Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehetséges, létezhet olyan,...

Lehetséges, létezhet olyan, hogy egy cica örökre "lelkibeteg" maradjon, mert jön egy másik cica a lakásba?

Figyelt kérdés
Hallottam olyanról, hogy felnőtt macska mellé kiscica esetében gyakran előfordul féltékenység a "régebbi" cica részéről, sokszor hetekig nem szól gazdijához, elhúzódzkodik, kerül mindenkit, étvágytalanabb lesz, morgóssá válik. De elvileg egy max 3 hónap alatt megenyhül. Aztán olvastam, hogy ez csak kamu megenyhülés, valójában ugyanúgy érez, csak mivel "senkit nem érdekel", mivel az "új" cica maradt, ezért kezd újra normálisan viselkedni. De akkor az a cica valójában élete végéig szomorú lesz, mert az imádott gazdi mást is szeret? És mi történik, ha a gazdinak szerelme lesz? És honnan lehet tudni, ha a cica ilyen jól tudja titkolni az érzelmeit, hogy valójában rossz neki ez?

2020. máj. 30. 19:10
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Szokta mosdatni, játszik vele, tehát nem az a baja, hanem, mintha azt akarná, hogy tök jó, hogy itt van, de csak ő akar vele lenni, én ne szeressen, csakis őt szeressem. Vagy ilyesmi.
2020. máj. 31. 07:17
 12/15 anonim ***** válasza:
Emberi viselkedést akarsz a macskáéba belelátni.
2020. máj. 31. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Akkor miért van az, hogy csak akkor lesz lehangolt, mikor én a picivel foglalkozom? Amikor együtt játszunk vagy csak ő terelgeti, mosdatja, játszik vele, akkor semmi gondja.
2020. máj. 31. 07:42
 14/15 anonim ***** válasza:
71%
Mert csak magának akarja a fajtársát? És nem rád, hanem rá féltékeny?
2020. máj. 31. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
JAA, ez így mondjuk érthető. De akkor is ugyanaz a helyzet, nem akarja, hogy én foglalkozzak vele. Kérdés, változni fog-e.
2020. máj. 31. 09:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!