Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Benti macskád milyen időközönk...

Benti macskád milyen időközönként hány?

Figyelt kérdés

Van egy egy éves ivartalanított perzsa kandúrom, és szerintem elég hányós típus.

Kíváncsi lennék, hogy más macskák mennyit hánynak.



2020. júl. 2. 10:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Az enyém nem szokott.
2020. júl. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Nekem is perzsa macskám van. Van amikor gyakrabban hány. Sokat mosakodnak és ugye hosszú a szőre, ezt egy idő után kihányja. Adj neki szőroldó pasztát, meg érdemes neki füvet is az is segít neki. Ha más baja nincs, jó az étvágya akkor a szőr miatt hány amit lenyel.
2020. júl. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Soha nem hányt
2020. júl. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Soha? Ez érdekes, mert a macskák rendszeresen kihányják a lenyelt szőrt, ami a gyomorba összeáll...
2020. júl. 2. 11:52
 5/13 anonim ***** válasza:
87%
Az enyém(ek) sem szoktak. Szőroldó pasztát kapnak, a kakin látom, hogy szőrös.
2020. júl. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ritkán, átlagban pár havonta egyszer.
2020. júl. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Kb 2 hetente, de nem a szőrtől, valószínűleg túl zabálja magát. És ha nem veszem észre egyből a hányást, akkor onnan tudom hogy a virágom leveleit megcsócsálta, és a leszáradt leveleket a nappalipa hagyja..
2020. júl. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%

2 éves rövid szőrű csak bent tartott sima házimacska. Tisztálkodási szokásában nincs hiba, hosszan nyalogatja magát minden nap. Szőroldót nem kap, pont azért mert sose volt ilyen jellegű gondja. 🤷🏼‍♀️ Ő ilyen, vele más okból is szerencsés vagyok. Tök egészséges és más macskákkal ellentétben egyáltalán nem hajlamos a hízásra. Ha soknak érzi, az alutasakost is otthagyja. Költséghatékony macskának hívjuk a háta mögött 😅


Illetve látom írta itt valaki a növényeket. Vannak menta, citromfű növényeim plusz búza direkt a macskának az erkélyen. Napi 5-10 percet rágcsálja, meg is eszi őket. Fogalmam sincs van e köze bármihez.

(3 vagyok)

2020. júl. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%
Hét hetes kora ota van nálam,még egyszersem hányt. Lassan egy éves
2020. júl. 3. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hosszú szőrű és nagyon vedlős cicáknál ha havonta 1x- max. 2x hánynak, az normális. Szőroldó pasztát, probiotikumot érdemes lehet adni a cicusnak, esetleg kifejezetten hosszú szőrű cicáknak, perzsáknak való tápra válts át és gyakran fésüld.

Ha havi 2-nél rendszeresen többször hány, akkor viszont érdemes lenne elvinni dokihoz, mert az már valamilyen problémát sejtet és a szervezetét is megterheli a folytonos hányás, a gyomorsav elroncsolhatja a nyelőcsövét és a fogait. Illetve, ha nem szőrt hányt akkor is vidd el, mert lappangó betegség, gyomorrontás is lehet, vagy ami rosszabb, hogy összeállt a hasában a szőr.

2020. júl. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!