Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől lehet terhes?

Mitől lehet terhes?

Figyelt kérdés
Ma reggel hangos nyávogásra keltem, és akkor láttam, hogy az elhízottnak vélt macskám SZÜLT. Ez azért furcsa, mert állatorvos által felírt fogamzásgátlót heti rendszerességgel adtuk neki. Egy héten kihagytuk, de az lehet, hogy annyi elég is volt? Ja, és az lehetséges, hogy csak egy cicát szült? Átlagos 5 körül szoktak, nem? Segítsetek...

2020. júl. 19. 20:58
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
55%

Vagy fáj a tudat, hogy hosszútávon káros a fogamzásgátló?🤣

1 max 2 évig lehet őket adni, mert utána szövődmények lehetnek. tenyeszmacskaknak is nagyon ritkán adnak, éppen ezért.

mindig rájövök, hogy kár ide kommentelnem a sok"okos" közé.

2020. júl. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
20%

#11 Én meg az olyan tudatlanokat nem értem, mint te.

Rákot okozHAT. Mint ahogy az ivarosan hagyás és az ivartalanítás is okozHAT problémákat, halált. Az én macskám kb 6 éve szedi, mert nem műthető. Makk egészséges. A fogamzágátátlót az állatorvos írja fel és előtte (mint az embereknél is) vizsgálatok vannak, hogy szedheti-e egyáltalán. Pont mint ivartalanítás előtti vizsgálatnál, mikor nézik, hogy műthető-e az állat...

2020. júl. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
52%

Elég felelőtlen akkor az orvosod. Vagy inkább örülj, hogy nem lett gond belőle?🤷 Döntsd el te. Akárhány orvossal beszéltem, legyen az vidéki, vagy budapesti, egyik SEM javasolta hosszútávon a fogamzásgátlót. Persze adható, de ne csodálkozzunk, ha utána baj lesz belőle.

Minden normális orvos maximum 2 évig adja ezeket. Az embernél fejlettebbek ezek a gyógyszerek, nem úgy, mint a macskáknál. Ha annyira jó lenne, a tenyésztők vajon miért nem használják?🤷 Nekik is egyszerűbb lenne.

2020. júl. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
12%
2020. júl. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
37%
Persze ha nem műthető megint más, de ott hatalmas a kockázat. Örülj, hogy minden rendben, és kívánom, hogy maradjon is így.
2020. júl. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
18%
Kérdező, hogy van a cicacsalád? Mamacicát látta már állatorvos?
2020. júl. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
64%
kur.va a.nyátokat lepontozók :)
2020. júl. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönök mindent, ma reggel már újabb 7 (!) kiscica érkezett, és minden rendben van! Köszönöm a tanácsokat!
2020. júl. 20. 19:35
 19/22 anonim ***** válasza:
Azta! de hogy? utólag szült? vagy talán most hozta elő őket? :D
2020. júl. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
16. vagyok. Most őszintén, miért volt fontos az érdeklődésemet lepontozni? 17.-nek a stílusától elhatárolódom, de a lényeget tekintve igaza van.
2020. júl. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!