Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elegem van a szomszédom (és a...

Elegem van a szomszédom (és a környékbeliek) macskatartási szokásaiból! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

A környékünket ellepték a macskák. Ez történik minden évben, lévén itt mindenki tart macskát (a "kijárós" fajtát), de senki sosem ivartalanít, így évente jelentős mennyiségű kölyök születik. Szomszédomban is mindig van néhány nőstény, jelenleg is két alomnyi kis csipás, bolhás szerencsétlenség várja, hogy egy-két éven belül beteljesedjen a sorsa, és elüsse az autó, vagy lemérgeződjön, esetleg elpusztuljon valami betegségben. Olyan csoffadtak, hogy esélyük sincs gazdisodni, így is mindenhol minden tele van a neten gazdikereső kölykökkel.

Én nagyon szeretem a macskákat. Jelenleg nekem nincsen saját, mert évekkel ezelőtt elpusztultak az öreg perzsáim, és még nem érzem késznek magunkat új cica érkezésére. (De ha lesz, ő benti lesz, oltott, ivartalanított, mint mindig.)

Néhány másik szomszéddal időnként patronálunk egy-két szerencsétlent a kintiekből is, etetjük őket, orvoshoz visszük, stb. Vittem már dokihoz saját költségen patkánymérget evett cicát, ahogy az ismerősöm is kezeltetett herpeszest, stb. De nem bírjuk. Én már kötődni se akarok hozzájuk, úgyis elpusztulnak. A gyerekeimnek viszont minden kiscica cuki, aztán magyarázhatom hová tűntek, ahogy a szomszédasszonynak is, akinek hiába könyörgök ivartalanításért. (Ő "imádja" a macskáit...) Érthető. Mit ivartalanítson, ha pár hónap múlva úgyis elüti az autó a macskát...? Aztán persze bőg.

Nem tudom, mit tehetnék azon kívül, hogy próbálkozom a lehetetlennel, megértetni, hogy ez nem jó így, meg bolhairtót, féreghajtót viszek a kicsiknek, miközben az anyjukhoz már megint kandúrok járnak... Ördögi kör ez.

Nyáron tömény macskafos szagú a kert, van szomszéd, aki radikálisabb, és konkrétan tudom, hogy csapdáz. Én jelentsem fel? Borzasztó, de valahol igaza van, ez maga a pokol, nem így kellene lennie.

Budapesti kertvárosról beszélünk, ahol nincs kóbor kutya az utcán, mert begyűjtik, és felkutatják a gazdit. Ez nem Borsod. A macskahelyzet mégis katasztrofális. Egy-két állatvédő van, de szélmalomharc. Ha elkoboznánk őket, hoznának új kölyköket, mert ők "imádják" a cicákat, és különben is, "a macskák miatt nincs most patkány". (Ez igaz is, de milyen áron?)

Mit lehetne tenni? :(



2020. júl. 31. 19:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Ha ennyi pénzt áldozol értük, akkor adj nekik a kajájukban fogamzásgátló tablettát. Álltaorovos kiírja. Csak akkor kell adni amikor elkezdenek tűzelni.
2020. júl. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Ha semmi nem opció, mint ahogy írtad, akkor én egy lehetőséget látok:költözz el. Most minden irónia és rosszindulat nélkül. Láthatóan abban a közösségben te vagy a kisebbség. Azt gondolom ha ennyire nem opció semmi (se menhelyek, se ivartalanítás, se állatvédők...stb) akkor te itt nem fogsz egy egész közösséget megváltoztatni meg átformálni. Sajnos ez van, ha hiába beszélsz és nem értik, akkor innen neked kell menni.
2020. júl. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Első:

Köszi a tippet, utánanézek. Ez akár még működhet is.

2020. júl. 31. 19:35
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondtad kérdező, ha nem lesz ott macska (nem lesz kismacska, a többieket meg ugye elütik, betegség viszi el...stb) akkor hoznának új kölyköket. Az az első tanácsa miben oldanà meg a problémát azon kívül, hogy költenél egy csomó pénzt?
2020. júl. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Abban, hogy legalább aki aktuálisan van, az nem szaporítódik tovább. Tehát nincs 20 macska a szomszédban egyszerre, maximum 2-3, és nem kell beteg kismacskák sírását hallgatnom a reggeli kávém mellé. ☹
2020. júl. 31. 19:46
 6/16 Lena7 ***** válasza:
100%

Esetleg ha a beteg cicusokról csinálnál képeket és elvinnéd őket 1 állatvédő szedvezethez/az önkormányzathoz ?


Hát hátha ők tudnának valamit csinálni

2020. júl. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
35%

Az "utcai" macskák sosem lesznek olyan jólápoltak, mint a benti perzsák. Ha az öregasszonyt ez teszi boldoggá, hát legyen neki, szerencsére szereti őket, tehát itt nincs szó állatkínzásról.

Túltolod.

A Borsodiaktól meg kérj bocsánatot, mert nem csak ott vannak kóborkutyák.

2020. júl. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
66%
Hm, szerintem nem tolja túl, mert de az àllatkínzás, hogy nem viszi őket orvoshoz, akkor sem amikor nyilvánvalóan kellene, szaporodnak orrba-szájba...stb. Ez nem szeretet. És a macskáknak sem jó. Azt viszont túltolja, hogy azt gondolja egyedül meg tudja ezt oldani.
2020. júl. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#7:

Ez nem "jólápoltság" kérdése. Ez egy macskavágóhíd. Tudod, aki tényleg szereti a macskáját, az nem hagyja betegen szenvedni, nem várja meg, míg elütik, megmérgezik, stb. Nem eteti szeméttel, hogy kifossa a belét, és nem szeretet kérdése a dühroham se, amikor az ember a saját portáján macskafosba lép. (A szagot nem részletezem.)


Nem kérek bocsánatot a borsodiaktól, eredetileg az vagyok, látom mi megy ott. Egy-két szerencsétlen küzd az állatokért, de ott nem csak a macskák, de a kutyák is hasonló helyzetben vannak, mint nálunk.

Bizonyos helyeken, kutyatelepeken mindennapos a dögszag, az állatnak nincs értéke, és persze van, aki ott is felelős állattartó, nem is nála születnek a problémák, hanem az "egyebeknél", akiknek nem csak a kutyájuk, de a gyerekük is az utcán játszik egész nap, koszosan, ápolatlanul, felügyelet nélkül.

2020. júl. 31. 20:13
 10/16 A kérdező kommentje:

#8:

Nem gondolom, hogy megoldom egyedül. Bár úgy lenne.

Segítő ötleteket várok, hátha javíthatok a helyzeten. Csak ennyi.

2020. júl. 31. 20:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!