Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Panel lakásból kertes házba...

Panel lakásból kertes házba költözünk. Ki lehet engedni egy lakásban felnőtt macskát az udvarra, vagy ügyelni kell, hogy ne menjen ki?

Figyelt kérdés
2008. nov. 25. 08:32
 1/7 yuda ***** válasza:
78%
Kérdésedből ítélve meglepő lesz a válaszom: a macska igen kalandvágyó típus, ha nem engeded ki, olyan ösztönétől tartod vissza, ami fajtája sajátja...és hiperérzékeny radarral működik, bárhonnan visszatalál,különösen, mikor megéhezik. :D
2008. nov. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Először még az új lakást is meg kell szoknia, az is beletelik jó néhány napba. Lehet, hogy el fog bújni, de ne aggódj, elő fog jönni egy idő után. Ha már bent jól érzi magát, akkor lehet kiengedni az udvarra, de eleinte csak úgy, ha tudtok rá figyelni, mert hirtelen nem fogja érteni, mi történt körülötte, könnyen megijedhet és elszaladhat. Persze a cicák sem egyformák, vannak, akik hamar feltalálják magukat, de pl. az én 4 hetes kora óta lakásban élő cicámat nem engedném ki, mert rettenetesen félős, ő ki sem merné dugni a nóziját az ajtón kívülre.
2008. nov. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

A macskak altalaban visszatalalnak haza. Ami az o eseteben nem az uj kerteshaz, hanem a lakasotok. tehat eleinte meg kell tanulnia, hogy most mar ez az uj helye.

Ugy tudom, a leg jobb mind a macskanak, mind nektek, ha elosszor csak 1 szobaban tartjatok, majd kb 1 het mulva kiengeditek az egesz lakasba, majd mikor azt is megszokta, akkor szep lassacskan, felugyelettel az udvarra.

Sok sikert.

2008. nov. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%
Néhány napig nem szabad kiengedni,mert valószínű meg lesz ilyedve,és ha ilyedtében elszalad nem talál vissza mert nem tudja merre kell menni.Fokozatosan kell vele szoktatni a környezetet,ha kiviszed figyelj rá.Amikor meg költözik fontos hogy ne lássa az utat,mert ha nem messzire viszed visszatalál.
2008. nov. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
62%
Mi például a 12 éves szobacicánkkal költöztünk el, egy kertes társasházba, és kint van egy meleg vacka a teraszon. Mi egyből kiraktuk, hogy szokja az új helyét, azóta mintha kicserélték volna: szinte be se akar jönni a lakásba:)Nagyon élvezi a jó levegőt, a kertet, ha nem érzi magát biztonságban, akkor bújik a házába. Mi sem gondoltuk volna, hogy ennyire tetszik majd neki.
2008. nov. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
55%

Szia.

Próbáld meg szép lassan hozzászoktatni az új helyhez mert tény, hogy a kutya a gazdájához hűséges a macska viszont a házhoz.

Ha nem költöztetek messzire (10-20 km) akkor előfordulhat, hogy a régi házatokhoz fog visszatérni.

Én már jártam így, pedig az egy kölyök cica volt. (6 hónapos)

2008. nov. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én 4 éves cicámmal költöztem panelból családi házba. Kb. 1 hét után ment ki.Először csak a ház körül majd messzebbre is elmerészkedett,de nem szeretett kint lenni.Állandóan nyávogott, hogy be akar jönni, egy idő után már ki se akart menni.Állandó hasmenése lett, meg minden baja,doki se tudta mitől.Aztán 2 év után vissza panelba, egyből megszűnt hasmenés,minden baj elmúlt.Szóval Ő utált kint lenni.
2008. dec. 22. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!