Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért fúj rám a macska?

Miért fúj rám a macska?

Figyelt kérdés

Egy idegen macska szült a padlásunkra 4 cicát. Akkor tudtam meg mikor egyszer felmentem a padlásra. Az anyjuk nem jött foglalkozni velük, így elkezdtem én etetni őket. Ha előttem van a kaja, akkor ödajönnek, esznek. Kézből is kiveszik már a sonkát. Azt hittem, hogy egy hét alatt össze tudunk barátkozni, de nem. Minden nap viszek nekik kaját és ott ülök amíg meg nem eszik, beszélek hozzájuk. Néha evés közben meg tudom őket simogatni, de ha észreveszik, hogy a kezem az meghátrálnak. Ma vittem nekik egy kis sonkát. Kivették a kezemből, de utána fújtak (vagy mit csináltak). Kerülöm a szemkontaktust, ha mégis összenézünk mélyeket pislogok, kerülöm a hirtelen mozdulatokat és hogy nagy zajt csapjak. Nem öregek, ez alapján a kép alapján olyan 7 hetesnek néznek ki. Van rá esély, hogy összebarátkozzunk. Szomorú vagyok, hogy innivalót és ennivalót viszek nekik, néhanapján játszok velük egy madzaggal, de "nem kapok érte semmit".


18/F



2020. jún. 22. 21:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert vadak,meg kevés időt foglalkozol velük fenn a padláson

Ha új környezetbe kerülnének ahol többet lenne foglalkozva velük akkor nem fújnának hanem megszoknának mert megismernének

2020. jún. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Jól írja az első. Vad a macska még, és sokat kell foglalkozni vele és velük. és majd idő múltán megfognak ismerni.
2020. jún. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
1 hét az kevéske, legyél türelmes hozzájuk, az anyjuk elhagyta őket, most kell egy új kapcsolatot kialakítaniuk
2020. jún. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Vad cicákat hosszabb idő megszelidíteni, de ha még kicsik, akkor nem lehetetlen. Ha meg tudod oldani, vidd valami olyan helyre, ahol többet hallhatják a hangod, többet láthatnak.
2020. jún. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor többet leszek fenn (Bár így is fent vagyon naponta vagy 4 órát). Egyébként nem egy hete etetem őket, hanem 2 és fél. Azért írtam egy hetet, mert azt hittem annyi idő elég lesz. Tudtok valami jó és olcsó játékot amivel játszhatnék velük?
2020. jún. 22. 22:02
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
próbáld meg az etetőtáljukat mindig kicsit közelebb és közelebb tenni a padlás-feljáróhoz, előbb-utóbb észreveszik, hogy onnan ők is le tudnak jönni. a madzag jó, de még jobb, ha van a végén egy pompon. a dobozokat is szeretik pofozni, ha teszel bele pár műanyag kupakot - és leragasztod -, imádni fogják, hogy zörög.
2020. jún. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Egyébként nem állok készen 4 macsek gondozására. Azért szeretném "megfogni" őket, hogyha valaki (aki ért is hozzájuk) örökbefogadná őket, el tudja vinni. Amit tudtam, megtettem, az összes szöget kihúztam a deszkákból, napi 2x viszek nekik enni és inni, játszok velük. Lejönniük meg nem jó ötlet, mert a kutya utálja a macskákat. Egyébként köszönöm mindenkinek a választ! 🙂
2020. jún. 23. 15:09
 8/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Itt egy kis helyzetjelentés! A négy cicából három lelépett, szerintem az anyukájukhoz. Egy szürke maradt. Vele már ott tartunk, hogy az ölemben mászkál, simogatom és ha a nevén szólítom odajön 😊. Szokott nekem nyávogni is. Annyit nem értek, hogy néha nyalogat. Pedig van innivalója és kajája is. Néha lemerészkedik az udvarra, de a kutya még mindig nem szereti. Még jó hogy a macska gyorsabb :D Próbálok neki minél több játékot venni/csinálni, hogy ne unatkozzon amíg nem vagyok fent.
2020. júl. 23. 12:42
 9/10 A kérdező kommentje:
Ja annyi lemaradt, hogy egy B@zis varázspálca :D (Valami ilyesmi: [link] szerű játék volt a kulcs a kis szívéhez. Van a végén egy pom-pom. Azzal játszottam vele, aztán elkezdtem simogatni vele a kis buksiját. Elkezdett dorombolni, majd mikor nem figyelt, elkezdtem a kezemmel simogatni és azóta hagyja, sőt ő jön a kezem alá.
2020. júl. 23. 12:46
 10/10 A kérdező kommentje:
2020. júl. 23. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!