Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Pár napos kiscica túl fogja élni?

Pár napos kiscica túl fogja élni?

Figyelt kérdés
Az anya macskánk pár napja fialhatott le körülbelül 3-4. Tegnap vettük észre sajnos. Az anyamacskának nincs teje de foglalkozik vele nyalogatja. Én etetem kecske tejjel mert azt olvastam az jó neki. Mikor észrevettük a kismacskát behoztuk az anyjával együtt a házba. De nagyon kivolt hülve és a nyelve bevolt dagadva. A duzzanat lement. Van hangja is már és mozog is. De a szája és az orra között kivan pirosodva, az mitől lehet? Túl fogja élni?

2020. jún. 10. 01:07
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Mondjuk állatorvos?

Mert a kecsketej helyett jobb lenne tápszer neki...

2020. jún. 10. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Ha etetitek éjjel-nappal 2-3 óránként, és az anyja ezenkívül gondoskodik róla, akkor van esélye, igen.

Kecsketej helyett a macskatápszer jobb lenne.

2020. jún. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Akkor van esélye, ha tápszert veszel neki, 3 óránként eteted (éjszaka is). Utána a fenekét kell törölgetni amíg nem kakilt vagy pisilt. Mivel hűvösebb az idő, így baromi hamar kihűlhetnek, szóval valami meleg helyre vidd őket vagy szerelj fel infralámpát valahova, ami alatt tudnak melegedni. Mindenképp olyan helyet alakíts ki, ahonnan az anyamacska nem tudja kihurcolni a kiscicákat, mert ha otthagyja valahol és nem találod meg, az végzetes lehet nekik.


Ha van egy nagyobb ketreced amiből az anya ki tud jönni de a kicsik nem, az is jó. Amikor nem vagy ott, akkor zárd be, mert lassan maguktól is elkúsznak.


Ha nagyon szarul van a kiscica, akkor az orvos adhat neki infúziót vagy valamit, de nem biztos, hogy megmarad ekkora korban.

2020. jún. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Minden állatot kecsketejen nevetünk fel és sok helyen írják hogy jó neki. Egy állatorvos van itt. De ő már öreg és elaltat minden állatot... Köszönöm a válaszokat de egész éjszaka felvoltam vele etettem és az anyját folyton lekelett szednem róla mert ráfeküdt és sírt a kicsi. 6 és 9 óra között elaludtam. Megneztem a kicsit és az anyja teljesen ráfeküdt. Sajnos megfulladhatott.
2020. jún. 10. 09:22
 5/10 anonim ***** válasza:
17%
-1 felesleges szaporulat 👏
2020. jún. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha folyton ráfeküdt, akkor ki kellett volna venni alóla. Nyilván oka van ami miatt nem tudja szoptatni és felnevelni őket, szóval ha megmaradnak és már elválaszthatóak, akkor nem ártana ivartalaníttatni.
2020. jún. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Éjszaka nem akartam már kivinni az anya macskát mert fázott volna a kicsi mivel csak egy cicája lett nem tudott volna meg a testvereihez se bújni és van 2 kutyánk ami nem szereti az anya macskát. Az anyamacska egy nagyon kicsi macska mivel találtuk. kB 2 hetes lehetett mikor megtalaltuk. Én neveltem de sajnos nem nőtt nagyobbra. Lehet ahogy kiskorba nem jutott elég tapanyaghoz azért lett neki is ilyen problémája. Legközelebb jobban oda figyelünk. És veszünk be tápszert.
2020. jún. 10. 11:58
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs is annál jobb, mikor egy felesleges, kidobott, megmentett macska kölykeinek ugyanazt kell átélnie, mint anno az anyjának ....
2020. jún. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalaníttasd szerintem az anyacicát. Hosszú távon olcsóbb, mint tápszert, meg miegyebeket venni a következő kiscicáknak, és persze sok szenvedéstől mented meg vele mind az anyacicát, mind a kicsiket, mind magadat...
2020. jún. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
0%
Meg van a régimódi, de 100%-os hatásfokú módszer erre a problémára. Odacsapni a betonhoz az újszülött macskákat, aztán elásni a kertben. Normális ember nem tart nőstény macskát csak ivartalanított állapotban, viszont onnantól kezdve megszűnik macskának létezni.
2022. jún. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!