Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan fogad a macska hosszabb...

Hogyan fogad a macska hosszabb távollét után?

Figyelt kérdés

Kinti alapvetően a cicánk, de be szoktuk engedni. Azon gondolkodunk, ha hosszabb időre (pl. 1 hét) elmegy a gazdi, az hogyan érinti a legtöbb cicát?


Van kint házikója, automata etetője, amit szépen használ. De azért a gazdi kontakt, az mégis gazdi :) Szomszédokkal nem kokettál. Őket max vízcserére kérném meg.



2020. jún. 14. 15:56
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Hát az enyém benti, és elég haragos, mikor egy hétre itthagyom más gondjaira bízva.

Sokat nyarvog olyankor, követ, követeli, hogy simogassam...

Ha kinti, akkor önállóbb is, biztos, hogy ellesz :)

2020. jún. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Elvinném magammal , a gép megáll a vize felborul vagy linkel szomszéd és a macska szenved elkóborol .
2020. jún. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Hát... szerintem macska függő.

A mi macskánk egy mentett cicus. Anyjuk meghalt, 10-ből ketten élték túl. Ő és a nővére. Egy kisfiú cicáról van szó. Sosem bújt oda hozzánk, el volt magába. Kb. 9 hónapos volt amikor elutaztunk 2 napra. A szomszéddal jóba vagyunk így megkértük, hogy etesse-itassa. Egyébként a macskánk kinti-benti macska. Amikor elindultunk nagyon fújt a szél azt hittük félt a széltől azért nem mert előjönni. Majd másnap reggel hívott a szomszéd, hogy megtalálták a cicánkat. A hálószobának becsuktuk az ajtaját, mert úgy láttuk nincs ott senki. Nos ott volt a mi macskánk, az előtt sose nyávogott, mert ugye az anyja nem tudta neki megtanítani. Akkor először nyávogott így hallották meg a szomszédék. Ijedtében bek@kilt a szobába. :D

Amikor hazaértünk szegény depressziós lett. Sokat evett, félt mindentől...stb.


Szóval szerintem a cicustól függ hogy bírja a magányt.

2020. jún. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Elég önálló, nem olyan bújós természetű, inkább az a el van magában :D


A gép elemmel is működik, nem áll le, nincs mi elakadjon benne. Ki van próbálva. Egyik szomszéd se kel fel 5:30-kor hétvégén etetni. :/

2020. jún. 14. 16:09
 5/7 anonim ***** válasza:

Hat nem úgy viselkedik mint egy kutya.

Nekünk van macska kutya, mikor párom elment 1-2 hétre az anyjához mikor hazajött, a kutya örült ugrált nyalogatta a macska meg úgy csinált mintha mi sem történt volna. A mi macskánk csak akkor “nyalizik” mikor üres a tálja.

Persze akkor én otthon voltam így nem maradt teljesen egyedül és megkapta a napi simogatást is.

2020. jún. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én cicáim még nem lett néhány óránál tovább teljesen egyedül itthon hagyva, csak olyan volt, hogy én mentem valahova, de a családom többi tagja meg adott nekik enni helyettem stb.

Amint hazaértem, rohant oda hozzám mindkét cica, és rám voltak függve :)

2020. jún. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Hát én tartanék azért tőle, hogy ha nem talál titeket a háznál akkor elkóborol. Egyébként a macskák társas lények, nem szeretik ha a gazdi sokáig távol van tőlük, ha egészséges és normális a kapcsolat kettejük között.
2020. jún. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!