Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha nem tudom elviselni a...

Ha nem tudom elviselni a szőrt a lakásban akkor nem való macska nekem?

Figyelt kérdés
Vagy van valami igénytelen macska aminek alig hullik a szőre?

2020. jún. 14. 18:17
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

A)Kopasz macska :)

B)Ragacs henger, robot porszívó.

2020. jún. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Hát úgy hallottam a kopasz macska nagyon igényes és speciális gondozást igényel.
2020. jún. 14. 18:19
 3/24 anonim ***** válasza:
53%

Igen a kopaszcicát fürdetni kell baba tusfürdővel, kenni kell a kis bőrét babaolajjal mert ugye szőr híjján ki tud száradni, illetve ha napra megy akkor naptejjel kell kenni.


Ennyi a nagy speciális gondozása. Kicsit ápolni kell de szerintem nem vészes.


Vannak hipoallergén cicák akik nem vedlenek.

2020. jún. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

#3 vagyok, viszont ha rákeresel akkorbfigyelj mert nem minden hipoallergén cica hullajtja kicsit a szőrét, van amelyik nagyon csak nem okoz allergiás reakciót.


A Devon rex cica pl. nagyon minimálisan hullajtja a szőrét viszont ezek a macskák 300.000 forinttól kezdődnek mint minden különleges cica.


Ha tényleg nem akarod hogy hulljon a macska szőre akkor a megfelelő fajta kiválasztása mellett figyelj arra hogy törzskönyves cicát vegyél tenyésztőtől mert ha nincs törzskönyv akkor bármilyen más cica is keveredhet benne, akkor viszont nem garantált a minimális szőrhullás.

2020. jún. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Tudtommal valami viaszos anyag borítja bőrét és azzal mindent összeken folyamatosan ha nincs nagyon gyakran fürdetve, meg állítólag eszméletlen fülzsíra is van amit tisztitani kell.
2020. jún. 14. 18:26
 6/24 A kérdező kommentje:
Ez a hipoallergén dolog jól hangzik jobban utána fogok nézni az ilyen féle macskáknak. A lényeg hogy kicsit hullajtsa a szőrét a macska
2020. jún. 14. 18:27
 7/24 anonim ***** válasza:
73%
Ha valamelyik cica szóba jöhet akár a kopasz cica, keress fel kenneleket és érdeklődd meg a kétségeid. Ilyenről még nam hallottam hogy viaszos anyag borítaná a bőrét, de a tenyésztő biztos elmondja ha így van vagy sem.
2020. jún. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Igen megha jól emlékszem 25 celsius fok alatt megfázik, én meg szeretek hüvösben lenni.
2020. jún. 14. 18:33
 9/24 anonim ***** válasza:
49%

Erről a viaszos dologról a bejegyzett Sphynx kennelek nem írnak semmit a weblapjukon.

Sőt, elég igénytelen és egészséges fajtának írják le Őket.

A bőrükkel annyit kell foglalkozni, mint egy hosszszőrű fajta bundájának a fésülésével, gondozásával.


Viszont úgy tudom, hogy 400,000 az ára.

2020. jún. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
78%

Nem való neked macska!!

Nálunk kettő van bent, ápolva vannak de mindenhol szőr van mindig. Mindenki szőrös lesz aki ide jön. Pedig minden nap porszivozok már mindenhol nem csak a szőnyeget de még a konyhában is. Ha megyek valahova bent a kocsiba a szőröző henger..

De én elfogadom hogy ez is jár velük sajnos. Nekem megéri neked nem hiszem,haza ne vigyél macskát hogy aztán az utcán meg a menhelyen kössön ki!

2020. jún. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!