Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Van itt olyan aki cukor-,...

Van itt olyan aki cukor-, glutén- és tejmentesen étkezik? Milyen "útravaló" reggelit, tízórait szoktatok készíteni?

Figyelt kérdés

2016. márc. 24. 10:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Főtt kukoricadara mazsolával/kókuszreszelékkel (egy kis steviával édesítve)

Van pár jó "mindenmentes" muffin recept is.

Néha szoktam gyümölcsös "tejberizst" főzni kókuszreszelékből készült "kókusztejjel".

Boltban meg van pl. mogyorós puffasztott köles vagy kukorica, ami gluténmentes.

Na meg szendvicset is lehet csinálni gluténmentes kenyérből :)

2016. márc. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én ilyen vagyok, plusz a keményítőket is kerülni szoktam s húst sem eszem.

Nos, én nem eszem délelőtt, de a párom igen, ő szénhidrátosan eszik. Reggelire sütit, krumplit vagy rizst tojással s opcionálisan sárgaborsófőzelékkel, gyümölcsös zabkását visz. Ezek persze jobbára dobozos ételek. Ha megfogható kis valamire vágyunk (ez csak velem fordul elő, ő a kenyérről, amit mindenhez evett, simán átváltott rizsre), akkor olajos mag, magkenyér jöhet szóba (én a tojással, olajosmagvakkal kevert, főtt rizses kenyérpótlékot is szeretem, a párom ki nem állhatja), túrákra ilyet viszek. Eszem sokkal zsírosabb ételeket is, de azok valószínűleg nem tartanak nagy érdeklődésre számot.


Persze lehetne sütni gluténmentes kenyeret, de számunkra felesleges.

2016. márc. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
67%

Elfeledtem az egyik kedvencemet, ami még megfogható is, ha nincs krémezve :) Piskóta. A nagyon tojásos verzió, nem az ilyen vizes, olajos vagy tömöttebb fajták, amiket még mindig annak neveznek. Annyira tojásos (a habbá verés is segít ebben), hogy szinte mindegy, mi a liszt, minimum ehető lesz az eredmény. Könnyű, gyors, én el se tudom rontani, laktató, finom.

Próbáltam már többek között rizsliszttel, tápiókakeményítővel (abból több kell, úgy tűnik), különféle olajos magvakkal és maglisztekkel. Nekem a mákos elég nagy kedvencem, laposabb az eredmény, a mák lehúzza, de az nem baj. A dió is elég kínálkozó, még a lisztes piskótákban is előfordul olykor, nyilván jót tesz az íznek.

2016. márc. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is csak kb. hetente egyszer sütök 1kg kenyeret.

Ha mondjuk egész napra megyek valahova, akkor csak azt a legkönnyebb csomagolni, megenni, stb.


Amúgy meg zöldséges rizs... az jó mindenhez. :D

Esetleg lehet bele egy kis hajdinát is főzni, hogy változatosabb legyen.

2016. márc. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!