Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Csak nálunk vannak macska...

Csak nálunk vannak macska gondok? Ti mit tudtok kezdeni a rongálásukkal?

Figyelt kérdés

A szomszédba tavaly (j?) beköltözött egy idősebb 55-60-as pár.Egyetlen macskával.Megörültek a kertnek, kiengedték és azóta van nekik úgy 15+

Szerintem vagy 3 úgy fialt le, hogy még 10-12 hónapos is alig volt, ez ilyen kis hegye-hátán szaporulat.Nekem igazából nem is ez a bajom, oké, ő macskáik ő gondjuk LENNE, de minden egyes macska most már szinte folyton az én kertemben van és nagyon rongálnak. Persze a környék többi lakóját is zavarja a sok állat,nem csak én túlzok. Elsősorban azért mert nekik van macskájuk nem nekünk, de az utca tartja+tárolja őket pedig egyikünk sem akart macsekot.Ráadásul nem ennyit.


-A kert mindenütt macska vizelet szagú. Ha esik az eső és felázik az ágyás, a fű, talaj főleg. Falakat, ablak párkányt, ablak üveget, ajtót is jelölik..

Nem lehet semmihez nyúlni, semmire leülni mert visszük a házba a ruhánkon a kandúr szagot,nyitott ablaknál friss levegőről ne is álmodjunk.

-Marrnak mindent, főleg ami fa. Szinte új a kerti bútor, alig használtuk mégis tiszta karmolás.

-Verekednek,vinyákolnak nem győzök éjszaka kirohanni a slaghoz hogy ne öljék egymást.Össze akaszkodnak mint a Yin-yang jel és harapnak, marrnak, tépik egymást és a visításuktól meg morgástól hangos a környék.(kis gyerekem van, megijed & felkel.. :/)

A slag nem egy kellemes megoldás, de szívtam már meg azzal hogy kézzel próbáltam szét választani őket. (egy nagy fekete és két cirmos a fő bajkeverő, kellemetlenül élesek a körmeik..)

-VADÁSZNAK A PAPAGÁJUNKRA..

Jó várható volt tényleg, de a saját háziállatom nincs biztonságban. Ha nyitva hagyom az ablakot lesni kell mert bejönnek és csesztetik a ketrecnél. Egy nagy jákó, szabadon tudom engedni nem megy el. Itt nem ő a baj. Éjszaka ablakot kell csuknom, mert nem merem úgy hagyni mióta 2 macska is beköszönt rajta..


Tehát így összességében itt nekünk ők kártevők.nem szívesen mondok ilyet egy állatra, mert szeretem őket, de ez sok. Nem azért fizeti senki a lakóhelyét és nem azért vette hogy más állata tegye élhetetlenné.

Beszéltem a hölgyikével ő már 'késő bánatnak' nevezi az ügyet, mert 1 macskát 'értelmetlen kiivartalanítani' a többi meg 'nem az ő dolga,kinti macskái,nem jár mind be és drága is lenne' .

Én meg nyílván nem fogok más macskáival rohangálni (főleg ennyivel..) az állatorvoshoz, hogy ivartalanítson.


Nem akarom őket bántani, ha nem muszáj épp eleget ütnek el a figyelmetlen sofőrök. Nem akarok én rosszat senkinek.


Csak egy kézen fekvő megoldást keresnék (ha van), hogy távol tartsam őket és nyugodtan tudjunk élni mellettük.Azt se tudom jogilag tehetek-e valamit ez ellen.(jó lenne, oltatlanul verik össze-vissza egymást fel ne üsse a fejét egy veszettség..)



2020. júl. 31. 01:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
35%

Csúzli, csapágygolyó...


Viccet félre téve menj át és mond el mit változtassanak, kultúrált ember módjára.

2020. júl. 31. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
36%
Nem olvastam végig, de ezek szerint neki csak egy van? a többi senkié? Akkor vitesd el őket. Ha nem akkor szerezz be egy kutyát + riasztó rendszert vagy micsodát. Ha nagyon zavar öld meg őket (nem ajánlom) XD
2020. júl. 31. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

A többi nem tartozik sehova. Etetik őket, elvileg szeretik és az ő macskáik, de a házba nem mehetnek csak az az egy amelyiktől kb mind ered.


A beszéddel, a kiragasztott papírokkal, a környéki menhellyel nem mentünk semmire (elvileg telt házuk van, nem férnek el náluk.)

Ha nem lesz értelmes megoldás kénytelen leszek valami elektromos kerítést vagy nézni vagy tudom is én..

2020. júl. 31. 03:20
 4/17 anonim ***** válasza:
75%
Hatóság nem tehet semmit?
2020. júl. 31. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
28%
Veszel élvefogó csapdát, és befogod őket. Utána meg mennek a sintérhez vagy a Pitbullos Józsihoz.
2020. júl. 31. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%

Hangosan tapsolás+siccelés elzavarja őket egy időre. Amikor nálunk volt a szomszédmacska katasztrófa, akkor még légpuskával is durantottunk. Azóta nem igazán jönnek :)

És még egy tuti megoldás a slag. Meg a vödör víz. Esetleg egy kutya.

2020. júl. 31. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Lena7 ***** válasza:
97%

Az önkormányzatnál vagy valahol nemtudnátok ezt bejelenteni ?


Mindenkinek kötelessége a saját macskáját a kertjén belül tartania. Nekünk is van macekunk. Kinti-benri cicák, ivartalanítva vannakm nem szoktak elkóborolni, nagy kertünk van, a kert végében meg kezdődik a rét, néha oda elkószálnak, de mondig rájuk szólunk és vissza hozzuk őket.


Mondd meg a néninek, hogy most még CSAK 15 macsek van, de mondjuk a 15-ből legyen csak 7 lány, és egy macska 1 évben 2x-3x lesz vemhes, akkor az úgy baromira sok kiscica lenne. Sajnos a mi szomszédunk is ezt csinálta több éven keresztül, viszont most foglya elméletileg ivartalanítani a cicusait.


(Hozzánk nem járkáltak át az ő macskái, mivel van 1 kutyusunk, aki a mi macskáinkat imádja, viszont az idegeneket megkergeti. Meglett neki tanítva, hogy nem ölheti meg őket. Még amikor kisebb volt, akkor 1-2 idegen cicust megőlt, aztán megtanulta, hogy nem bánthatja őket)


A kutya az tényleg megoldás lenne. Nem kell nagy kutya, elég egy közepes termetű. Mondtad, hogy van gyereked, a kutyus neki is jó lenne. (Nemtudom, hogy hány éves a gyerkőc, viszont amikor nagyobb lesz, akkor majd tud vele játszani. Én 3 éves voltam amikor anyumék haza hoztak 1 mentet kutyát. Mi a kutyával csináltunk mindent. Vele homokoztunk, játszottunk, megcsináltuk a frizuráját, volt olyan amikor vele aludtunk kint egy pokrócon. Jó emlékeim vannak vele.)


Remélem megoldódik nálatok az ügy. :)

2020. júl. 31. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
24%

Fogjatok be oket, ha nincs menhely, akkor vigyetek el oket valami messzi erdobe egy megyevel arrebb es ott eresszetek oket ki. En ezt tennem. Lehet az erdo madarai nem orulnek majd, de ez van, semmikepp nem olnem meg a macskakat, a madaraknak, kisallatoknak ott a lehetoseg az elmenekulesre.

De azt is lehetosegnek tartom, hogy beleptek par macskas csoportba Facebookon, kirakjatok, hogy van a kornyeken kb 15 macska, es jo lenne, ha elvinnek oket, sokan akarnak macskat, egy dolog, hogy altalaban kolykoket, de 1-2 ember aki sziven viseli a sorsukat, igy is fog jelentkezni, befogjatok a cicakat, ok pedig elviszik. Amennyit nem visznek el, nekik ott az erdo egy megyevel arrebb.

Amint csak az egy db eredeti macska marad meg - illetve nem is kell megvarni, hogy csak o maradjon, o mindenkepp legyen ivartalanitva minnel hamarabb.

2020. júl. 31. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Lena7 ***** válasza:
85%
Az a baj, hogy az erdőben sokan éhen halnának, viszont a facebookos megoldás az nem rossz ötlet.
2020. júl. 31. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
95%

Vagy macskabiztossá teszed a kerítéseteket.

Vagy jelented a jegyzőnek. Nálunk pl. benne van a helyi előírásban, hogy egy háztartásban max. 2 macskát / kutyát lehet tartani. Most nyilván, ha van 3 macskád, akkor nincs semmi. De a 15 már egy egészen más kategória.

Állatvédőknek is lehet jelenteni. Ha a szomszéd nem "vállalja" őket, elviszik, ivartalanítják, új gazdit keresnek nekik.

2020. júl. 31. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!