Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS! Találtam néhány órája...

SOS! Találtam néhány órája egy kiscicát, mit tegyek? Egy kutyát sétáltató bácsi azt mondta látta, hogy 2 másik kicsivel kitették, de azokat nem találtam, se anya macskát, így hazavittem, mert féltem hogy elüti egy autó. A többi infó lent.

Figyelt kérdés

Szombat este van, tehát állatorvoshoz nem tudom vinni, legkorábban holnap délután, vagy hétfőn, attól függ mit találok a közelben.

Elég apró a cica, és sajnos a nyitva lévő boltokban csak száraz junior tápot találtam, jobb híján összekevertem felnőtteknek való alutasakossal, de szépen megette. Szerintem túl sokat is evett, mert jól feldagadt a kis hasa, és egy ideje jó büdöseket pukizik, de még nem volt széklete. Néha indokolatlanul nyávog, és nem tudom mi baja lehet. Inni csak vizet kapott, a szemét pedig kamillás vattával kezelem, mert nagyon csipásodik. Mit tehetek még érte, amíg még nem jutunk el orvoshoz? Még sosem volt macskám.



2020. júl. 25. 22:29
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom merrefelé élsz, de hátha van ügyelet (Budapesten pl. a Lehel úton szokott lenni)


Simizd a hasát, gyengéden, az anyamacskák nyalogatját a kicsik pocakját, ez is segíti a dolgokat.

2020. júl. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Megnéztem, sajna egyáltalán nincs a közelben ügyelet, egy olyan helyet találtam ami nyitva vasárnap, de csak délután. Remélhetőleg nem lesz nagy baja addig, bár az elég aggasztó, hogy még mindig nem kakilt. :/
2020. júl. 25. 23:04
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Ha nagyon pici, akkor simizd a pociját! Valahogy így: [link]

Egyébként Kitten Lady videói hasznosak, ha tényleg kicsi cica.

Néhány óra alatt már kellett volna kakilnia szerintem. :/

2020. júl. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A szeme teljesen nyitva, ügyesen jár, mászik, és megette a szilárd kaját is, kb. 4-6 hetesnek tippelném azok alapján amit a neten olvastam. Ilyenkor meg már biztos kéne tudnia magától kakilni. :( Lehet tényleg az a baja, hogy sokat evett és gyorsan? :/ Köszi a videót, kipróbálom a benne látottakat, ha felébred a kiscicc. :)
2020. júl. 25. 23:36
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi történt velük?
2020. júl. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azóta nem jártam arra, másik kerületben lakok, nem tudom mi van a másik 2 kicsivel (de aznap se volt más cica a közelben). Akit megmentettem, az a cica azóta rendesen használja az almot. Ma este elviszik, jó helye lesz szerencsére. :)
2020. júl. 27. 15:54
 7/7 anonim ***** válasza:
Cukika. ha már eszik szilárd kaját a cicus,akkor bele kell tenni az alomba, és a 2 első tappancsával megmutatni, hogy kell kaparni. Ilyenkor már normal kakija kell hogy legyen.
2023. jan. 19. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!