Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Anyacica miért akarja bántani...

Anyacica miért akarja bántani a kiscicákat?

Figyelt kérdés
Két cica mamánk van 2-2 cicával! egyik alom másfél hónapos a másik 2 hetes! A két anya macska közül az egyik 6 éves a másik 11 hónapos! Egyébként sejtem hogy megint terhesek... És az elmúlt 3 napban az idősebb alomból az egyik kiscicát már elkezdték piszkálni karmolni meg ráugrálni, és a másik nap durván harapdálták is... És gondolom elharapták az ádámcsutkáját mert... megfulladt! A másikat is piszkálját mindig... Mostmár a két hetesek is kijárnak a helyükről és a 2 anyuka elvitték ki az udvarra és ott hömbölgették és harapdálták, azóta sánta! Amikor beengedtem a 2 hetesek anyukájá hogy etesse meg őket, etetés helyett durván elkezdte az egyiket harapdálni de nem akarta vinni sehova... Szerintetek ez miért lehet? Lehet az a baj hogy 2 alom van? De akkor hogy-hogy eddig nem volt baj? Lehet az a bajuk hogy megint lehet hogy terhesek, de összebeszéltek mert kint együtt piszkálták a kiscicát... Vajon mi lehet a baj? Mellesleg most az van hogy mu etetjük a kiscicákat feszkendővel mert az anya nem eteti őket csak piszkálja! Szóval bárkinek van sejtése akkor kérlek írjátok le mert fontosak nekem a cicáim!

2020. jún. 12. 16:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Az a szó hogy ivartalanítás mond valamit?
2020. jún. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

Nézd, előre tisztázom, hogy nem bántani akarlak, de mi a jó francért hagyod, hogy épphogy leellettek és máris megint vemhesek legyenek? Értem én hogy nem te dugattad meg őket, de ez állatkínzás már, nem szabad ennyiszer szülniük, totál kikészíti a szervezetüket. Ivartalanítani kéne mindkét anyamacskát!

Azért bántják a kölyköket is mert nincsenek jól, nem képesek rendesen gondoskodni róluk, vagy a cicák betegek, és a természetes ösztönük miatt megölik az életképtelen utódokat. Nem boldogok így az fix. Ne szülessen több cica, tele vannak a menhelyek így is, pont emiatt amit te is csinálsz.

2020. jún. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

Hallod!

Inkább ki se írtad volna a kérdésed.


Minek tartasz macskát?

Allattkinzó vagy és kész.

2020. jún. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Különítsd el őket, hogy ne tudják bántani egymás cicáit.

Illetve jelentkezz be dokihoz ivartalaníttatásra mert így is rengeteg a kóbor cica, ráadásul ártatlan kiscicák halnak meg a felelőtlen állat tartásod miatt.

2020. jún. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

Pont azért bántják, mert ők sincsenek biztonságban.


Nem tudják táplálni, gondolom te se sokat foglalkozol velük.

2020. jún. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
A 2 macska 2 különböző korú alommal nem tud mit kezdeni. Eleve az anyjuk a kicsiket nem eteti, a nagyobbakat túl durván játszik, megölik az összeset szép sorban. Tényleg így fontos neked egy állat?
2020. jún. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%

Azt írta, hogy fecskendővel eteti a piciket, tehát valamennyit foglalkozik velük. De ez édeskevés, előfordulhat, hogy egy állat nem érett az utódok felnevelésére vagy valami miatt nem hajlandó/képes rá akkor sem ha amúgy jól van tartva és egészséges. Ebben az esetben viszont nem ez a helyzet, sajnos túl vannak szaporítva, nem csoda hogy nem gondozzák a kicsiket. Ha igazán szeretnéd a macskáidat akkor ezt nem hagytad volna. Nem így szeretjük őket, nem így fontosak nekünk az állataink, hogy jaj hát vemhes lett, jaj hát ez van én nem tehetek róla... Te tehetsz róla, érte, ivartalanítani kéne, már rég kellett volna! 11 hónaposan pláne nem kéne egy cicának szülnie!

(2-es voltam)

2020. jún. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%

Milyen körülmények között tartod őket? Falun laksz? Ott ez belefér, hogy ennyiszer szülnek a macskák? Mi lesz utána a kiscicákkal? Mit kapnak enni?

A másik kérdésed törölték, oda akartam írni ezt, de már nem tudtam. Nem nagyon fogsz más véleményt kapni, mint az eddigiek...

2020. jún. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon gyorsan vidd el ivartalanítani a két anyamacskát. Utána pedig a piciket! Mit fogsz kezdeni 4 alomnyi kiscicával?

Egyet se engedj ki amíg nem ivartalanítattad az összeset.

A szülési sokk miatt is bánthatják a piciket, és még ezernyi más okból is. Válaszd széd őket.

2020. jún. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%

Jézusom, felelőtlenül szaporítasz fejletlen kismacskát, nem adod meg nekik a biztonságos, nyugodt környezetet, összeengedsz két féltő anyát és a kölykeit, és még azt kérdezed mi a bajuk?

Ivartalanítsd ki őket, az lesz mindenkinek a legjobb, mert ez valóban állatkínzás. Az anyukáknak se jó, a kölykök pedig szenvedve pusztulnak el sorban! Gondolkozz már!

2020. jún. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!