Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Magára lehet hagyni egy cicát...

Magára lehet hagyni egy cicát egy hétvégére?

Figyelt kérdés

9 hónapos ivartalanított cicám van, akit eddig még nem hagytam egyedül. Egyetemista vagyok, párommal lakom albérletben, és eddig mindig felváltva jártunk haza, hogy valaki mindig legyen a macskával. Most 2,5 hétre elutazott a barátom, és én vállaltam, hogy itt maradok a cicóval, viszont hétvégén (péntek délután-vasárnap délelőtt) szeretném meglátogatni a családot egy másik városban. Augusztusban még 2x lesz ilyen 2 éjszakás nyaralás, ahol egyedül lenne. Kibírja a cica vagy nagyon megviseli? Tapasztalatok? Félek, hogy depressziós lesz vagy történik vele valami.

Sajnos itt nincs ismerős, aki vigyázni tudna a cicára, illetve a rokonokhoz sem tudom vinni. Ha hosszabb távra (1 hét) utazunk el esetleg jövő nyáron, akkor meg állatpanzióra gondoltunk.



2020. júl. 6. 19:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%
Ha van elég kaja akkor kibírja. Csak az a kérdéses hogy szét fogja-e szedni a tárgyakat vagy sem
2020. júl. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Azzal szerencsére eddig nem volt gond, kaparófára van szokatva. Ja azt kihagytam, hogy teljes mértékben lakásmacska.
2020. júl. 6. 19:40
 3/22 anonim ***** válasza:
73%
Igazából a kérdés az, mennyire fog rombolni unalomból. Másfél napra ételt-italt lehet ott hagyni neki, ezzel nincs gond.
2020. júl. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
73%
Ha van időd megpróbalhatod hogy hosszab időre egyedül haggyátok és meg kell nézni hogy mit cdinál. Ha erre nincs lehetőség akkor sincs baj csak ha van valami dragább vagy értekesebb tárgy elöl (kisseb tárgyakra gondolok) akkor érdemesebb eltenni hogy unalmából se piszkálja
2020. júl. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
A leghosszabb idő, amit egyedül volt, az kb reggel nyolctól este hatig, mikor suliban voltunk/dolgoztunk. De ez se gyakran fordult elő, napközben mindig haza-haza jöttem megnézni, ha úgy volt idő.
2020. júl. 6. 19:45
 6/22 anonim ***** válasza:
73%

Mi két napra hagytuk már itthon simán. Sok víz és kaja legyen neki, ennyi a lényeg, esetleg néha szétszórunk apró játékokat a földön, amiket szeret. De nem lesz semmi gond, ennyi teljesen belefér.


Ha több napról van szó, akkor mi ismerőst szoktunk ideköltöztetni azokra a napokra, de vannak egyébként fizetős cica szitterek is. Persze a panzió is jó ötlet, ha más megoldás nincs. Szerintem egy hétbe se hal bele :)

2020. júl. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
22%
Én félteném a függönyt, hogy esetleg ki akar nézni, vagy a kárpitozott bútorokat... inkább vidd cica panzióba, egész biztos olcsóbb lesz, mint az albérletbe új függönyt, bútort venni... több napot egyedül, bezárva egy lakásba, szellőztetés nélkül. Te hogyan bírnád????
2020. júl. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
89%
2-3 napot simán kibír, ha van kajája, meg vize. Arra figyeljetek, hogy vizet több helyre, több tálba is rakjatok, ha esetleg véletlenül kiborítaná egyiket, ne maradjon szomjan.
2020. júl. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
82%
Ennyi még belefér. Ha mi elutazunk, akkor napi egyszer jönnek etetni, foglalkozni velük (a cicaszitter se jön gyakrabban normál esetben). Volt már rá példa, hogy pénteken kaptak még vacsit, szombaton napközben jött a rokon, és vasárnap nagyon este értünk haza.
2020. júl. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy vihetem-e már a panzióba, még esedékes neki július közepén egy újraoltás leukózis(?) ellen. (Nem tudom pontosan, ez a FIV/FELV dolog)
2020. júl. 6. 20:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!