Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A brit rövidszőrű macskáknak...

A brit rövidszőrű macskáknak mennyire hullik a szőrük? Lehet kapni tk nélkül, úgy 30-50 ezerért, azok egészségesek?

Figyelt kérdés
A macskáknál nem tudok olyan elterjedt, örökletes betegségekről mint pl. a diszplázia, de pl. oltani se szokták őket a legtöbben, szval egy hobbicica kölykei egészségesebbek, mint egy hobbikutyáé nem? A macskáknál még nem tett olyan nagy károkat a beltenyésztés mint a kutyáknál, úgy gondolom.
2010. aug. 2. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Itt, nem csak az örökletes betegségekről van szó. A fajtiszta cicák érzékenyebbek, könnyebben felfáznak stb. Én is ilyen cicát veszek, 70 ezerért... tudom, soknak tűnik, de oszd el 10 évre (mert minimum addig él, egy egészséges cica). 7 ezer forint évente! ugye, így nem is olyan vészes. 50 ezerért van az ezüstbajusz kennelben, hobby célra. Szerintem onnan vedd, megbízható kennel, oltásokat kapott a pici és tudod, hogy egészséges! Mert, lehet, hogy te megveszed az apróságot 30 ezerért (mert lehet találni, de általában azok szaporítok), később előjönnek a kicsi betegségei, és háromszorosát odafizeted az állatorvosnak. Hidd el, nem éri meg olcsón venni drága cicát... Én megjártam... Volt egy sziámim, olcsó helyről hoztuk, tk nélkül, nem kapott oltásokat, és elpusztult 8 hetesen... nagyon letörtem, és megfogadtam, nem veszek többet olcsó cicát! Mint minden cicának, neki is hullik a szőre, de van egy fésű, furminátor, ami nagyon jól kiszedi a szőrt, így kevesebbet vedlik, és nagyon szép lesz a szőre is... Gondold meg, amit írtam!
2010. aug. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

előző vagyok! Itt az Ezüstbajusz kennel honlapja: [link]

Gyönyörű kiscicák! Ne sajnáld rájuk az 50 ezret :) Én is innen hoztam volna, csak nem volt nekik kék színű, ezért máshonnan választottam! Nézz a 3. képen látható cicusra... lehet, hogy, csak rád vár! :)

2010. aug. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tk (es chip) nelkul _nem_ szabad fajmacskat venni. Mert anelkul lehet 90%-os keverek is, vagy akarmi.
2010. aug. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Javaslom a Barokszépe Kenel oldalát: www.britcica.com. Innen szinte mindent megtudhatsz a britcicákról.


Ami az oltást illeti: minden felelősségteljes cica, ill. kutyatulajdonos évente beoltatja a kedvencét!


Engedd meg,hogy egy baráti tanácsot adjak:

Mielőtt egy kisállatot veszel magadhoz, alaposan olvass utána az adott fajtának, ill. beszélj állatorvossal, vagy állattenyésztővel!

A Wishkas reklám miatt most nagyon divatos a britcica, de ne csak a külső jegyek alapján válassz magadnak kedvencet, hanem alaposan járd körül, hogy milyen fajta, megfelel-e az elvárásaidnak. Ha csak a külleme miatt vennéd ezt a fajtát, kérlek, ne tedd!


"Te egyszer és mindenkorra felelőssé lettél azért, amit megszelídítettél!"

Antoine de Saint-Exupéry

2010. aug. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, engedelmetekkel lementem őket, sok jó tanács van bennük és tök jó hogy nem leordítotok mint ugyanilyen kérdésért a kutyásban!

A két link nagyon jó, nekem az első kislány cica lenne az igazi, de még csak tájékozódok, így másra vár a tündérke.

utolsó: nem a reklámból néztem ki hanem egy cikk alapján, amiben leírták a jellemét és ez az amire azt gondoltom nekem való.

A 70 ezer ft-ot nem tartom drágának, még talán 80-at is kifizetek érte, a lényeges kérdés az vol, lehet e ennyiért is egészséges cicát kapni hobbi célra és mint írtátok lehet, tehát ez a lényeg és ennek nagyon örülök.

Köszönöm!

2010. aug. 3. 10:00
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én is találtam neked egy oldalt.Ha érdekel nézd meg.

www.goldstarbrigitte.eoldal.hu ( Silver Butterfly Cattery)

2010. aug. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az előbbi vagyok. Azt elfelejtettem írni,hogy ezek t.k.-es cicák.
2010. aug. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!