Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől lehet szorulása a...

Mitől lehet szorulása a kiscicának?

Figyelt kérdés
6 hetes cicám van. 4-en testvérek. Az egyiknek nehezen megy az ürítés. Általában konzervet kapnak, most csirkéset. Volt hogy kaptak szárazabb kaját, morzsolt kutyaszalámit. Sajnos nem olyan környékén lakok hogy könnyen be tudjak szerezni junior tápot. 2 napja nehezen kakil és sárgás színű neki. Van pocija, nem sovány. Nagyon aktív, járkál, ugrál. Emellett eszik anyatejet. Pl tegnap 3x láttam hogy evett, és egész este együtt van velük az anyjuk. (hogy ne essen bajuk, éjszakára bezárom őket együtt) Szerintetek mi lehet a probléma? Tegnap kétszer próbált kakilni, de nem jött neki sok és kilógott belőle. Az Anyukája tisztította meg. A nyalogatás is fáj neki és az ürítés is. A fenekénél ott van a kaki amikor nem ürít akkor is, gondolom az csípte ki neki. A konzerbből igyekszem a zaft részét adni neki. Úgy tudom még féreghajtót nem kaphatnak mert kicsik. Kérlek hasznos és normális hangvételű válaszokat írjatok. Nem vagyok egy tökéletes gazdi, de mindent megteszek értük amit lehet. Köszönöm a válaszokat.

2020. jún. 3. 10:06
1 2
 1/13 drfauna ***** válasza:
Nem értek a cicákhoz, de nem lehet érzékeny valamelyik összetevője? Meg a szorulás lehet folyadékhiány miatt is. Nem biztos, hogy igazam van, csak ötletelek.
2020. jún. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szopizik minden nap. A vizet még nem láttam hogy issza. Ma is már 3x próbált kakilni de alig jött pár mm.
2020. jún. 3. 11:49
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Féreghajtót már minimum 2x kellett volna kapniuk, az anyjukkal együtt.

Szárazat 3 hós kora előtt nem nagyon kéne nekik adni, a cicák amúgy is keveset isznak és a kicsiknél nagyon veszélyes a kiszáradás.

Alutasakos junior táp a legjobb, ezt laktózmentes tejbe tedd bele nekik. Vagyis hát én nem akarom megmondani mit tegyél, a Te cicáid, de talált apró cicáknak mindig lkt.m.tejbe pakolt alutasis junior kajcsit szoktam adni, a folyadék, könnyen emészthetőség miatt!

Jó cicózást!

2020. jún. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Arra nem gondoltál még, hogy elvidd állatorvoshoz??
2020. jún. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
De gondoltam csak nem nem megoldható. Sajnos felénk junior tápot sem lehet kapni. Törölgetem a popsiját, az segít neki mert ahogy töröltem kijött aminek ki kellett és utánna jöhetett a következő adag. Nagyon kevés száraz kaját kapott. De most is szopizott, és a konzervből a szaftot nyalogatta. Szerintetek rendbejön?
2020. jún. 3. 16:50
 6/13 A kérdező kommentje:
Én úgy tudtam hogy féreghajtót még nem kaphatnak. Amint rendbe jön adok nekik. Köszönöm az eddigi válaszokat.
2020. jún. 3. 16:51
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Dee, már két hetes kortól kaphat.

Pasztat.


De rendbe fog jönni.


Tudom, hogy most kapok érte mert a macskának nem, de ilyen esetben én egy pici tejet adok neki.

Egy, evőkanálnyit.

Amíg meg nem indul a széklet.

2020. jún. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Előfordulhat hogy gyomorhuruta van? Most is néztem a kakiját amennyit éppen ki tudott nyomni, de nem akkora hogy lepottyanjon, zöld. Mintha füvet evett volna de azt nem hiszem. Nagyon szeretjük az állatokat így próbálok neki mindig megadni mindent. Arra gondoltam hogy holnap csak anyatejet ihat. Csináltam teát cickafarkból és kamillából. Itassam meg azt vele egy fecskendővel? Lehet hogy hányna tőle, de legalább tisztulna a gyomra. Bár ebben még nem vagyok biztos addig amíg nem erősítenek meg hogy ez jó lenne így. Mit gondoltok?
2020. jún. 3. 21:32
 9/13 anonim ***** válasza:
Ne adj neki teát.
2020. jún. 4. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha nem megoldható az állatorvos, minek szaporítasz? Vagy egyáltalán minek macska?😅
2020. jún. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!