Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Öt hónapos macskát lehet...

Öt hónapos macskát lehet ivartalanítani?

Figyelt kérdés

Ma lett a cicusom négy hónapos. Jövő hónapban szeretném kiivartalanítani, ami 11 ezer ft lesz, megbízható orvosnál. Viszont. A súlya kisebb a korosztályához képest; jelenleg kb. 1,4 kg a mérlegünk szerint. Szerintetek várjak őszig az ivartalanítással, hogy még súlyosabb legyen?

Akitől örökbe fogadtam, szerződést írtam alá. Az is benne volt, hogy ivarérés előtt kell kiivartalanítanom, 7 hónapos kora előtt.

Én a nyáron túl szeretnék lenni már mindenen. Az oltásai már megvannak.

Az orvos azt mondta, hogy még várni kell egy kicsit.

Szerintetek túl korán ivartalanítom őt ennyi súllyal vagy belevághatok augusztusba?



2020. júl. 17. 08:45
A kérdező szavazást indított:
Augusztusban kiivartalaníthatod
Várd meg az őszt.
20 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
36%
Hát szerintem hallgass az allatorvosra. Ugyan nem vagyok egy profi állattartó(1 kutyam van), de nála ha jól emlékszem úgy volt az ivartalanítás, hogy legalább 1x tuzeljen és utána jöhet a műtét(gondolom a hormonhatások miatt).
2020. júl. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem kiírni, hogy kandúr macskáról van szó.

Állítólag az első gazdája szerint ivarérés előtt kell célszerű túl lenni, ami 7 hónapos kor előtt van.

2020. júl. 17. 09:07
 3/18 anonim ***** válasza:
64%

Most olvastam pl olyat, hogy 7 hónapos kor körül vagy 90 dkg felett javasolt ivartalanitani.


Talán jobb lenne megvarni az őszt

2020. júl. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Egy hónap alatt a duplájára növekedett. Június 8-án az orvosnál még csak 70 dkg volt. Igazából még suliba járok, szóval nekem az augusztusi hónap sokkal jobb lenne.
2020. júl. 17. 10:43
 5/18 anonim ***** válasza:
86%
A jövő hónap jó, kandúrt érdemes ivarérés előtt ivartalanítani, mert ha már elkezd jelölni nem biztos hogy abbahagyja.
2020. júl. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
61%

Kandúr? 1,4kg 4 hósan? Képeeet a pici cukorka kis cicukádról!!

Az enyém (bár ő meg nagyobb az átlagnál), de 4 hósan 3kg volt.

2020. júl. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
77%

Simán ivartalaníthatod 5 hónaposan, és a súlya sem akadály hozzá. Főleg, hogy kandúr. 3-4 hónaposan is ivartalanítanak simán macskákat, a legnagyobb tenyésztők is.

Mint valaki írta, 6 hónaposan egy kandúr már simán lehet ivarérett, és ha elkezd jelölni, lehet, hogy soha nem szokik le róla akkor sem, ha ivartalanítod.

Mi a két kandúrunkat 6 hónaposan ivartalníttattuk, semmi bajuk.

2020. júl. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

[link]

Bocsi a képminőségért, de nagyon izgága, alig tudtam lefotózni így is. De ettől még látható.

2020. júl. 17. 12:27
 9/18 anonim ***** válasza:
74%
#6-os vagyok, amúgy az enyém 4 hósan volt ivartalanítva.
2020. júl. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
75%

Megzabáom, kis huncut<3333

(megint #6-os vagyok:D)

2020. júl. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!