Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Terhesség alatt cicatartás...

Terhesség alatt cicatartás mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves kislányom, aki nagyon nagyon szereti a cicákat. Kb 1 éves korában anyukámék cicája csúnyán össze karmolta a lányom, akkoriban félt is a macskáktól, azonban ahogy nő annál jobban érdekli. Férjemmel gondolkodtunk, hogy kapjon e a lányom cicát, azonban nem szeretném ha ismét össze-vissza lenne karmolva,illetve jön a kistesó is, úgyhogy nagy dilemmában vagyok. A kislányom nagyon szeretne cicát,ha esetleg úgy adódna,hogy kapna, természetesen féregtelenítést, bolhaírtó cseppet stb.ezeket megkapná a macska. Egyébként panel lakásban lakunk. Azt tudom, hogy én várandósan nem takaríthatom az almot.

Ti mit tennétek a helyemben?

Válaszokat előre is köszönöm🙂


2020. máj. 24. 13:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%

Ajánlom megnézni ezt a videót:


[link]


Sok információ van benne

2020. máj. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%

#1 vagyok.

Illetve ha a cica meg van nevelve és hozzá van szokva a kislányodhoz akkor nem fogja karmolászni.

2020. máj. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%
Azért ne hozz macskát, mert a 2 éves gyerek szeretné. A macska a ti felelősségetek lenne úgy 15-20 évig. Nem a gyerek véleménye itt a döntő, hanem a tiétek, hiszen ti fogjátok gondozni.
2020. máj. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Miss Endzsi ***** válasza:
81%
Még ősszel fogadtam be egy kismacskát. Két fajta macska van. Amelyik szereti a hassimit, meg amelyik szétszed, ha hozzáérsz a hasához. Ki kell tapasztalni, mit szeret a cica, ezt átbeszélni a kislánnyal, megtanítani neki, hogy kell bánni vele.
2020. máj. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
5%
3. Válaszoló válaszát cáfolnám mert egy cica 2-16 évig él max. Persze vannak kivételes esetek de ritka az a cica aki több mint 16 éves
2020. máj. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Én két terhességet hordtam ki cica mellett, negatív toxoplazma eredménnyel. Ahogy írtad is, az almot ne te pucold és ennyi. Semmi bajod nem lesz.

Viszont más szempontból szerintem is gondold át... mellékes, hogy a gyerek mit akar, az legyen döntő, hogy TE akarsz-e macskát, mert nyilvánvalóan a te nyakadba szakad majd két gyerek mellé még a cica is. Bár azért egy macskát annyira nem nehéz boldoggá tenni, de kölyök korában okozhat bosszúságot.

2020. máj. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire nem veszélyes. Csináltass tesztet, lehet, hogy átestél régen a toxoplazmózison, a cicát is lehet szűrni. Nem beszélve arról, hogy a macskánál nagyobb eséllyel fertőz egy nem megmosott alma megevése.
2020. máj. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
68%
Azt a cicát lényegében magadnak veszed. Mert nem a 2 éVes gyerek fogja az alomtálcát rendbentartani, megetetni, orvoshoz vinni, oltatni... szóval, ha te szeretnél cicát- mint felelős gazdi-, akkor legyen. De lenne rá időd, energiád 2 gyerek mellett?
2020. máj. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajod nem lesz tőle.
2020. máj. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
82%
Ha mindenképpen a cica beszerzés mellett döntötök, akkor én azt tanácsolom hogy menhelyről hozzatok cicát mert ők tudnak tanácsot adni hogy melyik milyen természetű. Nem minden cica szereti a bezártságot, nem minden cica tűri hogy nyúzzák, és hát egy kétéves még nehezen érti meg hogy egy cica is érez és esetleg fájhat neki. Én például nem jól közeledtem első családi cicánkhoz szegényt farkánál fogva húztam és emeltem fől. Soha nem bántott de került és goromba volt velem. Későbbi cicáinkkal már nem volt gond mert már tudtam hogy amit én játéknak gondoltam kicsinek az hát mondhatjuk hogy bántalmazás volt bár ez a szó kicsit túlzó.
2020. máj. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!