Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudom annyira emberekhe...

Hogyan tudom annyira emberekhez szoktatni a kiscicáimat hogy ne az legyen hogy csak enni jönnek haza úgy hogy az udvaron lesznek?

Figyelt kérdés

2020. jún. 21. 15:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
14%

Köteles vagy a macskáidat a telkeden belül tartani...

Ha nem teszed, 90,000 forintra vagy büntethető.


Ajánlom a macska biztos kerítést, a kültéri kennelt, illetve a benti tartást.

2020. jún. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Miss Endzsi ***** válasza:
55%
Mindjárt megyek és feljelentem az összes lakost a falunkban.
2020. jún. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Sokat kell őket simogatni és játszani velük. De egyébként minden macskának más a természete, van amelyik nem annyira igényli a törődést, bármennyit is babusgatod.
2020. jún. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
53%

Az első

ostobaságot ír- Egy igazi macska nem marad meg a telken belül, mert szeret mászkálni. Ha jól érzi magát, símogatják, kap enni, van hol feküdjön/aludjon. akkor mindig hazajön.

2020. jún. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
50%

1998. évi XXVIII. törvény


az állatok védelméről és kíméletéről *



5. § (1) * Az állattartó gondoskodni köteles az állat megfelelő és biztonságos elhelyezéséről, szakszerű gondozásáról, szökésének megakadályozásáról.



(2) A megkötve tartott vagy mozgásában egyéb módon korlátozott állat számára is biztosítani kell a zavartalan pihenés és a sérülésmentes mozgás lehetőségét.



(3) * A szabadban tartott állatok számára - azok természetes viselkedését is figyelembe véve - biztosítani kell olyan területet, illetve létesítményt, ahol azok veszély esetén, valamint az időjárás káros hatásaival és az egészségre ártalmas hatásokkal szemben védelmet találnak.



(4) * Az állandóan zárt körülmények között tartott állat számára az állattartó köteles az állat szükségleteihez igazodó, megfelelő mozgásteret biztosítani.



(5) * A gazdasági haszon céljából tartott állat tartása, szállítása és életének kioltása során előnyben kell részesíteni az állatkímélő technológiákat.



(6) * A kedvtelésből tartott állat ürülékét az állattartó a közterületről köteles eltávolítani.


1998. évi XXVIII. törvény az állatok védelméről és kíméletéről (továbbiakban: Ávt.)


[link]


Az Ávt. 49. § (3) a) pontja felhatalmazása alapján a kormány rendeletben állapította meg az állatvédelmi bírság mértékét, kiszabásának és felhasználásának részletes szabályait.


Eszerint, ha „A mulasztó” „az állat szökésének megakadályozásáról nem, vagy nem megfelelően gondoskodott”, „6-os szorzójú” alapbírság szabható ki. ← 4. melléklet h). Ez, 90-ezer Ft, ugyanis „A bírság alapösszege tizenötezer forint.”. ← 2. §


↑ 244/1998. (XII. 31.) Korm. rendelet az állatvédelmi bírságról


[link]



Az állat pedig macskabiztos kerítés, kennel, vagy benti tartás segítségével igenis a telken marasztalható!

Sem a tenyésztők nem adnak fajtatiszta macskát, ha ezek valamelyike nincs biztosítva, sem a menhelyek, illetve fajtamentő egyesületek sem!

2020. jún. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
51%
Illetve utóbbiak nem csak fajtatiszta macskát nem adnak, ha nincsen ez megoldva, hanem semmilyen.
2020. jún. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem igazán a kérdésemre kaptam választ😅 de akiktől kivételesen arra kaptam azoknak köszönöm szépen még várok tippeket 😊
2020. jún. 21. 16:34
 8/16 anonim ***** válasza:
31%
De a kérdésedre kaptál választ! Az egy dolog, hogy neked nem tetszik...
2020. jún. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem kérdeztem hogy hol és hogy tarthatom őket. Azt kérdeztem hogy szoktassam őket magamhoz. Például tudom hogy segít ha sokat vagyok velük de nem tudom hogy nem e jellemző a cicáknál hogy akkor már megunnak és azért is elmennek mindenfele.
2020. jún. 21. 17:01
 10/16 anonim ***** válasza:
91%
Az lenne a legjobb, ha fél éves korukig bent tartanád őket, amíg nincsenek ivartalanítva. Mert addig akár egy kóbor bakmacska is megfojthatja őket, illetve ha nem háznál születtek, vagy nincs ott az anyjuk, akkor nem tudnak egyedül még vigyázni magukra, az anyjuk szokta terelgetni, tanítani őket. De fél évesen, ha már ivartalanok, akkor fokozatosan ki lehet őket szoktatni a kertbe, ha szerencséd van, akkor már hozzád szoktak addigra annyira, hogy nem akarnak majd a kertből kimenni, mert megszokják a közelséget, az otthont. Nálunk legalábbis így volt, inkább benti cicák voltak, de ki is voltak engedve, max az udvarban mászkáltak, napoztak, lesték a bogarakat, madarakat, de nem mentek ki a kerítésen.
2020. jún. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!