Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elhozott kiscicát nem tudom...

Elhozott kiscicát nem tudom szeretni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Interneten keresztül kiválasztottunk egy kiscicát aki elhozhattunk. Az én ötletem volt mert szeretem a cicákat. Ahonnan elhoztuk ott a csaj nem is engedte hogy bemenjünk csak kihozta hordozóba meg sem tudtam nézni. Itthon láttam hogy még 8 hetes sincs kicsike. Azóta se éjjelem se nappalom. Rág de szó szerint mindent, almot, macskaházát, kezem. Kapar de veszettül, a kanapéba befúrta már magát, a kezem kaparófának nézi. Este nem lehet aludni mert ha egyedül marad keservesen nyávog. Sőt nappal is ha nem foglalkozol vele. Régebben volt pár cicám és egyik sem volt ilyen rossz

Nem tudom mit tegyek páromnak nem is merem mondani mert ő szereti. Én viszont nem. Amióta itt van egy filmet nem lehet megnézni nyugodtan a kanapén mert a nyakamba ugrik és rágja a nyakam meg a hajam is eszi. Teljesen tanácstalan vagyok...



2020. jún. 14. 18:02
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
89%

Még kicsi és nevelni kell.

Ha gyermeked lesz az kétszer ilyen macerás lesz mint ez a cica.

2020. jún. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
28%

Ha menhelyről hoztok, ott van próbaidő is. És ott tájekoztatnak a cica személyiségéről is. Ez a vakon elhozás elég nagy hülyeség volt.

Még pici, hagyjatok időt a nevelésére.

2020. jún. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
77%

Mert még kis baba...

A gyerekedet sem fogod szeretni, ha sír éjjelente?

Most nektek kéne megfelelően szocializálni...

Remélhetőleg a szeretet kialakul, ha nem, benned van a hiba.

2020. jún. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
Hát igen, amikor a hordozóban volt akkor mondta a csaj hogy elég eleven meg ő a legrosszabb a tesók közül stb.. pedig én direkt nyugis cicát szerettem volna nem olyat akire non stop figyelni kell amire nincs is ennyi időm
2020. jún. 14. 18:07
 5/38 A kérdező kommentje:
Ez egy cica nem a gyerekem. Nem ugyanaz
2020. jún. 14. 18:08
 6/38 anonim ***** válasza:
100%

A másik, hogy majd hamarosan vigyétek el orvoshoz.

Ha olyan rossz helyről jött, ahonnan 8 hetes kora előtt elválasztották az anyjától, akkor simán lehet férges is...


A másik, hogy az én tapasztalataim szerint, a macskák érzelmi fejlődésében fontos pont az anyjukkal töltött idő.

Ha ez nem tartott addig amíg kellett, lehet hogy "szociopata" lesz és nem fog hozzátok nagyon kötődni.

De ez sem katasztrófa, mert az állattartás a feltétlen szeretetről szól... Ezt az előtt is tudni kell, mielőtt belevágsz.

2020. jún. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
94%

Még anyja mellett a helye. Ismerek olyat, aki egészen kicsi cicát talált és hazavitte, befogadta. Ugyan ezt művelte, és a helyzet csak romlott. Égtelenül rossz természetű lett. Szakember szerint a gond gyökere a mama cica hiánya, nem tanult meg viselkedni. Annyira hiányzott neki a kontakt, hogy szeparációs problémái is vannak.


Aki eladta nektek a macskát valszeg szaporító. A mama cica iszonyat állapotban lehet, ezért nem hagyta megnézni. Fel kell tenni fb csoportokba, hogy ne hozzanak tőle macskát. Meg azért írnék neki egy szívhez szóló levelet, hogy kapja be...

A kiscicának meg nagyon gyorsan kell egy szoptatós pótmama. Vedd fel a kontaktot macska mentő szervezetekkel. Ott most sok a talált mamacica, egyikhez csak oda lehetne tenni.

2020. jún. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
71%
A mechanizmus ugyanaz, aki egy kiscicát nem tud szeretni, az egy kisbabát sem. Sajnos ez van.
2020. jún. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
91%

Senki nem írta hogy ugyan az, de ugyan úgy viselkedik. Ugyan úgy meg kell nevelned. Eddig felnőtt cicáid voltak? Kiscica nem magától fogja megtanulni, mit szabad és mit nem.

Ha egy gyereket nem szocializálnak, annak meg is lesz az eredménye. Ugyan így műkődnek az állatok is...

2020. jún. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom 8 hetesen már el lehet választani. De tényleg kicsinek találom. A csaj be sem engedett menni a házba de tényleg kicsit putris helyről lett elhozva. Messengeren tartottam vele hetekig a kapcsolatot és normális felelős gazdinak tűnt
2020. jún. 14. 18:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!