Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Todtok mondani okot hogy a...

Todtok mondani okot hogy a macska miért hasznos és nem kártevő állat?

Figyelt kérdés
2020. jún. 18. 23:08
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
96%
Ki nem állhatom azokat az embereket akik így állnak az állatokhoz. Sajnos a családban is van aki csak a tyúkot viseli el mert azt megeheti. A macskát kutyát meg lenézi mert nem haszonállat. Ez valahol szánalmas.
2020. jún. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
46%
Ha hagyják, akkor kártevő, amúgy nem az.
2020. jún. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
41%
Lehet félreérthető volt, amit írtam. Úgy értem, ha a gazda csak kicseszi az udvarra, az meg kedvére gyilkolássza a helyi élővilágot, akkor kártékony. Ha figyelve van rá, akkor nem az.
2020. jún. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim válasza:
60%
A töltőssel csak vicceltem,benti cicáim vannak és nagyon szeretem őket de úgy tűnik mások nem értékelik a gagyi humorom. :DD
2020. jún. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem bentiek vannak, megfogja a legyet, szúnyogot, molylepkét, nekem már ez s hatalmas segítség.
2020. jún. 19. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
59%

Aki lepontozta azt, akit azt állította, hogy macska kártevő, az kérdezzen meg egy természetvédelmi szakembert. A szabadon élő macskák (ergo kinti-benti, csak kinti állatok) millió énekesmadarat, hüllőt fognak el évente, ezek mindegyike nem véletlenül védett. S nem úgy kell nézni, hogy jaj Cirmi egy évben csak kétszer, mert van amit nem látsz, akkor is ha "dehát mindig hazahozza" meg nem csak te tartasz macskát az országban, hanem még rgy pár millióan, több millió macskát.


Érdemes utána olvasni, hogy mekkora terhelést jelentenek a környezetre.


Bár nem erről szólt a kérdés,de.

Egy családi kutyát is lehet haszontalannak, kártevőnek látni, mert tulajdonképpen csak eszik (ezt elő kell állítani) és kijön belőle (trágyázásra nem alkalmas). Sőt ha nincs rá figyelve akkor a szomszéd tyúkját, macskáját előszeretettel leöli.

Viszont egy kutyát lehet munkaállatként is hasznosítani: mentőkutya, drogkereső kutya, rendőrkutya, vakvezető kutya, terápiás kutya, őrkutya, vadászkutya, különböző kutyás sportokat űző ebeket is ide sorolnám, mert neves díjakat és pénznyereményt lehet nyerni velük.


Azonban a macska és kutya elsősorban házikedvenc, így ez a "hasznuk".

2020. jún. 19. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Nézz egy macska szemébe,és mindent megértesz.
2020. jún. 19. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
81%
Eredetileg ugye a macskát a kártevők levadászására tartottuk, a kutyát minimum házőrzés miatt, de ahogy írták, kiválóak vadászatra, mentésre, segítőnek stb. is. Ha csak a sima házi tartást nézzük, ma már annyira nincs hasznuk, házőrzésre ott a riasztó, kamera, a rágcsálók, ilyesmik ellen vannak mérgek, csapdák. De ma már nem is azért tartjuk őket, mert hasznosak, hanem mert szeretjük őket, és jó, hogy vannak. Tekintheted hobbinak akár.
2020. jún. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

"millió énekesmadarat"


jaj, ezek az énekes madaraitok. Inkább legyen patkány, meg pestis, jah, persze szerintetek nem kell macskja, ott a patkányméreg, ja, de azt megeszi más állat is.... szóval én inkább megvagyok kevesebb csipcsirippel, mint pestissel...


ui


A macska is a természet része. Az, hogy mi hoztuk be sok sok ezer évvel ezelött, irreleváns. A természet alkalmazkodik, lehet néhány faj eltűnik, néhány megerősödik, vagy alkalmazkodik a körülményekhez. Ez mindig így ment. sosem volt állandó a természeti fajok színessége. Hogy ez a rend ne változzon és megmaradhasson minden több ezer éven keresztűl ugyan úgy, ahhoz egy kis teljesen elszigetelt, óceánnal körülvett szigetre van szükség, ahova se be, se ki.... jobb elfogadni ezt...

2020. jún. 19. 17:50
 20/28 anonim ***** válasza:
66%
Egyetlen méreg vagy csapda sem fogja soha felvenni a versenyt egérirtásban a macskával.Aki mást állít nem tudja milyen mikor igazán elszaporodnak.A madaraknak van szárnyuk,el tudnak repülni,amennyiben nem sikerül prédák lesznek.Ez a természet törvénye.
2020. jún. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!