Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit kell venni egy kismacskának?

Mit kell venni egy kismacskának?

Figyelt kérdés
Amíg nem érkezik meg szeretnék bevásárolni. Kinti cica lesz, és fiú

2020. máj. 31. 09:44
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Nagyobb is van úgyhogy nem ekkora (:
2020. máj. 31. 10:47
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jó egy nagyobb cipős doboz is, bár azt azért lehet, hogy kinövi...

De lehet egy fonott kosárka is, vagy ha mondjuk rendelsz majd valamit (pl. macskatápot) internetről, akkor annak a doboza...

Lehet venni 6-8 ezer forintért macska fekhelyeket, akár vehetsz olyat is, de szerintem ez pont egy olyan dolog amin lehet spórolni, mert szívesen elfekszenek bármiben.


A macskát 8 hetes kora előtt inkább ne hozd el, ha lehet, addig ideális esetben még az anyukája gondozza...


Tápból nagyon tudom ajánlani az Orijen és az N&D márkát, utóbbiból a gabona mentes tápokat inkább...

Persze ezek elég drágább.

Valamivel olcsóbb pl. az Arcába, ezt ugyanaz gyártja mint az Orijent, viszont alacsonyabb az elfogadási arány, úgy vettem észre...

Az említett tápoknak elég jó, magyar weboldala is van, ott minden le van róluk írva és rendelni is lehet.


Jó táp még a Leonardo... Az sem filléres, de az eddig említetteknél olcsóbb.


Én kerülném a Royal Canin, Hill's, Brit, IMAS, Eucanuba, Happy Váz márkákat...

Még jó a Fressnapfban kapható Real Nature is, ha megeszi a cica...


Nedves tápot igazából felesleges neki adni, de ha szeretnél, akkor heti 2* elég és abból is a Real Naturet tudom ajánlani.


A tápokat érdemes minél nagyobb kiszerelésben rendelni, mert nehezen romlanak, ha megfelelően tárolók, viszont így jelentősen olcsóbb.


Online shoppokból a zooplus, illetve a petissimo jók.

Előbbi kicsit olcsóbb és jobb a weboldal, pl. vannak mások által készített fotók feltőltve a termékekről... Németországból számítanak, NEM koronás időkben átlag 4 nap alatt.

Utóbbi abban jó, hogy nem koronás időkben akár 1 nap alatt szállítanak, mivel Magyarországról jön a csomag.

2020. máj. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm
2020. máj. 31. 11:02
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Illetve megrendelheted a tápot a hivatalos gyártói oldalról is, ott általában pár száz forinttal drágább...


N&D esetében viszont az egy fontos infó, hogy a hivatalos oldalon, csak nagyon kis kiszerelések vannak (2kg alattiak), így a kilónkénti ár 4000 forint felett van.

Viszont vannak olyan viszonteladó oldalak, ahonnan lehet rendelni 15 kilós kiszerelést is, ekkor a kilónkénti ár már csak 2000-3000 között van, ami óriási különbség.


Még amúgy sok táp elég drágának tűnik, de egy normál méretű felnőtt macska egy hónapban, általában maximum 1.5 kiló száraz tápot eszik, ha nem is kap mellé semmi mást.

Így szerintem 1db macska etetése, még a legprémiumabb tápok mellett is kivitelezhető, akár a szegényebbeknek is.


Én pl. 2 macskát tartok, az Orijen legdrágább tápjával etették (4200 Ft/kg), csupán 250,000 nettót keresek, de még soha nem okozott ez anyagi gondot.

Sok ismerősöm whiskassal etet, ami szemét, mert azt mondják azt engedhetik meg, holott többet keresnek mint én...

2020. máj. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ha valamiért tényleg csak nagyon olcsó tápot engedhették még magadnak, akkor viszont a Joserát vagy a Premiert ajánlom.
2020. máj. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Jézusom, mennyi elírásom lett...

Arcába= Acana

2020. máj. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Alomtálca alommal, etető és itató tál, normális macskaeledel (nem whiskas és társai), bolha kullancs elleni védelem, oltások, féreghajtás, macskabiztos kerítés, játékok, kuckó, kaparófa


Ez az alap kb.

2020. máj. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!