Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ezt miért csinálja?Ugye nem...

Ezt miért csinálja?Ugye nem beteg?

Figyelt kérdés
10 éves ivartalanított nőstény cicámon egész fiatalkora óta észrevettük,hogy rángatózik a háta közepe.Elég gyakran jön rá,néha álmából is felugrik,remeg a háta,a füle,rohangál fel-alá,mint aki valami rohamot kap.Ez mitől lehet?

2020. jún. 8. 16:00
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
20%
Kedves nyolcas! A kérdező cicája NÉHA ugrik fel álmából , és szaladgál. Ez lehet külső ok miatt: zaj vagy hasonló- esetleg intenzívebb álom miatt is, ugyanis a cicák képesek álmodni. Kicsit nevetséges, hogy itt meg egyes válaszolók műttetni akarnák a cicát zéró infó alapján...
2020. jún. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
58%
De az is nevetséges, hogy itt egyes válaszolók azt álítják normális és minden macska csinálja, holott az én eddigi és mostani macskáim nem csináltak még ilyet soha...
2020. jún. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
27%
Lehetnek kivételek, bár én még egy cicát se láttam aki ne csinálta volna. Lehet hogy a tied nem csinálja, vagy csak nem látod hisz nem ülsz egy-huszonnégyben mellette.
2020. jún. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
73%
13. 2 macskám van jelenleg, 0-24-ben itthon vagyok, ők is mindig itt vannak körülöttem és éjszaka is mivel rajtam vagy az ágyon alszanak, biztos láttam volna ha ilyet csinálnak.
2020. jún. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
60%
Amit leírtál az epilepszia tünetei. Nem mondom, hogy az de vidd el állatorvoshoz.
2020. jún. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
10%
Ha epilepsziás lenne, nem így viselkedne.
2020. jún. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
65%

16. Hát akkor hogy?

Amúgy egyetértek a 15-össel, szerintem is epilepszia lehet, csak annyi hogy gyengék a "rohamok".

2020. jún. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
13%

Ha idegrendszeri rendellenesség miatti rángása lenne, már meghalt volna az elmúlt 10 évben kezelés nélkül! Amelyik cica rohamokkal küzd, az nem bőrt ráz, hanem a simaizomzata, vázizomzata ráng!

Ilyet, amit leírtál akkor csinálnak, ha irritálja a szőrön át a bőrt valami. Ha csak a szőréhez finoman hozzáérsz, akkor is ezt csinálja. Mert a bőrében a receptorokat ingerli és idegesítő, így odébb megy mérgesen tollászkodni.

Lehet allergiás esetleg a cuccaira vagy érzékenyebb a bőre.

Pl. ha a talpszőréhez hozzáérek, az enyém rugdosgat a lábával, rázza mintha belelépett volna sárba! Ettől még nem parkonzonos vagy idegbeteg, csak jók a reflexei...

2020. jún. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
58%

"Ha idegrendszeri rendellenesség miatti rángása lenne, már meghalt volna az elmúlt 10 évben kezelés nélkül!"


Dehogy halt volna meg, az epilepsziával, főleg ha ilyen gyenge akkor kezelés nélkül is sokáig élhet.

Nekem volt egy epilepsziás kutyám ennél erősebb rohamai voltak, de ha maszíroztam a derekát akkor hamar elmúlt a roham, végül 13 évig élt bármilyen kezelés nélkül!

2020. jún. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
63%
Azért ne szórakozzunk már.. a kérdésben ivartalanított cica szerepel, kétlem hogy ne látná orvos időnként, és ne szúrná ki az elmondottak szerint hogy epilepsziás egy cica. Olyat meg nem hallottam hogy csak a hátán jelentkezzen az izomrángás.. ha a kérdező végtagrángást, zavartságot, szólításra nem reagálást említett volna, esetleg nyáladzást, a fej rángatózását, akkor igazat adnék annak aki epilepsziára gyanakszik. (tudom hogy ezt kisállatoknál is létező jelenség, szegény kutyusom epilepsziás volt) De az hogy a hátán rángatózik az izom, és remeg a füle, és időnként felijed az álmából- nem éppen ezt igazoló dolgok, inkább azt mutatja hogy megijed a cica valamitől.
2020. jún. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!