Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Férges cica lakásban, mi a...

Férges cica lakásban, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Nemrég kaptunk egy kiscicát, direkt rákérdeztem, hogy féregtelenítve volt-e, mert ha nem, akkor veszek neki. Azt mondták persze volt,most ne adjunk neki.

Aha...pár napja adtam neki spotont és kihányt egy orsóférget. Az állatorvos azt mondta, hogy mi is beszéljünk az orvosunkkal és kérjünk a biztonság kedvéért tablettát.

Ez is aggaszt, hogy bár nincs tünetünk, de mennyi esély van rá hogy elkaptuk?

Valamint csak 1 ilyen parazita távozott a cicából, ez lehetséges, hogy nincs több benne?? Falun nőttem fel, mindig azt hittem és úgy tapasztaltam, hogy ha van, több van 1 állatban.

Az utolsó kérdés pedig, hogy mindent lefertőtlenítettem, de a cica ahogy mosakszik felviheti a szőrére a még létező petéket, nem? Ilyenkor ez hogy működik lakáscicánál? Mivel fürdessem? Mert a következő tablettát 2 hét múlva kaphatja és azután lesz aránylag gyógyultnak mondható, de addig mit, hogyan tegyünk?

Most ki van zárva a szobából is.



2020. júl. 22. 14:51
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Igen az ember akkor stresszel vagy akkor aggódik a legjobban mikor nem tudja. Állatorvost is legközelebb kérdezzétek meg, egy jó állatorvos tájékoztat. Bár kiselőadást maximum akkor tart mikor igény van rá, magyarán amúgy minden állattartónak olvasnia is kéne állategészségügyről.


De amúgy megértem a félelmeidet! Teljesen normális, csak ne parázd túl. Ezért próbáltam egy picit viccelni.

2020. júl. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Ja és természetesen ugye azt nem kell írnom, hogy mosdó után mossatok kezet is. Nem mertem írni, nehogy smasszer arankának nézz, de azért biztonság kedvéért írom.
2020. júl. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Persze, én is nem győztem most olvasni erről. Szoktunk mindig kezet mosni, a higiéniával nincs baj és a viccel sincs :D Csak tényleg megijedtem, mert hát undorító is ez a parazita. De most már haladunk, növekszik a tudásom, minden oké lesz, köszönöm :)
2020. júl. 22. 16:11
 24/26 anonim ***** válasza:
Hidd el tudom! Én gyerekként több galandféreggel szemeztem ami a kutyámból jött ki! Kihányta! Szóval utána bőgve uzsgyiztam a szobámba, és akkor inogtam meg életemben először az álaltorvosi pályát illetően. Testvérem jött utánam és vigasztalt meg. A lényeg hogy megszabadítottuk a kutyámat azoktól a förmedvényektől. Szegényke kisebb volt mint a galandférgek. Szóval hidd el én tudom miről beszélsz! De mint minden helyzetben akkor tudsz gyorsan intézkedni, ha nem parázol rajta.
2020. júl. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
*állatorvos pályát
2020. júl. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

*állatorvosi pályát


Na csak sikerül leírnom.

2020. júl. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!