Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska befelé forduló szemhéj...

Macska befelé forduló szemhéj műtét?

Figyelt kérdés

Van itt valaki, akinek van tapasztalata cica esetén befelé forduló szemhéj műtéttel?

Hónapok óta küzdünk azzal, hogy meggyógyuljon a cicám gyulladt szeme. Kezdődött egy kötőhártya gyulladással, amit úgy tűnt, hogy kikezelt az orvos, de kb egy hónap múlva visszatért, és rosszabb is lett. Mindkét szeme be volt gyulladva, de főleg a jobb. Elvittem egy másik orvoshoz, mert az előzővel nem voltam megelégedve, és ő mondta, - amit én is láttam, csak a korábbi orvos nem foglalkozott vele - hogy a jobb szemén a szaruhártyán van egy sérülés, egy "kráter". Kapott antibiotikumos szemcseppet plusz egy regeneráló szemgélt (Cornerergel). Sokat javult a szeme, de teljesen nem múlt el a sérülés. Közben annyit dörzsölte, hogy fel is sértette a szemhéját. Az már gyógyulóban van, de a szaruhártya továbbra sem ép. Tegnap kapott egy másik regeneráló kenőcsöt (Opticorn), de ez még jobban zavarja a szemében, folyamatosan dörzsöli, így megint piros, hunyorog és biztosan fáj neki. (Ma vissza fogom hívni az orvost, hogy ez történt, és mi legyen.) Tegnap azt is mondta az orvos, hogy enyhén befelé forduló szemhéja van a jobb szemén, és lehet, hogy az okozza az egészet, mert irritálja a szemét, attól száraz is lesz, ezért dörzsöli is, így begyullad és ez egy ördögi kör. Azt mondta, hogy ha nem lesz jobb, akkor lehet, hogy meg kell csinálni a szemhéj műtétet. De nagyon féltem a cicámat, még 2 éves sincs, de egyszer már volt altatva (ivartalanítás), és aggódok, hogy baj lesz, főleg, hogy akkor is rosszul viselte, hányt is utána. Plusz rengeteg pénz elment már az orvosra, és nem tudom hogy fogom kifizetni a műtétet.

Bocsánat a kisregényért, csak nagyon aggódom és sajnálom szegény cicámat.

Ha bárkinek van ezzel tapasztalata, légyszi ossza meg. Köszönöm!



#macska #gyulladás #sérülés #szemhéj #műtét #befelé forduló szemhéj
2020. jún. 24. 07:49
 1/9 A kérdező kommentje:
Senki? :(
2020. jún. 25. 21:55
 2/9 anonim ***** válasza:
Nincs tapasztalatom ezzel, de szerintem mindenképp csináltasd meg a műtétet. Jobb lesz a cicádnak, mert szenved. Még azt megpróbálhatod szerintem, hogy veszel neki ilyen gallért, amit ivartalanítás után szoktak rájuk tenni, akkor hátha nem éri el a szemét. Lehet, hogy így is meggyógyul. Igen, utálni fogja, de ez talán az olcsóbbik megoldás. Ha nem válik be, akkor mindenképpen műttesd meg, mert sokkal drágábban jönnél ki, ha sűrűn kell vele állatorvoshoz rohanni. Remélem azért tudtam segíteni ;)
2020. jún. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Igen, tudom, hogy ha máshogy nem gyógyul meg, akkor muszáj lesz bevállalni a műtétet, hiszen nem akarom, hogy szenvedjen szegénykém. :/ Csak reméltem, hogy valaki tud mesélni a tapasztalatairól, hogy egy kicsit jobban képbe kerüljek.

2020. jún. 26. 08:39
 4/9 anonim ***** válasza:

A Bondai vet egyik részében volt kutyánál ilyesmi, neki a szempillái nőttek befelé is a szemhélyára, nézzétek meg a cicádnál nincs e hasonló, mert akkor mindenképp meg kell műteni. Bocsi, nem értek én ehhez, csak ez még eszembe jutott. Ha budapesti vagy, vagy megoldható, hogy utazzatok, akkor tudok ajánlani nagyon jó orvost, jók az áraik is, és nagyon jól, becsületesen, alaposan dolgoznak. Biztos van sok jó, és lehet a tiéd is tökéletes, sajnos mást vagy többet nem tudnék segíteni :(

Jobbulást a cicádnak <3

2020. jún. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves választ!

Nem vagyok pesti, de szívesen fogadom az orvos nevét.

2020. jún. 26. 11:54
 6/9 anonim ***** válasza:

[link]


Konkrétan vele nincs tapasztalatom, és nem is tudom van e már, vagy most mi hogy van, de én is és bárki akit eddig hozzájuk küldtem nagyon meg voltak elégedve. Telefonon érdeklődj, akármit kérdezz meg nyugodtan, nagyon kedvesek :)

2020. jún. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. jún. 26. 20:12
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én macskamnak volt szem műtétje. A 3. Hartyat vágták ki neki.

Baleset miatt.


Szerintem menj el az orvoshoz, írass fel vele szemseppet.

Beszéld meg vele, hogy mennyi lenne a műtét.


Igazából tényleg az a probléma hogy kiszárad a szeme.

De ha folyton csepegteted akkor semmi baj.


Ezt meg lehet, oldani a műtéttel.

Végül is ennyi.

Amíg összejön a pénz a műtétre addig csepegtess, az olcsóbb és jobbá macskának is.

2020. jún. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

A te cicád mennyi idő alatt épült fel a műtétből?

2020. jún. 26. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!