Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Honnan tudhatom, hogy mikor...

Honnan tudhatom, hogy mikor kell cserélni a szilikát cicaalmot?

Figyelt kérdés
Eddig csomósodó volt, most unszolásra vettem szilikátot. A csomósodónál beleöntöttem az almostálcába a 10 litert/kilót és mindennap szedegettem a gombócokat belőle, 2 cicára másfél-3 hétig volt elég attól függően, hogy mit ettek, száraztápnál több volt a kaki, kevesebb alom fogyott, ha nedvestáp volt túlsúlyban, akkor többet pisiltek, abban sok a víz, így több gombóc lévén hamarabb kifogyott. De itt honnan tudom, hogy mikor van benne elég pisi? Azt írja 5liter 2 cicára 15-20 nap. Vagy ha többet esznek nedvestápot hamarabb cseréljem, mondjuk 10 nap után? Vagy honnan tudhatom ezt? Nem akarom feleslegesen kidobni, ha még jó, de azt se, hogy megálljon a tetején, mert teli van:S

2020. júl. 6. 00:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Minden nap keverd fel, hogy a pisis rész könnyebben száradjon. Akkor kell cserélni, amikor egyrészt szaga kezd lenni, másrészt a tálca alján már nedvesen marad, sárgásan kezd összeállni. Ez egy cicánál kb. 2-3 hét.

Ja, és ne önts bele olyan sokat, kb. 5 cm magasság elég.

2020. júl. 6. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szóval nem a tetején, hanem az alján ha nedves marad? És ha alapból van szaga mindig?
2020. júl. 6. 01:19
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, az alját nézd, amikor felkevered. Alapból nincs szaga, ha a kaki minden nap ki van szedve. Csak akkor kezd szaglani, ha már nem tud több nedvességet felszívni.
2020. júl. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!