Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van olyan szokása a macskátokn...

Van olyan szokása a macskátoknak, amivel nagyon idegesít?

Figyelt kérdés

Két szobacicánk van, az első egy kis tündér, soha nem volt vele semmi baj, ezen felbuzdulva szereztünk egy másikat is. Azóta a saját lakásunkban folyamatosan ugráltatva vagyunk a macska által. Rájött pár éve, hogy van olyan része a lakásnak, hogy fürdőszoba, ahol víz folyik a csapból. Azóta ez szenvedéllyé vált nála, csak azt lesi, mikor megy valaki arra, és ordít, hogy nyissuk ki neki a csapot, nem hagy békén amíg nem tesszük. Ha kezet vagy fogat szeretnék mosni, túrja ki a nagy fejével a kezemet a víz alól. A legújabb, hogy már kézből kell itatni, nem elég csak folyatni neki a vizet. Ha nem tesszük, ordít. Azt is követeli, hogy kézzel pacsmagoljuk rá a vizet. Ha fürdeni szeretnék, belemancsol a vizembe, másnak habfürdő van a vizében, nekem macska alom. Mivel folyton vizes a lába, az egész lakásban széthordja az almot, az egész fürdőszoba szétmállot alommal van mindig tele. A vizes tálból inni nem hajlandó, ellenben abba is belemancsol, kilögyböli, úszik mindig minden a táljuk körül, meg szegény másik cica így folyton koszos tálból tud csak inni. Ez így leírva vicces, de amúgy nagyon idegesítő néha. És tényleg ha nem kap folyóvizet, olyan arcot vág, és úgy követeli, mint valami hisztis kétéves. Persze nagyon szeretjük ettől függetlenül, meg ha jön dorombolva, akkor minden "bűnét" elfelejtjük.


A ti cicátoknak van olyan "káros szokása", amivel az őrületbe kerget?



2020. júl. 16. 20:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Imádom amúgy, de van pár hülye szokása. Mikor rájön az 5 perc és max sebességgel rohangál, sokszor felugrik az ablakpárkányra, asztalra és hát ilyenkor néha lever dolgokat. Tegnap ez egy cserepes virág volt, amit ráadásul nem sokkal előtte öntöztem meg. Tudom, hogy nem direkt csinálta, de mikor fel kell takarítani ezeket, elég bosszantó. Aztán kaparja az ágy szélét, pedig vettünk neki többféle kaparót is, de az nyilván nem kell, egyik se olyan jó, mint az ágy.

Meg szokott nyávogni, hogy simogassam, aztán újra nyávog, ha azt nem megfelelően csinálom. Úgy szereti, ha két kézzel, erőteljesebben simogatom, kb már masszírozni kell. Vicces, hogy megsimogatom, ő dorombol és közben néz rám meg nyávog kioktatóan, hogy lehetne jobban is :D Ez főleg akkor problémás, mikor mondjuk főzök, ő meg ott ordít, hogy vele foglalkozzak már és ha figyelmen kívül hagyom, akkor meg felkapaszkodik a lábamra a karmaival.

Sokat foglalkozunk vele, de még csak 3 hónapos, gondolom azért ennyire aktív és innen jönnek a rosszaságai. Nagyon aranyos amúgy és teljesen odavagyok érte meg ezek sem idegesítenek, csak tud bosszantó lenni néha.

2020. júl. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
100%
Nem tudok - tudnék a cicámra haragudni, annyira szeretem. Pedig van egy kellemetlen szokása - hajnalban sokszor felkölt, hogy engedjem ki. Van neki alom, kaja, víz, kirakva ennek ellenére hajnalban nyávogással és az ablak függönyére való felmászással jelzi, hogy ki akar menni. Hiába, hogy hajnali 3-4 órakor kell felkelnem - nem haragszom rá.
2020. júl. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Régen volt egy cicánk, aki, ha belefeküdt az ember ölébe vígan dorombolni, nem szabadott megmozdulni, különben támadt...

Másik cicánk minden éjjel összemászkálta a konyhaasztalt meg a konyhapultot, minden reggel lehetett takarítással kezdeni a napot, ráadásul sokszor aludt a hűtő tetején, és ha kinyitottuk, szállt be a macskaszőr a hűtőbe :/ Ez a cicánk sokat el is mászkált otthonról, ami azért volt idegesítő, mert féltünk, nehogy baja legyen (kinti-benti cica volt). Néha két utcányival arrébb ücsörgött és kísérte haza apukámat munkahelyről...

2020. júl. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Lopja a gumikat (minden gumit a hajgumitól a befőttes gumiig, meg vannak ilyen kis figuráim gumiból azt is). A hajgumikat elrejti a befőttest szétrágja a figurákat meg hordozgatja és játszik velük. Mindig máshova próbálom rejteni, de mindenhol megtalálja és ha kell fel is mászik érte akárhova.
2020. júl. 17. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Inkább fura szokásai vannak a cicámnak. Egy van, amit nem szeretek, mindig amikor az ölembe ül, hogy simizzem mindig hát hogy is mondjam... Eregeti a bélgázait, de csak nekem, mert más családtag nem tapasztalta :D

De amúgy szeret vizes lenni, meg vízben fürdeni nyaranta. Barátkozik a többi állattap itthon. A kistestű keverék kutyámmal még nem is akkora para ránézésre. Mindig kergetik egymást, meg összebújva alszanak. A kaukázusi juhászkutyánkkal viszont nagyon vicces néz ki. Most képzeljétek el, hogy a nagy kutya tetején ott alszik a macska, meg mosdatja, meg ilyenek, kicsit félek, hogy ebből baj lesz, mert mi van ha véletlenül rálép a kutya, de szerencsére nagyon vigyáznak. A csirkékkel, a házi galambjainkkal együtt alszik, néha mosdatja őket. A tengeri malacom és a hörcsögömet is nagyon imádja, velük is együtt szokott aludni, bár hozzájuk csak nagyon felügyelettel engedem. Ha lehull a szilva a szomszéd fájáról a mi telkünkre, és véletlenül már cefre alapanyag állapotban van, mindig megeszi, és olyan mintha be lenne rúgva tőle, még dőlöngélve járkál. Van almafánk, amin pici zöld almák teremnek, na onnan mindig lop almát, és eszi.

2020. júl. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Hét éves, imádni való, kedves cicám van. Egy dologgal tud az őrületbe kergetni; soha nem húzza be a karmát. Imád hozzám bújni, az ölembe, a nyakamba, csakhogy közben folyamatosan körömmel kapaszkodik, mintha az élete múlna rajta.. Ez még télen, vastag ruhában is kellemetlen, nemhogy nyáron, amikor alig van rajtam valami. Ha elalszik rajtam, akkor a körmei beakasztva maradnak minden textilbe, ami rajtam vagy körülöttem van. Ha megébred és távozni szeretne, sokszor szinte vergődik, hogy kiszabaduljon, állandóan nekem kell egyenként kiakasztgatni a karmait. Sajnos, nem tudom levágni, mert nem hagyja és a szemem is rossz, így viszont már a frász kerülget, amikor rám mászik.
2020. júl. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
91%
Az én cicám azt szereti ha vele csak VELE foglalkozok. Például elkezdtek telefonozni az az első dolga, hogy rá fekszik, vagy úgy helyezkedik hogy ne lássak belőle semmit. Ugyanez van amikor könyvet olvasok. Direkt rá ül. Amikor meg félre rakok mindent, hogy jó, akkor játszok veled, elmegy, hogy neki most más dolga van.
2020. júl. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

De jó hallani, hogy nemcsak nekem van "mosómedvém"... :D

A vizét naponta 2x cserélem, mert almos és kilötyköli. Csakis a konyhában lehet, mert úgy issza, hogy kiperegjen, majd ugrál benne, mint egy ovis. A fürdőbe követ, de még a kád vizemet nem szentségtelenítette meg. Nyárra kapott egy lavór vizet játékokkal, sír este mikor elteszem. Folyamatosan vizes a mancsa, ráadásul kilógnak alul szőrök, így csúszik is. Azóta alszunk és létezünk nyugiban, mióta mozsárban van a vize. Előtte tologatta hajnalban a tálat és vizestül behozta mellém az ágyba.

Éjjel a fejtámlán billegeti magát, majd véletlenül a fejem mellé esve nekiáll a farkával csapkodni az arcomba és tapicskol a lábával. Van, hogy a semmiből purrogva átszalad a mellkasomon, állandóan megharapja a lábujjam hajnal fél 3 körül, majd hideg orral szimatolja a derekam.

Az elmúlt 1 év alatt nem aludtam 8-nál tovább, mert közelről nézni az arcom vagy a fenti trollkodásokat csinálja 7-től, van hogy 5-től, hogy adjak kaját, ha pedig megkapja, akkor játszani akar..

Én nem cserélném el semmi pénzért, de sokszor kiakadok hogy ilyen macska nincs!!!

2020. júl. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
88%

jajaja, hát macska mellett nem kell ébresztőóra :-D

nekem is ott vernyog hajnalban a "jóasszony, hol a reggeli? " vekengésével.

imádom

2020. júl. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ma reggel alkottak nagyot. Arra keltem, hogy a macska vernyákol a szobaajtóm előtt, hogy ő most be akar jönni hozzám aludni. Gondoltam majd megunja és elmegy, vagy többiek úgyis fent voltak, valaki eltünteti onnan... de hát macska csak nyávog és nyávog és nyávog és nyávog, mondom oké, beengedem.

Visszafekszem aludni, rázendít a másik. Mindezt akkor, mikor pont sokáig akartam aludni :D


Volt már, hogy arra keltem, hogy a macska szagolja a fejemet, és addig piszkált, míg a hátamra nem fordultam, mert ő amúgy pont akkor a hasamra akart feküdni. Egyszer meg elkezdett a fejemnél játszani valami bogárral, de megcsúszott és a karmával végigszántotta az orromat. Meg minden éjjel velem alszik csukott szobaajtónál, és ha ki akar menni, elkezd mászkálni a szobában, addig, míg fel nem ébredek és ki nem teszem.

2020. júl. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!