Kezdőoldal » Állatok » Macskák » LAKTÓZMENTES tejnek majdnem...

LAKTÓZMENTES tejnek majdnem 5%-a cukor. Adhatom a macskámnak?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a macskának nincs igénye a tejre, de az enyém alig iszik. Így próbálok belé folyadékot "tenni". Ezenkívűl imádja a tejet.

2020. aug. 4. 08:47
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
86%

9-es: Hús és tej között ég és föld a különbség. Megnézem azt az állatot, amelyik a természetben keres egy éppen szoptató tehenet, majd megfeji a mancsaival. Eközben persze a tehén nyugodtan áll.

A tenyésztett macskák pedig különösen érzékenyek a laktózra.

A könyvek és az állatorvossal való konzultációhoz pedig annyi, hogy ha te erre sem vetted a fáradtságot, akkor honnan szeded az információidat?

2020. aug. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonymousreview60 ***** válasza:
47%

#11:

"Hús és tej között ég és föld a különbség. Megnézem azt az állatot, amelyik a természetben keres egy éppen szoptató tehenet, majd megfeji a mancsaival. Eközben persze a tehén nyugodtan áll." A hús erőforrás, a természetben is rendelkezésre áll. A tej erőforrás, az embernél a macska rendelkezésére áll. Tehát nincs érdemi különbség. Anyám macskája a bolognai spagettit is szereti, a jó ég tudja miért.


"A tenyésztett macskák pedig különösen érzékenyek a laktózra." Ezt mondom én is, életképtelenre nemesített izék. Az is állatkínzó, aki vásárlás útján támogatja a francia bulldog tenyésztést. Orrsövényferdülésem van, sokkal kisebb, mint azoknak az ebeknek, sejtem milyen rossz lehet nekik.


"A könyvek és az állatorvossal való konzultációhoz pedig annyi, hogy ha te erre sem vetted a fáradtságot, akkor honnan szeded az információidat?" A körülöttem látott macskatartási tapsztalatból. Anyám 5 éves kora óta tart macskát, oltatja, száraz eledelt vesz nekik stb. Kijárnak a mezőre szabadon. Egerésznek, madarásznak és tejet követelnek.

2020. aug. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
29%
12, ééés tessék, itt a válaszod. Kijárnak a mezőre szabadon. Fingod sincs róla, mennyire egészségesek vagy sem, mert nem látod, mikor kint a mezőn szabadon szétfossák magukat az imádott tejcitől. Gőzöd sincs róla, hogy érzékenyek e vagy mennyire, csak osztod az észt.
2020. aug. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
83%
Én is szeretem a csokit de attól még nem lesz egészséges.
2020. aug. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Köszi, vitát lezárom. A hetesre hallgatok.
2020. aug. 4. 12:52
 16/20 anonymousreview60 ***** válasza:
#13: Napi szinten használják a macskavécét, és nem látszik hogy fosnának.
2020. aug. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
60%
Nem azt mondtam, hogy az összes macska érzékeny a laktózra (bár a többsége igen), hanem hogy nincs rá szükségük. Neked sem lesz bajod a kurkumától, de ettől még senki sem mondja, hogy szükséged van kurkumára.
2020. aug. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonymousreview60 ***** válasza:
Nincs szükségem a kurkumára, nem is káros, akkor miért ne használhatnám? Változatosság!
2020. aug. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
84%
18-as: Nem azt mondom, hogy (ha bírja) ne adj neki. Csak azt, hogy nem muszáj adnod neki, mert megvan nélküle is. A kávés válaszolóra írtam.
2020. aug. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Javaslom inkább vegyél neki kecsketejet.
2020. aug. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!