Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi történhetett, miért nem...

Mi történhetett, miért nem mer hazajönni?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves kanmacskám ( még ivaros ).Több hónapja nem jár haza egyedül. Az első rátalálásakor alig ismert meg. Az utcában van egy másik kanmacska aki hajtsa. Nem mer hazajönni.. De nem mindig találom ott ahol szokott lenni, így lefogy. Ha hazahozom és megetetem, frusztrált és menni akar ki a házból miután evett. Lehetséges, hogy a másik kandúr kergette el, és ezért nem jön haza..? Vagy bánthatták?


Ui.: a napokban ismét megetettem és kint a szabadban ugyan olyan volt mint régen.( csak mert memória zavarra is gondoltunk.. )


Ivartalanítani akarom, de ahhoz még fel kellene hízlalnom.



2020. jún. 26. 11:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak úgy fogod tudni felhizlalni ha bent tartod, így elfog menni csavarogni, verekedni területért aztán elkergetik ha van erősebb macska a környéken.

Az ivartalanítás jó ötlet, de ha utána is kint tartod ugyanígy elfog menni vagy elkergetik.

2020. jún. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen vidd haza és zárd be (majd megszokja, hogy nem mehet ki egy ideig legalábbis). Utána, ha már alkalmas a műtétre, ivartalanítsd.

Azért nem megy haza, mert már félig elvadult, a kandúrok harcokat vívnak a területért.

2020. jún. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hazaviszed, bezárod, kézhezszoktatod, ivartalaníttatod és lehetőleg utána se nagyon engded ki. Én elég felelőtlennek tartom az ilyen állattartást, egyrészt nem eszik normálisan, kóborol, elütheti autó, bánthatja kutya, másik macska. Nagymamám se akarta megérteni, pedig neki is nem egyszer megnyomorítva, cakkosan, volt, hogy félszemmel jött haza macskája. Arról nem is beszélve mennyi mindent kaphat el más állatoktól.
2020. jún. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tisztázzuk, hogy ő kinti-benti cica.

És mindig itthon volt, ritka volt ha eltűnt volna udvarból.

Köztem és a cicám között erős kötelék van, így mindig rajtam lógott.

Bárhova mentem oda követett, jött velem, még kirándulni is. :)

Ő egy különleges cica. És harcolok már egy ideje, hogy vissza kapjam a cicám, nem sz*rokbele van mint egyes embereknél :)

De köszönöm a kioktatást! :D


ui.: ha tehettem volna akkor csak benti marad..de mivel egy házimacskáról van szó, és hiába nőtt fel lakásban..vágyott ki..azért nem akarom hogy megbolonduljon..ezért lett kinti-benti. és 90%ban bent is van/volt.

2020. jún. 26. 11:52
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Ivarérés előtt kellett volna ivartalanítani, akkor nem vágyott volna ki!

Nekem 2 benti macskám van most 5 évesek, sose vágytak ki, pedig kint találtam őket a telkemen, valószínűleg a kedves szomszéd átdobta őket...

2020. jún. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Valóban 4 évesen már lehet késő a viselkedésen változtatni. Ha egy másik macska kergeti, dominálja akkor az nem fog megszűnni az ivartalanítással sajnos. A másik kandúrt is ki kellene herélni vagy legalább elérni hogy ne jöhessen hozzátok. Érdemes volna macskabiztos kerítésen gondolkodnod, vagy hogy csak benti legyen a cicád egy zárt kifutóval ahol kedvére lehet szabadon, de biztonságban. Ha hámhoz szoktatod, viheted sétálni. Mi ezt tesszük és a cicánk boldog, amellett biztonságban is van.

Örülök hogy vannak felelősségteljessé váló gazdik még! 😊

2020. jún. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy vágyott ki, ha ivaros. Hajtják az ösztönei. 6-7 hónapos korban érdemes ivartalanítani, de jobb későn, mint soha.
2020. jún. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ahol a másik kanmacska van ott kapásból 6 macska is van, plusz kitudja hány kölyök még. :/ 3.szomszédunk... Igyekszek mindent megtenni a cicám érdekében.

Köszönöm a válaszokat! :)

2020. jún. 26. 12:45
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Vállalva a lepontozást: 6 hónapos kora óta ivartalan a macskám, sise bírt bent megmaradni. Konkrétan hónapokig küzdöttünk vele, ordítva nyávogott az ajtónál, ablaknál állandóan. Igyekeztünk lefoglalni, de le se szart minket egy idő után, mindenáron ki akart menni. Reméltük, hogy majd az ivartalanítás segít, hát, nem. Kinti-benti lett végül, mert kínozni nem akarom. Messzire nem megy, 6 éves. Én is jobban örülnék, ha bent lenne, de ez így nem működött.
2020. jún. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
79%

9. Gondolom még 6 hónapos kora előtt ivarérett lett és hajtották a hormonok.

Ezért kell ivarérettség előtt ivartalanítani.

2020. jún. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!