Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van bármilyen módszer macskák...

Sic Semper Tyrannis kérdése:

Van bármilyen módszer macskák elriasztására az autómtól?

Figyelt kérdés

Panelban lakom. Nemrég vettem egy használt, de elég jó állapotú autót. Sajnos a garázsba nem tudok beállni, mert 80-as években épült ház lévén a garázst 3 Trabantnak tervezték, és nagyobb autókkal sehogy sem lehet elférni, ezért kénytelen vagyok az udvaron.

Az utóbbi időben észrevettem tappancs nyomokat az autómon. Félreértés ne essék, állatkedvelő vagyok, felőlem nyugodtan aludhatnak rajta, ha tetszik nekik, viszont a karmaikkal összekarcolják a fényezést, aminek nem igazán örülök.

Nyilván éjszaka mennek fel rá, ezért az nem opció, hogy kivárom és elzavarom őket. Én valami olyan szagra gondoltam, amire a macskák érzékenyek, így ha mondjuk az autó alá teszem, nem mennek a közelébe. Tud valaki ilyet, vagy bármi humánus megoldást (fontos, hogy ne sérüljön a cica!)?


Ui.: különben érdekes, hogy az udvaron álló kb. 15-20 autóból pont az enyémet választották ki. :D Kérdezgettem a szomszédokat, de senki nem vett még észre hasonlót.


2020. júl. 7. 20:07
 1/4 anonim válasza:
Hát, tudom elsőre hülyeségnek hangozhat. De ha tudod, hogy nem esik este, tegyél ki egy kartondobozt a kocsi mellé, nyitott tetővel. Általában imádják a dobozokat, szóval talán az autó helyett abba fekszenek majd bele.
2020. júl. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A citrus félék illatát nem kedvelik. Valami erős citromos vagy narancsos dologgal kéne próbálkozni :)
2020. júl. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Általában inkább a nyest a ludas, mint a macska. Az járkálja össze-vissza a kocsit. A cicák maximum télen fekszenek a motorháztetőre miután hazajöttél, mert jo meleg.


Én a motortérbe beakasztottam egy wc-illatosítót, hogy oda ne menjenek és a kábeleket ne rágják szét. A szélvédő-motorháztető találkozásához pedig teszek 2 darab 1.5 literes műanyag vizes üveget (ha sedan/lépcsős hátú autód van akkor hátulra is lehet tenni). Meg ne kérdezd hogy miért, de az üvegektől nem mennek fel rá.

2020. júl. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Nekem is nyest gyanús! Össze lehet keverni a tappancsnyomokat könnyen!


Én úgy védekeztem a nyestek ellen, hogy beszereltem egy nyestriasztót (akkura van kötve, nem merül le az akksi, nyugi)!

Azóta megszűntek a nyomok is. :)


Szerintem azt a 8-10K-t megéri a dolog. :)


(Nekem egy bejutott a motortérbe, de hála az égnek nem tettek olyan nagy kárt)

2020. júl. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!