Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehetséges, létezhet olyan,...

Lehetséges, létezhet olyan, hogy egy cica örökre "lelkibeteg" maradjon, mert jön egy másik cica a lakásba?

Figyelt kérdés
Hallottam olyanról, hogy felnőtt macska mellé kiscica esetében gyakran előfordul féltékenység a "régebbi" cica részéről, sokszor hetekig nem szól gazdijához, elhúzódzkodik, kerül mindenkit, étvágytalanabb lesz, morgóssá válik. De elvileg egy max 3 hónap alatt megenyhül. Aztán olvastam, hogy ez csak kamu megenyhülés, valójában ugyanúgy érez, csak mivel "senkit nem érdekel", mivel az "új" cica maradt, ezért kezd újra normálisan viselkedni. De akkor az a cica valójában élete végéig szomorú lesz, mert az imádott gazdi mást is szeret? És mi történik, ha a gazdinak szerelme lesz? És honnan lehet tudni, ha a cica ilyen jól tudja titkolni az érzelmeit, hogy valójában rossz neki ez?

2020. máj. 30. 19:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem létezik sztem, megenyhül, csak uj lesz neki a helyzet, megkell szoknia a egészet, és utána minden visszatér a régibe.
2020. máj. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nem lesz szomorú,mert hozzá szokik.


Csak nem leszünk barátok.

Nálunk sosem volt olyan, hogy együtt aludtak volna, vagy játszottak volna.


Mindenkinek megvan a saját helye, és jól megvannak külön.

2020. máj. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha a gazdi szarik rá, és csak az új cicával törődik ezután, akkor igen, problémás lehet. Ha nem hanyagolja a régi cicát, akkor nem lesz baj.
2020. máj. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

1. válaszoló vagyok



2ik ez nem igaz minden esetben, az én cicáim összebarátkoztak, együtt játszanak stb, viszont ez a cica személyiségétől is függ, ritka az tény hogy 2 hím megvan egymás mellett, viszont a szabály is iaz, amelyik cica volt ott hamarabb azé ugymond a terület, viszont az is lehet hogy jó barátok lesznek (mint az én esetemben)

2020. máj. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
1. vok és 3ik igen igaz, ha nem tőrödsz velük egyformán rossul veheti és bármi lehet, ne hanyagold el, és ne adj egyiiknek se többet mint a másiknak, és rendben lesznek
2020. máj. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Imádom a "régi" cicám, őt is babaként találtam,mint most az "újat". Nagyon összenőttünk, úgy viselkedik velem, még most is, több, mint 2 év után, mintha az anyja lennék, meg egyszerűen imádom minden mozdulatát, nah. És vele is ugyanúgy foglalkozok, de azt látom, hogy amikor a pici kajcsi után jön dorombolni, az ölemben aludni, olyankor ő félrevonul és mintha szomorú lenne. Hívom, akkor odajön, megpuszil, aztán tovább megy, lefekszik arrébb. De máskor játszik vele, nekem is beszél, hízeleg. Szóval csak akkor ilyen, amikor a pici ölben van. Még csak pár napja van itt, de félek, hogy örökké így lesz, nagyon nagyon rossz őt szomorúnak látni.
2020. máj. 30. 20:06
 7/15 A kérdező kommentje:
És van rá csepp esély is, hogy örökké így marad, akkor inkább még most, mielőtt vele is összenövünk, elajándékozom még most.
2020. máj. 30. 20:07
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy ez szomorúság lenne. Pár nap után meg ne várj csodát.Lehet hogy hamarosan ő gondozza a kicsit.
2020. máj. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

2 és vagyok.


Ez a saját tapasztalatom, imádom a cicaimat, 6-an vannak ivartalanitva. Sajnos nálam nem sikerült az osszebaratkozatas.

Pedig szerettem volna .

2020. máj. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ez a cicáknál is személyiségfüggő.
2020. máj. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!