Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fizetnétek annak a dokinak,...

Fizetnétek annak a dokinak, akiben 100% megbíztok, vagy elvinnétek ingyen egy másik, ismeretlen állatorvoshoz megműteni a cicátokat?

Figyelt kérdés

Lenne lehetőség ingyen ivartalaníttatni a cicámat, de ahhoz az állatorvoshoz kéne vinni, akinél eddig 2x voltunk, nem az én állataimmal, egy ismerősömé, de véleményem szerint hanyag az a doki. Nem bízok benne teljesen, hogy nem történne semmi, annak ellenére, hogy eddig 2-ből 2x nem lett baj. Lehet, hogy csak túlparázom és pénz szűkében is vagyunk, jól jönne, de gondolkodom, hogy talán nem kéne kockáztatni, ha van egy doki, akiben tutira megbízom, mindent ő csinál az állataimmal.

Szerintetek?



2020. júl. 4. 15:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
75%

Mitől érzed hanyagnak???

Az ivartalanítás rutin dolog, ha a menhely ezt a dokit elfogadja, akkor biztos nem ez lenne az első esete. Nyugodtan vidd oda. Abból a pénzből, amit ezzel megfogsz, más állaton tudsz segíteni esetleg, ha még találtok.

2020. júl. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Az mondjuk igaz, a menhely dokija, nyilván bíznak benne.

Azért, mert nem húzott kesztyűt a műtétkor, és simán be lehetett menni a kisállathoz, végig beszélgette, nem tudom. Lehet, hogy rutinból könnyű neki, de ez akkor is egy műtét nah.

2020. júl. 4. 16:05
 13/18 A kérdező kommentje:
De valószínű, hogy csak én reagálom túl.
2020. júl. 4. 16:06
 14/18 anonim ***** válasza:

Hát nézd, ha lefertőtlenítette a kezét akkor nem gáz. Lehet a kesztyűben nem érzi a "dolgokat". De persze ez akkor is elég meredek, hogy ott lehet mászkálni, miközben egy cica fel van nyitva. De a kandúroknál nyilván nem akkora probléma, mert csak apró vágást ejtenek, még varrni se kell.

Meg ha ez a doki ennyire lazán veszi, akkor honnan tudjuk ugyebár, hogy a többi zárt ajtók mögött mit művel? Lehet a gazdik nem azért nem mehetnek be, mert annyira sterilen kell kezelni a dolgokat (végtére is állatok, a földet is felnyalják...), hanem hogy rosszul ne legyenek. Én is csak addig voltam nyugis a cicánkkal, amíg be nem adtam, aztán már a gondolattól lezuhant a vérnyomásom, hogy elaltatják, vagdossák. Pedig kandúr.


Szóval én azt mondom, nyugodtan add a "hanyag" dokinak. Milyen állatvédő szervezet az olyan, aki megment egyet és odaadja egy olyan orvosnak, akinél aztán fertőzést kap. Ha 20-ból 15 ilyen miatt pusztult volna el, akkor biztosan nem hozzá hordanák az állatot.

2020. júl. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Igazad lehet, köszönöm. Még átgondolom van egy hónapom.
2020. júl. 5. 10:07
 16/18 anonim ***** válasza:
Egy ivartalanítás alap, rutin dolog. Bármelyik kolléga megcsinálja.
2020. júl. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
50%

Szerintem vidd a saját dokithoz. A menhelyi "orvosok" nem mindig megbízhatók. Egyszer menhelyről fogadtam örökbe egy kölyök kutyát. Az volt a kis könyvébe, hogy be van oltva parvo ellen. Na mibe halt bele szegény kiskutyám? Hát nem parvoba?! Nagyon nagyon sok helyen meghamisítják. Visszavittük hogy oltsák be rendesen, úgy kell elképzelni, hogy kesztyű, fertőtlenítő nélkül, egy nagyon nagyon koszos asztalon. Elvittük egy rendes állatorvoshoz, ő mindent megtett amit tudott. De sajnos túl későn.

Soha ne bízz meg egy menhelyes orvosban.

Egyszer kifizeted, utána évekig hű társad lesz.

2020. júl. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
74%
Az állatmentősök, menhelyesek állatorvosai olyan cifra dolgokat látnak el, hogy ahhoz képest egy ivartalanítás semmi... Gondolj bele eleve a sok megkínzott, balesetes, + ilyen sérülésekkel hosszú ideig el nem látott állatok helyrerakása...
2020. júl. 16. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!