Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hány tálja legyen a cicámnak?

Hány tálja legyen a cicámnak?

Figyelt kérdés
Én azt olvastam hogy 3 legye egy a nedvesnek egy a szárznak és egy a víznek. Jó így vagy vegyek többet/kevesebbet?
2020. jún. 3. 17:00
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Nekem két cicám van, több száraztápos tálat rakok ki nekik, 4-5 féle táppal, nagyon szeretik, mindig másikból esznek. Ezek nem nagy adagok, kb 3-4 naponta töltöm újra, de imádják, hogy válogathatnak épp mihez van kedvük :) Persze emellett kapnak nedves kaját is, és 3 vizes táluk van biztos ami biztos. Nincsenek elhízva!

Úgy is teljesen jó ahogy írtad, én ezt azért kezdtem el így, mert finnyáztak, nem mindig azt adtam amihez kedvük lett volna, de hát képtelenség kitalálni, így ez nálunk megoldva. Hálásak érte :)

2020. jún. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszod
2020. jún. 3. 17:25
 13/23 A kérdező kommentje:
#8 már 22 kérdést itt gyakori kérdéseken csak a cicával kapcsolatban tettem fel
2020. jún. 3. 17:26
 14/23 anonim ***** válasza:

Ez így jó!


Csak a tálak legyenek szélesek és alacsony falúak, hogy a bajszát ne zavarja :)

2020. jún. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
43%
Felesleges venni, vajas doboz alja van nálunk, a ropinak meg most egy jégkrémes alja. Én nem adnék ki pénzt rá, mosni nem szoktuk igazából, inkább kidobjuk és befogunk egy másikat. Tudom a vajas dobozt is ki kell mosni, jobb azt mint a macskakajásat.
2020. jún. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Hát ehhez nagyon hasonló
2020. jún. 3. 17:37
 17/23 A kérdező kommentje:
2020. jún. 3. 17:37
 18/23 anonim ***** válasza:

Víznek tegyél ki többet, több helyre, nem kell drága tálakat venni, de amerre jár a lakásban mindenfelé találjon vizet, nekem a cicáknak a szekrény tetején is van, de a kedvencük a kutyus tálja:D

Száraznak vehetsz ilyen duplatálat és 2 félét, vagy keverve 2-2 félét 1-1 részbe beletenni.

Nedvesnek meg egy sima kistál, egyszerre csak annyit adj majd, amennyit tuti megeszik és mosd el azonnal. Inkább napjában többször adj 1-2 kanálnyit, száraz meg lehet előtte egésznap, viszont ott is jobb, ha minden reggel frisset teszel elé, szóval ott is csak 1 napra valót tegyél. Abból mehet többféle is, de összesen 1 napra való legyen csak, mert ha nem friss, akkor kimegy az illata, nem fog neki tetszeni, tapasztalat.

2020. jún. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
#18-as vagyok, én tápból 4 ízűt teszek 2 tálba, 2-2-t keverek egybe. Mindegyikből 20 grammot, így a két cicónak 80 gramm van egy napra összesen. Mellé ahányszor kérnek nedvestáp, általában 3-4x. Azt is váltogatom, alutasis, pástétomos, húsdarabos konzerv. Figyelj a minőségre. A lényeg, hogy gabona ne nagyon legyen benne, az egyik cicámnak érzékeny a pocija és mindig fáj neki a gabonától.
2020. jún. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm és egy 8 hetes kiscicának egy 100 grammos nedves eledelből elég a fele vagy a negyede?
2020. jún. 3. 17:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!