Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet-e cicát panel lakásban...

Lehet-e cicát panel lakásban tartani?

Figyelt kérdés
Mindig is úgy gondoltam, hogy a macskák a szabadban szeretnek lenni: eddig mindkét cicámat Nagymamámnál, a kertben tartottam. Most egy 4. emeleti panelban lakok a párommal és mindketten nagyon szeretnénk cicát, de nem tudom, hogy neki is jó lenne-e. A ház mellett közvetlenül van a töltés, szóval le tudnám vinni sétálni és mivel a párom éjszaka dolgozik, én pedig délelőtt, szinte mindig tudna valamelyikőnk foglalkozni vele. Szerintetek jól érezheti magát egy cica panelban is?
2010. márc. 25. 09:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha kicsi korától panelben lakik, akkor jól érzi magát. Az enyém is panelcica, 4 hetes korától, csak az erkélyre megy ki nyáron. Ellenben volt olyan cicám, aki valamivel idősebb volt (3 hó körüli), addig kerti cica volt és ő nem tudta megszokni a panelt, állandóan szökdösött.
2010. márc. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem IGEN!

Nekünk is van macskánk, 3.emeleten lakunk!

tök jól elvan, sokat alszik, meg rengeteget bámul ki az ablakon, de nincs az a pénz amiért kimenne...

Egyszer levittük, és szegény reszketett....szaladt vissza hozzám, és kegyetlenül nyávogott.

Igazi szobacicát szerintem nem kell kivinni a lakásból sosem. Mi sem vittük, mert nekem is ezt tanácsolták.

Most megint más az aki családi házban tartja a cicát, és ki-be járkál.

Felmászik a szekrény tetejére, bejön a konyhába, szinte mindent szabad neki, de érdekes módon a mi kajánkba sosem nyal bele.

szaladgál rengeteget a lakásba, utána eldől, hátára fordul, lábai a levegőben és dorombol......

Egyáltalán nem vágyik arra hogy kint legyen.

2010. márc. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha ahhoz van szoktatva akkor igen.
2010. márc. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
100%
Lehet bár inkább szukát érdemes tartani, mert a kanok akkor is csatangolnak ha a 10.-en laksz, nekik nem gond, az ismerősöméké a párkányákon közlekedett, olyan volt mint valami négy lábú pókember (pókmacska).
2010. márc. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előttem írták, egész kicsi korától ott kell laknia, akkor hozzászokik. Mondjuk én nem tartanék panelban cicát, de te tudod.
2010. márc. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos sokunknak nincs más választása! Nekem sem.
2010. márc. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
91%
Nekem is van cicám, én is panelben lakom. Elvan ő nagyon jól, ezt szokta meg.Az én cicám jól érzi magát szerintem. mi is zöldövezetben lakunk, néha ki is megy sétálni :) Van hogy egész nap kint kószál, estére meg vár a bejárati ajtónál:)
2010. márc. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet tartani. Mi is a 4-iken laktunk Pici korában szedtem össze az utcáról a kis bolhást. Kandúr volt, de ..dúrt csináltunk belőle elég hamar.

Sosem vágyakozott ki, sőt amikor az ajtó kinyílt elrohant a legmesszebbi sarokba.

Mióta családi házba lakunk imád kint lenni, de sosem tudnám beszoktatni. Viszont nem megy el sosem, mert ugye csak dúr:-))

2010. márc. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne? Persze, hogy lehet. Igaz, az élettere kisebb, mint a kertben, kint tartott cicáknak, de attól még érezheti jól magát a panelben lakó cica is. Főleg, ha ezt szokta meg kiskora óta. Nekem két perzsa cicám van /két nőstény/ panellakásban, és nagyon jól megvannak a lakásban. Mondjuk én főleg azért választottam a perzsa fajtát, mert nyugodtabb például a sima házimacskához képest, kisebb a mozgásigénye, kevésbé viseli meg például, ha nem vagyok itthon, és egyedül kell lennie. Persze két cica temperamentuma között is lehet különbség, nekem az egyik cica például sokkal többet alszik, a másik mozgásigénye nagyobb /este rájön egy rohangászás időszak - de elviselhető azért/. A sétáltatásról az a véleményem, hogy nem feltétlenül szükséges, szobacica kintről /fűből bárhonnan/ pillanat alatt felszedhet bolhát, atkát stb., amit azután írthatsz a cicán és a lakásban is. Én nem tartom létszükségletnek a kinti sétát.
2010. márc. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha már kezdetektől panelhez van szokva. Az erkélyszomszédunknak volt egy macskája (9. emelet), és volt egy kissándor papagájuk is, a macskájuk félt a madaruktól, ellenben a mi (már elpusztult) hullámos papagájunkat úgy nézte, amikor kiraktuk kicsit a szabadba, hogy lehet, ha nem 9. emelet és nem lett volna rácsunk, átugrott volna.
2010. márc. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!