Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Növény tartása macska mellett?

Növény tartása macska mellett?

Figyelt kérdés

Osszekoltoztem a barátommal, nekem novenyem van sok, neki meg macskája.

Elméletileg sok olyan növény van, amit nem szabad állat mellett tartani, mert mergezoek.

Viszont én amennyire ismerem a macskákat, nem nagyon szoktak szobanovenyeket legelni. Ti macskatartók szoktatok ilyesmi növényeket tartani cica mellett? Mik a tapasztalatok? Emiatt most ki kell raknom a növényeim felet? (Amúgy 1 napot már volt együtt a növényekkel, nem ért hozzájuk egyik cica sem)



2020. júl. 28. 17:43
 1/8 Rodi91 ***** válasza:
95%
Ami mérgező állatok számára,azt olyan polc tetején tartjuk,amit nem érnék el. Persze,hogy láttam már a macskámat szobanövényt rágcsálni, még a műnövényeket is rágja...😀
2020. júl. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

Kiskorukba az összes viragomat lerendezték


Már csak ilyen pár leveles fikusz, van bent, meg egy pár futó.


A macskák felnőttek, azóta, és pont a napokban látom, hogy az egyik macskám, kiharap egy jó nagy darabot a ből a szerencsétlen kis fikuszból.

Viszont az mergezo5 neki.

2020. júl. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
14%
Ne foss, nem lesz baja! Ez túl van tolva.
2020. júl. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Nekem már nincs ilyenre gondom, mert mindet elrendezték. Egyébként nálam az összeset végigkóstolták, amikor meg magasra raktam, akkor leverték. Szóval azóta igazinak kinéző műnövényeket tartok. Úgyis mindig elfelejtek locsolni és nem is mérgező. :D
2020. júl. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ez két 10 éves macska, nem annyira fiatalok. Esetleg ha 2 hétig megfigyelés alatt tartanám őket a növényekkel egy légtérben, s nem nyúlnak hozzá, akkor maradhatnának? Vagy az nem jelentene semmit?

(Bocsánat, nem értek a macskákhoz)

2020. júl. 29. 02:23
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
Olyan is van, hogy nem nyúlnak hozzá, nekem az előző cicám nem rágta a növényeket, 17 éves volt és sosem tett tönkre semmit. Ezek ketten meg pont az ellentétje, mindent tönkrevágnak. De a párod ismeri a macskáit, szerintem kérdezd meg tőle! A mérgező növényeket ettől függetlenül én felpakolnám magasabbra.
2020. júl. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Macska függő. 5-ből 4 macskánk nem rágja a növényeket, a 4. viszont tövig mindet. Ettől én még tartok növényeket -sokat-.
2020. júl. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én macskáim is rágják a növényeket, de nem mindet. Pozsgást például nem tudok tartani, azt biztos, hogy kirángatják a cserépbôl. A fikuszt nem rágják, de kaparófának használják a törzsét. A három macskából kettô nem bántja a növényeket, ha ültetek nekik saját macskafüvet. A harmadik így is dézsmálja ôket.
2020. júl. 30. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!