Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Férges cica lakásban, mi a...

Férges cica lakásban, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Nemrég kaptunk egy kiscicát, direkt rákérdeztem, hogy féregtelenítve volt-e, mert ha nem, akkor veszek neki. Azt mondták persze volt,most ne adjunk neki.

Aha...pár napja adtam neki spotont és kihányt egy orsóférget. Az állatorvos azt mondta, hogy mi is beszéljünk az orvosunkkal és kérjünk a biztonság kedvéért tablettát.

Ez is aggaszt, hogy bár nincs tünetünk, de mennyi esély van rá hogy elkaptuk?

Valamint csak 1 ilyen parazita távozott a cicából, ez lehetséges, hogy nincs több benne?? Falun nőttem fel, mindig azt hittem és úgy tapasztaltam, hogy ha van, több van 1 állatban.

Az utolsó kérdés pedig, hogy mindent lefertőtlenítettem, de a cica ahogy mosakszik felviheti a szőrére a még létező petéket, nem? Ilyenkor ez hogy működik lakáscicánál? Mivel fürdessem? Mert a következő tablettát 2 hét múlva kaphatja és azután lesz aránylag gyógyultnak mondható, de addig mit, hogyan tegyünk?

Most ki van zárva a szobából is.



2020. júl. 22. 14:51
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
41%
Szia. Annyira nem értek célirányosan a cicákhoz, de az sajnos biztos, hogy nem csak egy volt benne akkor :(
2020. júl. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
13%

Hát kizàrt hogy mindent tudj fertőtleniteni, folyamatosan.. Hátha megtanuljatok hogy hol a helye a macskának.

Gondolj bele, nyakakszik, dörgölőzik.. Simán elkaphattàtok

2020. júl. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Az orsóféreg petéi széklettel ürülnek. Khm.
2020. júl. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Te kavarod a cérnagilisztával. A cérnagiliszta a végbélnyílás köré rakja a petéit, az orsóféreg petéi a széklettel ürülnek.


Szóval milyen férget is láttál? Mert ezek alapján szerintem nem vagy tisztában vele.


3-as vagyok.

2020. júl. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Igen, nem vagyok teljesen tisztába ezekkel a parazitákkal, azért is kérdezek! Állatorvos mondta, hogy orsóféreg, de akkor még nem alakultak ki bennem ezek a kérdések amiket most feltettem, így ideírtam. Elnézést higy nem tudom hogy szaporodik minden egyes k.rva féregfajta, nem keverek semmit semmivel, csak nem ismerem ennyire őket, bár most folyamatosan olvasok róluk. Köszönöm a hasznosabb válaszokat :)
2020. júl. 22. 15:19
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

De ha ennyire rettegsz a macskától, akkor minek tartod?


Féregtelenítetted!


Az állatorvos javasolta, hogy az orvosotoktól is kérjetek gyógyszert,bár ha nem tudjátok milyen féreg, mert nem mondta az állatorvos, akkor nem ártana széklettenyésztés sem.


Mivel vannak olyan férgek amik nagyra nőnek, és csak úgy kihajtani ha már óriási veszélyes.

2020. júl. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Szóval bevittétek a kihányt férget és megmutattátok neki? Vagy vett székletmintát, és mikroszkóppal megvizsgálta?
2020. júl. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Igen, az állatorvosnak meg lett mutatva és orsóféreg, 2 hét múlva ismételni kell a féreghajtást, nekünk pedig a biztonság kedvéért javadolta, hogy keressük fel a háziorblvosunkat, mert ez a fajta veszélyes lehet emberre is, ennyi.
2020. júl. 22. 15:29
 9/26 A kérdező kommentje:
*háziorvosunkat
2020. júl. 22. 15:29
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Az orsóféreg petéi kb. az ürülés után 2 héttel fertőzőek, ha meleg idő van, az kedvez a peték fejlődésének.


Az orsóféreg lárváinak legjellegzetesebb tünete a köhögés, tüdőgyulladás, de csak akkor ha a tüdőben sok lárva van, magyarán a macskának volt láza, köhögött?


Alhasi fájdalmat is okozhat egy kifejlett orsóféreg, hasmenést pl.


Ha kapott féregtelenítőt az egyből hat. A féregtelenítést negyed évente fél évente meg kell ismételni.

2020. júl. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!