Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicatartasról lenne néhány...

A cicatartasról lenne néhány kérdésem?

Figyelt kérdés

Valójában majd csak a jövőben lenne aktuális a téma, csak szeretnék tisztában lenni mindennel.


Először is mennyi időt kell otthon lenni egy kiscicával? A párommal mindketten dolgozunk, nem tudom, hogy meg tudnánk e oldani. Esetleg jobb lenne felnőtt cicát befogadni?


Milyen oltások vannak és kb mennyibe kerülnek?


Rengeteg kérdés merült fel bennem, de most csak ennyi jutott eszembe.

Én nagyon nagyon szeretem a cicákat, de még soha nem volt, úgyhogy kíváncsi vagyok minden tapasztalatra, véleményre e téren.

Előre is köszönöm.



2018. febr. 22. 09:01
 1/6 anonim válasza:
11%
Szia. Amikor nekünk kicsik voltak a macskáink, még délutánig nem volt otthon senki pár napig bezártuk őket. Hétvégén voltak csak kint a kertben. Aztán utána már kiengedtük és ha ki is mentek az udvarból mindig visszajöttek. Ha házimacskád lesz, felesleges neki bármilyen oltás, mi csak féreghajtót szoktunk adni.
2018. febr. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én reggeltől délutánig ott hagytam a kiscicát, nap közben úgy is aludt, illetve hagytam neki játékokat is, azt láttam, hogy mozgatta nap közben, mert nem ott voltak ahol hagytam.

Persze cicabiztossá tettem a lakást. Pl. ha bejárhat a cicus a mosdóba, WC tető legyen lehajtva, nehogy pancsolni menjen a cica, amíg nem vagytok otthon, meg úgy általában nézzetek szét, mi jelenthet még veszélyt rá, nehogy magára rántson valamit.

Kiscicát jobb befogadni szerintem, az jobban fog kötődni hozzátok.

Ha csak benti cica lesz, az oltások rád vannak bízva, nem kötelező. De érdemes azt figyelembe venni, hogy akár ti is bevihettek a cicára veszélyes kórokozókat.

2018. febr. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ,hogy hol éltek.Pl.kertes házban eleinte vigyázni kell rá a míg kicsi.Ha nagyobb lesz akkor már úgysem tudsz vele mit kezd3eni,hiszen neki egy kerítés nem akadály.Ivartalaníttatni kell,ez alapvető dolog.Oltások:Az enyém kombinált oltást kap,néhány alapvető betegségtől megvédi a cicust.Évente egyszer kell oltani,először kétszer egy hónapos eltéréssel.Ár:mindenhol más,Kutyával együtt van oltva csak nagyjából tudom megmondani,nálunk olyan 3-4 ezer lehet.Ezen kívül a mindennapi étkezés ami pénzbe kerül,havonta 5-10 ezer kb.és negyedévente féreghajtó.Szeretni kell és ennyi,viszonozni fogja.
2018. febr. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%

Szobacicám csak féregtelenítőt kapott eddig, oltást nem.


Ha keveset tudtok otthon lenni akkor inkább egy felnőtt cicát fogadjatok be. Hidd el hálás lesz érte.

2018. febr. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi úgy időzítettünk, higy hétvégére hoztuk el a cicánkat, így 2 napunk volt otthon lenni vele.

Az első, hogy macskabiztos legyen a lakás. Tényleg!!! Mindenhová fel tudnak mászni. És nagyon kíváncsiak.

Mi is dolgozunk. Reggel otthon hagyjuk, délután aki hamarabb hazaér, az "ébreszti", mert átalussza a napot. Nálunk nem fogy a kaja, nem megy WC-re, amíg egyedül van.

Azt gondold át, hogy ha éjszaka hisztizik, mert unatkozik, akkor külön tudod-e tenni egy olyan helyiségbe, ahol nem zavar. Mert ha egész éjszaka csörög, csattog, nyávog és mászkál rajtatok, az nem annyira pihentető.

Mi minden éjszakát úgy kezdünk, hogy ott van a cica, ahol akar, de ha felkelek arra, hogy motoszkál és nem tudok aludni, akkor kiteszem egy olyan helyiségbe, ahol a játékai vannak, elérhető a kaja és az alom, viszont tudunk tőle aludni. És ő annyit kaparászik ott, amennyit akar.

2018. febr. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A lakásban tartott cicát is ajánlott oltatni. Cipőn haza lehet vinni fertőzést. Enyémek voltak macskanáthásak, de mivel oltva vannak, enyhébb lefolyású volt. Járvány volt a városban, mert azon a héten mi voltunk az ötödikek.
2018. febr. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!