Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy pár kérdésem cicatartá...

Van egy pár kérdésem cicatartással kapcsolatban? Lent metalálni őket.

Figyelt kérdés

1.Mit birok tenni a rövidszőrű cicám szőrhullása ellen??

2.Mennyibe kerül beoltani egy cicát?

3.Hogyan legyen szép és ápolt a kinti-benti macsekom?

4.Melyik szárazeledel a legjobb a fogaknak?

5. A bolhapor jó a bolhák ellen??

6.Legyen neki kinti és bent kosara amiben alhat??

7.Műanyagtálbó lehet etetni a cicust?

8.Kell fürdetni ,fésüni a rövidszőrű macskát?



2013. jún. 30. 15:47
 1/4 anonim ***** válasza:
26%

1. Azon kívül hogy a kihullott szőrt kikeféled,semmit.

2. Megkérdezed az állatorvostól,és megmondja.

3. Fésülgesd, minőségi kaját adj neki. (Hetente egyszer egy tojást is adhatsz, ez fényesíti a szőrét)

4. Én mindig Whiskas-t adok nekik

5. Ha jó minőségűt veszel, akkor jó

6. Ha kinti benti macska lesz, akkor mindkét helyen biztosíts neki alvóhelyet

7. Miért ne lehetne?

8. Fésülni nem árt, főleg szőrhulláskor. Ha engedi, évente egyszer lefürdetheted.

2013. jún. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1.: Fésülgetni kell, hogy az elhalt szőrszálak így gyorsabban kijöjjenek, de teljesen még így sem kiküszöbölhető, ez benne van.

2.: Többféle oltás létezik. Beszélni kell egy dokival, hogy melyiket ajánlja, hogy nektek melyik a legmegfelelőbb. Első körben azért számítanék 10-15 ezerre, aztán évente van ismétlődő az már nem ennyire húzós. Én nem tudom mennyibe kerültek az oltások, mert én már oltottan kaptam és ezután majd már csak egyszer kell évente vinnem.

3.: Nálunk is kinti-benti. Mindig bent alszik, rossz időben szinte ki sem megy. Mikor szép idő van kint van. Ettől még szép és ápolt, max. kicsit porosabb lesz. A tappancsait mindig letisztogatja, még nem láttam sáros lábnyomokat. Nem tudom, hogy csinálja.

4.: A száraz eledel nem biztos, hogy jó a fogaknak, olvastam már róla olyat is, hogy árt, mert rátapadnak a porszerű szemcsék a fogára ínyére és ez nem tesz jót. Persze olyat is olvastam, hogy jó a fogaknak. :D Vegyél neki jó minőségű tápot, amiben nincs gabona, tartósítószerek és sok a fehérje tartalma (Acana, Orijen, Taste ot the Wild).

5.: Még nem használtam bolha irtó port. Nálunk vagy nyakörv vagy pipettás volt, de eddig mind bevált, mert egyszer sem volt bolhás.

6.: A kinti kosarat lehet más macsek is használná. De meglehet próbálni, ha van egy olyan fedett helyetek, ahova teheted neki. Nálunk kint nincs semmi, de nem is szokott kint pihenni/aludni, imád hemperegni meg itt-ott ücsörögni.

7.: Ezt én sem értettem miért írják, hogy ne legyen műanyag az etető tál, hiszen egy csomó állateledelesnél van ilyen. Én úgy tudom, hogy azért írják, mert könnyű felborítani, meg beissza a kaja szagot és nehéz így tisztán tartani. Nem tudok róla, hogy mérgező lenne vagy bármi ilyesmi, szóval szerintem lehet abból etetni.

8.: Nem kell fürdetni. Ha valami kirívó eset van, véletlenül olajba hempereg vagy más makacs szennyeződés esetén mindenképp, de amúgy fölösleges, mert tiszta állatok. Fésülni lehet őket a szőrhullás miatt is. Érdemes kis korban rászoktatni, de lehet van olyan cica, aki alapból nem szereti. Ha kínzod vele és nem is szokja meg, akkor szerintem nem kell erőltetni, ha szereti, akkor meg nyugodtan.

2013. jún. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Maxitabi ***** válasza:

Előttem író részletesen kifejtette,alig tennék hozzá.

1. Szőrhullás ellen a megfelelő táplálás a legjobb,de ha kijárós a cica,akkor a legjobb tápláléka meglesz: egér, rovarok, madarak..-ennél nem kell jobb szőrtápláláó. Mert a reklámmal ellentétben a cicák nem W...-t vennének, hanem egeret!!!(annyi pénzért az nem jó minőség)

A műanyag tál azért nem ajánlott, mert karcolódik,nem lehet elmosni rendesen egy idő után és beleülnek a résekbe a baktériumok, bacik. A cica állára átkerülhetnek és csúnya kiütést, bőrbetegséget okozhatnak.Persze ehhez biztos kell egy bizonyos érzékenység,de jobb elkerülni.(Bár ez nedves vagy nyers kajánál nagyobb valószínűségű)

2013. jún. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezt jó tudni, hogy ezért nem lehet műanyag tányérban adni enni.

Nálunk van ilyen és nem igazán karcos, mondjuk mikro karcok lehet vannak, de minden etetés után elmosom és forró vízzel ki is öblítem. Még nem volt ebből baj, de lassan már ezeket is le fogom cserélni másra.

2013. júl. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!