Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Míért csinálják ezt a menhelyek?

Míért csinálják ezt a menhelyek?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essen, nem kötekedni akarok, de lehet elég megosztó kérdés lesz. Szóval....közeljövőben szeretnénk majd egy kutyát...eleinte úgy voltam vele, hogy a legjobb lenne egy menhelyről választani, de egyre jobban elmegy a kedvem. Nem egy ismerősöm panaszkodott és mástól is halottam már, sőt olvastam is már olyan panaszt, hogy konkrétan olyan szinten magas feltételei vannak egy örökbefogadásnak, hogy kb egy gyerek örökbefogadása se olyan körülményes. Halottam olyanról, hogy valaki 3x ment el menhelyre ami 150 km-re volt az illető lakhelyétől mert kötelező volt, sz@rnak bele hogy cseszett körülményes neked leutazgatni, nembaj, akkoris látogassad a kutyát mert meg kell ismerkedni stb...és még így se biztos hogy hazaviheted. Utána ők is lemennek hozzád terepszemlét tartani....mííííívan?? emelett etesd a legdrgább luxutáppal...mert ha nem visszaveszik a kutyát, stb, kijönnek rendszeresen ellenőrizgetni. Minden sz@rba belekötnek, még abba is ha dolgozol mert nem vagy eleget a kutyával stbstb. Igen, ilyeneket meséltek és hasonlókat. Namost, én fogtam magam és írtam egy menhelynek, csak úgy puhatolózgattam hogy mindez igaz e...és igen, nagyon úgy néz ki, hogy ezek kb mind igazak. Na most az lenne a kérdésem, hogy minden menhely ilyen? Vagy ez csak véletlenszerű előfordulás pl 50-ből 1. Ismertek olyat ahol nem ilyen elmebetegek?

2018. aug. 15. 22:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
86%

Pontosan így van ahogy leírtad. Természetesen tavasszal sír a szájuk az 1% miatt. Meg hogy az emberek nem akarnak örökbefogadni...


Vidéki kicsi menhelyeken nem ált nem ilyenek. Örülnek minden pénznek, minden elvitt kutyának, kis költségvetésből, szegényesen működnek szóval egy bármilyen jobb helyre kerülő kutyával előrébb vannak.


Illetve a gyepmesteri telep kb mindenkinek kiadja, mert különben altatni kéne.

2018. aug. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%
Név alapján nem találod meg őket, mert nincs nevük csak max xy (város neve) menhely
2018. aug. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Igen igazad van. Egyszerűen undorítónak találom azt, hogy ömlenek az olyan posztok ahol kitesznek egy kutyáról képet és alá egy olyan szöveget hogy pl"mex vagyok 2 éves, itt nőttem fel rácsok közt, itt fogok megrohadni már senkinek se kellek, engem senki nemszeret..." csak hogy vigyék már elfele, alatta a kunyis szöveg meg az 1% meg h kaja kéne de kizárólag minőségi....akimeg nem utal az befoghatja a pofáját...régen annyira normálisak voltak. Én állatvédő vagyok, volt már menhelyről befogadott kutyám, állatvédő vagyok...de elkezdtem nagyon megundorodni ettől az mocsok pull dumától meg kunyizástól.
2018. aug. 15. 22:21
 4/23 anonim ***** válasza:
37%

Esetleg azért olyan alaposak azzal, hogy kinek adják örökbe a kutyákat, mert nem akarják, hogy megint az utcára kerüljön. Azért mert valaki hirtelen akar egy kutyát és elutazik 150km-t, már rögtön oda kellene adniuk amit csak kér? A kutya ugyanúgy élőlény, mint egy gyerek. Vannak érzései, tud örülni, tud szomorú lenni, tud félni, stb.. Helyes, hogy ellenőrzik, hogy kinek adják és hogy az illető mivel eteti, nem maradék kajával vagy valami olcsó vacakkal, hanem minőségi eledellel. Aki szereti a kutyáját az úgy bánik vele, mint a gyerekével és a legjobbat adja neki. Aki nem engedhet meg magának egy kutyát, nem tudja jó körülmények között tartani, az ne fogadjon örökbe.

Örökbe fogadja a kutyát valaki, aztán nem foglalkozik vele mert nincs ideje, a kutya egész nap a lakásban/kertben halálra unja magát egyedül. Aztán még kevesebbet foglalkoznak vele, kevesebb pénzt szánnak rá, pl. az etetésére, majd rájönnek, hogy nem is kell nekik, mert csak a baj van vele.

Szóval egyetértek, hogy nagyon alaposan ellenőrzik kinek adnak kutyát. És sajnos még így sem tudják elkerülni, hogy rossz emberhez kerüljön 1-1 néha. Az egyik menhelyen mondták az egyik kutyáról, hogy aki örökbe fogadta az elköltözött, de a kutyát nem vitte magával, a vevők találták meg egyedül a házban és vitték be véletlenül pont abba a menhelybe, ahonnan korábban elvitték.

2018. aug. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Én is egyetértek mindezzel, nincs is baj az ellenőrzéssel sem, bizonyos keretek között. De az hogy az ember nyakára járnak, zaklatják, fenyegetőznek stb az baromira nemnormális. Természetes, hogy pl egy kemény életet megélt kutyát a lehető legtökéletesebb embernek akarják oda adni, de kb lassan ott tartanak, hogy a fizetés összegét is kikérik...nem lepne meg. Pl megnéztem egy ilyen menhely örökbefogadási adatlapját...számtalan kérdésra kelett válaszolni, de voltak közte olyanok hogy komolyan az eszem megáll...meg most tesze azt, gazdag vagyok, vagy legyek középosztályú...örökbefogadok, namost mivan ha 2 év múlva pl anyagi nehézségeim támadnak, de nem hosszútávúcsak átmeneti és hirtelen nem lesz annyim, 1-2 hónapig kénytelen vagyok olcsóbb táppal etetni, de amúgy minden rendben, egészséges a kutya, boldog stb, de elveszik tőlem mert szerintük sz@rul etetem...namost a kutyának az míért jó? vagy míért gondolják azt hogy mindenre ez a helyes megoldás hogy visszaveszik ha már valami épp nem úgy klappol éppen akkor amikor ellenőrizgetnek?
2018. aug. 15. 22:39
 6/23 anonim ***** válasza:
85%

Nyugi :D ne húzd fel magad. Írtam két másik opciót + kb hetente vannak posztok a sūrgős gazdikereső csoportokban hogy valaki talált egy rossz állapotú kutyát és bárkinek odaadja, mert neki már nem fér el még egy. Kerüld a nagy, "színvonalas" menhelyeket, csak lehúzni akarnak.


Az egyébként 'miért' nem pedig 'míért'. Bocs hogy nyelvtannáci vagyok de kiszúrja a szememet

2018. aug. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Nyugi nem húztam fel magam, csak hangosan gondolkodok. :D Bocs ha úgy jött át mintha ideg lennék. Igen, már elkezdtem egyébként xy menhelyeket nézegetni...bocsi a 'míért" miatt azért írom így mert a hosszú "í"-t akartam nyomatékosítani :D "míííííért"
2018. aug. 15. 22:50
 8/23 anonim ***** válasza:
98%
Én is túlzásnak érzem, amit csinálnak. Szerintem az lehet az oka, hogy túlságosan lelkes állatbarátok dolgoznak ott, akik olyan szinten kötődnek rögtön minden állathoz, hogy utána mániásan a legjobb gazdát akarják neki. így viszont szegény állat két szék közül a pad alá esik. Egy tavaly nyugdíjba ment ismerősünk be akart fogadni egy kutyát, amit az FB-n a helyi állatvédő szervezet hirdetett, szerencsétlen blökit valaki kitette az út szélére, nem is volt már fiatal, de nem kaphatták meg, mert hogy nem adják öregeknek, akiket esetleg túlélhet a kutya. A hatvanas éveik elején vannak, makkegészségesek, szóval még húsz-harminc évig simán élhetnek. Tényleg agyatlanságig megy sokszor az állatvédők lelkesedése.
2018. aug. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Uram isten.Na azért ez is durva...a lelkesedéssel se lenne baj, csak maradnának a realitás talaján...És ez a baj, hogy csodálkoznak, hogy senkinek nem kellenek szerencsétlen jószágok. Én is egyre több embertől hallom, hogy nem fog menhelyről állatot befogadni, pont ezért. Közbe meg elvileg közdenek a szaporítók ellen is, azt hirdetik, senki ne vásároljon, inkább fogadjanak örökbe...de így hogy?
2018. aug. 15. 23:14
 10/23 A kérdező kommentje:
küzdenek*
2018. aug. 15. 23:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!