Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Öt hónapos macskát lehet...

Öt hónapos macskát lehet ivartalanítani?

Figyelt kérdés

Ma lett a cicusom négy hónapos. Jövő hónapban szeretném kiivartalanítani, ami 11 ezer ft lesz, megbízható orvosnál. Viszont. A súlya kisebb a korosztályához képest; jelenleg kb. 1,4 kg a mérlegünk szerint. Szerintetek várjak őszig az ivartalanítással, hogy még súlyosabb legyen?

Akitől örökbe fogadtam, szerződést írtam alá. Az is benne volt, hogy ivarérés előtt kell kiivartalanítanom, 7 hónapos kora előtt.

Én a nyáron túl szeretnék lenni már mindenen. Az oltásai már megvannak.

Az orvos azt mondta, hogy még várni kell egy kicsit.

Szerintetek túl korán ivartalanítom őt ennyi súllyal vagy belevághatok augusztusba?



2020. júl. 17. 08:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
72%
Az orvosra hallgass.
2020. júl. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
82%
A mi kandúr cicánkat 12 hetesen ivartalanították, persze elérte a kívánt súlyt. Csak ezek után hozhattuk el a tenyésztőtől.
2020. júl. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
47%
A hím állatokat kutya/macska 6 hónapos korukba lehet ivartalanítani. Elöbb NEM!
2020. júl. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Off de nekem azt mondták itt a válaszolók hogy a 4-5 hónapos cicáim soványak 1 kg körüliek. Neked nem mondta az orvos?
2020. júl. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Ő sokkal kisebb testű alapból, mint a többi macska. Teljesen normál testalkata van, macskához illő.

Viszont, mentett cica volt, az anyjától elvolt választva 3-4 hetes korától, és kikerült 3 testvérével együtt az utcára. Megmentette egy állatmentő. De amikor 8 hetesen elhoztuk, majdnem elsírtam magam, milyen sovány volt... 27 dkg volt 24 cm-el. :(

Nagyon szomorú voltam, hogy így elhanyagolta az "állatmentő".

Anyja egyiptomi mau, az apja pedig házi macska.

Az orvos szerint normálisan fejlődik.

Azt mondta még, hogy 2 kg-os súlyt el kell érnie (most 1,5 kg)

Szerintem egy hónap alatt simán feltud szedni még félkilót. Először egy héttel a műtét előtt kell időpontot kérnem. Ha 2 kg-os lesz, akkor ellehet rajta végezni (legalább is ennél a dokinál csak 2 kg+-os macskát ivartalanít)


Én az iskolai szezonban nem szeretnék már az ivartalanításával foglalkozni, most van időm, ha lehetséges, megtenném augusztusban.

2020. júl. 27. 17:39
 16/18 anonim ***** válasza:
Ok. Köszi a választ! Bocsi az offért
2020. júl. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Ma lett túl rajta a cicusom, minden rendben van.
2020. aug. 19. 16:11
 18/18 anonim ***** válasza:
Szuper! Jó nektek már túl vagytok rajta.
2020. aug. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!