Semmi együtt éléshez szükséges érzés nincs bennetek. Ti vagytok azok a parasztok,akik beszóltok mindenért,holott az ember azért lakik kertes házban hogy lehessen mindent csinálni. És aki ilyenben lakik elfogadja,hogy igenis van macska,kakas, ugató kutya,7kor traktor, vasárnap reggeli favágas
2020. máj. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
67%
Sose értettem, hogy az ilyen "macska ellenes" barmok minek költöznek kertes házba?? Én értem, hogy minden öröme a kertjének bámulásával telik de ne kapjon már düh rohamot ha átsétál rajta a macska! Irány a panel vagy egy messzi tanya azt nem leszel veszélyben! Le merem fogadni, hogy mindenki kerül azért vagy ilyen kettyós! Örülhetnél a cicusnak, legalább van társaságod!
2020. máj. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
Ja, hát... fogadja örökbe is
2020. máj. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
74%

Igazunk van. Ha vállalta a kertes házat ezt is kell. Nincs joga. Ennyi erővel fedje le az egész kertjét,mert a kormány még veszélyes szr permetszereket szór,meg megfigyelnek stb stb.

Elkell fogadni. Ha nem kell ez neki,akkor húzzon sima lakásba,és ott nem lesz macska a háznál.

2020. máj. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!