Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A szobacicát mennyi időközönké...

A szobacicát mennyi időközönként kell oltatni, évente?

Figyelt kérdés
2019. jan. 3. 19:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az alap immunizálást követően igen évente egy kombi ismétlés + veszettség elleni.
2019. jan. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én évente oltatom kombinált + veszettségi. Az állatorvos tanácsolta, hogy nyújtsunk teljes körű védelmet, mivel érintkezhet nagymamámék kerti macskájával. Vagy pl a parvo tipikusan olyan dolog, amit a cipőtalpán behord az ember.
2019. jan. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
8%
Nekem meg az állatorvos azt mondta, hogy szobacicát nem kell oltani.
2019. jan. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk csak kombi oltása van a benti cicának, veszettség elleni nincs. Talán azért nem javasolta a doki, mert nem érintkezik más cicákkal.


És kérdésre válaszolva, igen, évente kell oltani.

2019. jan. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a veszettség elleni csak akkor fontos ha más állatokkal is érintkezik, nálunk a kutyus miatt volt ajánlott.

De a kombi a legfontosabb, azt évente kell ismètelni :)

2019. jan. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

5: Ha a kutyát oltjátok veszettség ellen, a macskát miért kell?

Ha védett állatot harap meg veszett, akkor nem fertőződik meg, vagyis nem tudja továbbadni. A veszettség pedig nyállal (harapás útján) terjed.

Persze más ha kinti, vagy kijáró macskáról beszélünk, de ha benti és csak a te oltott kutyáddal (esetleg ismerősök oltott kutyáival) találkozik, felesleges veszettség ellen oltani

2019. jan. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

6-os!

Igaz, nem fejtettem ki teljesen a dolgokat, de gondoltam a kérdés szempontjàból lényegtelen is. A kutyus később is érkezett és az immunizálás közepén volt, mikor hozzánk került (vagyis majd egy hónap lett volna a veszettség elleniéig). A doki javaslatára a macskát biztos, ami biztos oltottuk. Így végül ő is sétálgathat a kis barátnőjèvel. :)

#5ös voltam.

2019. jan. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

És az immunizálás az hogy működik?

2019. jan. 3. 20:46
 9/13 anonim ***** válasza:

[link]

Itt van egy ajánlott menetrend pici tájékoztatóval. De első alkalommal a dokitok is tart egy “kiselőadást” :)

2019. jan. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
értem köszi. :D csak kicsit fura volt
2019. jan. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!