Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szeretnék venni egy kismacskát...

Szeretnék venni egy kismacskát, de fél év múlva elköltözöm. És ha elköltözöm, akkor az új házból viszamenne a régi házamba?

Figyelt kérdés
2015. júl. 24. 08:36
 1/6 anonim ***** válasza:

milyen messze van a 2 ház egymástól? kinti lenne?

szerintem érdemes akkor várnod, főleg ha közel van egymáshoz.

egyébként macskát nem igazán szokás venni, ha csak nem tenyésztőtől szeretnél. de azt én meg nem tartanám kint az udvaron a gonosz,kapzsi emberek miatt...szóval szerintem fogadj örökbe, szoktak lenni kiscicák is, vagy cicamentő akcióknál nézegess :) jó érzés szerintem neked is és a ciccnek is

2015. júl. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
akkor még várjunk a cicával?
2015. júl. 24. 08:43
 3/6 anonim ***** válasza:

Csatlakoznék az előttem szólóhoz. Ha eddig kibírtad, hogy nincs macskád, ez a félév már kibírható macska nélkül.


A macskák (főleg a kint tartottak) nem igazán "gazdások", nem az emberhez, hanem a helyhez kötődnek.

Így tényleg jobb lenne, ha megvárnád míg átköltözöl és utána szereznél macskát.

2015. júl. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

igen. addig beszerezhetsz neki kis tálakat vagy csinálhattok neki kis cicaházat stb

de mondom, nem mindegy milyen messze költöztök. ha 200km-rel arrébb akkor mindegy, de ha két utcával arrébb akkor vissza fog járni.

de igazából csak a galiba lenne vele, hogy újra megszokatni vele a környezeetet,utaztatás ,stressz. én inkább várnék.:) mondom úgy, hogy majd 10 évet vártam az első cicáimra, mert kicsi voltam és nem engedték a szüleim. azóta kertesben lakok és 8 éve vannak meg ezek a cicák. így utólag már tök mindegy +/- fél év szerintem!!

2015. júl. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem csak benti cicával van tapasztalatom.

Elköltöztünk, kapott saját szobát, bár kicsit még átépétés alatt Volt (nyers falak stb.)


Elsö nap jövök haza a melóból, nézem eltünt a cica. Szólok, semmi reakció. Akkor veszem észre hogy a dobozában van orral befelé hogy még csak ne is lássa ezt a helyet. Aztán látta hogy ott vagyok, akkor félve kijött. Utána lassanként megszokta a házat. SZerintem az elsö napokban tuti elszökött volna ha nem benti lenne.

2015. júl. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem megy vissza szerintem a régi helyre, csak az új helyen eleinte nyugtalan lehet, félhet.
2015. júl. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!